Medaile jako poděkování předá jablonecký primátor 23. září

14.09.2016 20:31:15 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Medaile jako poděkování předá jablonecký primátor 23. září

Galavečer k 150. výročí povýšení Jablonce na město se koná v pátek 23. září v Městském divadle v Jablonci nad Nisou. V úvodu večera předá primátor města Petr Beitl padesáti sedmi jabloneckým osobnostem medaile Gratias Tibi Ago jako výraz poděkování za jejich práci pro město a podíl na veřejném životě.

V následném programu se představí zpěvačka Zuzana Stirská se svým souborem Fine Gospel Time. Jabloneckou kulturní scénu bude reprezentovat dětský pěvecký sbor Iuventus, Gaude!, který na závěr večera vystoupí společně se zpěváky Fine Gospel Time.

O nominacích na medaili Gratias Tibi Ago, což latinsky znamená Vzdávám Ti dík, děkuji Ti, rozhodovali zastupitelé v červnu letošního roku. „Naším úmyslem bylo využít letošní městská výročí a oslavy jako vhodnou příležitost vyjádřit poděkování Jablonečanům a jabloneckým firmám za jejich přínos pro život města Jablonec nad Nisou. Vyzvali jsme občany k zasílání nominací, velmi podrobně jsme se v rámci pracovní skupiny každou nominací zabývali a seznam jmen jsme předložili ke schválení zastupitelům," shrnul proces primátor Beitl. Při posuzování nominací postupovala pracovní skupina podle pravidel schválených zastupiteli pro udělování nejvyššího městského ocenění Medaile Pro Meritis - za zásluhy.

Celkem se sešlo více než 100 nominací, komise z nich vybrala 59 jmen, jeden nominovaný ocenění odmítl z osobních důvodů. „V souladu s pravidly byli všichni nominovaní osloveni, zda s nominací své osoby na udělení poděkovaní souhlasí," dodal primátor. Z původních 58 osobností však medaili převezme jen 57 z nich. Josef Hrbotický, který měl medaili získat za dlouholetou práci ve školství a založení Vyšší odborné školy mezinárodního obchodu v Jablonci nad Nisou, bohužel v srpnu zemřel.

Originální medaile vznikla v rámci studentské soutěže Střední uměleckoprůmyslové školy a Vyšší odborné školy v Jablonci nad Nisou. Jejím autorem je student VOŠ Jakub Matouš, který medaili vytvořil zároveň jako svou absolventskou práci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Medaile Gratias Tibi Ago – Vzdávám Ti Dík byla představena veřejnosti
Program oslav 150 let města Jablonec nad Nisou

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
Spartak Rychnov je stále na čele východní skupiny I.B třídy
Noční linka autobusu v Jablonci dočasně jezdit nebude
Rodiče ignorovali v ulici Arbesova zákaz stání, teď nemohou ani zastavit
V derby Desná vs. Mšeno padlo osm gólů

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
23.09.: VIDEO: Hasiči museli vyzvednout ve Smržovce převrácenou Tatru
23.09.: Fotbalisté Velkých Hamrů potvrdili druhé místo v divizi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn