Masarykova základní škola Zásada děkuje společnosti Jablotron

04.01.2018 13:45:26 | Autor: Andrea Princová | Rubrika: Školství | Obce: Zásada

Masarykova základní škola Zásada děkuje společnosti Jablotron

Ve středu 12. prosince proběhlo slavnostní předání stavebnic Boffin 500, které bezplatně věnovala společnost Jablotron naší základní škole. Stavebnice budou sloužit převážně pro praktickou výuku v hodinách fyziky osmé a deváté třídy.

Slavnostní předání deseti kusů stavebnic proběhlo v osmé třídě, přímo při vyučování hodiny fyziky. Děti i učitelé si mohli vyzkoušet, jak se se stavebnicí pracuje, a seznámit se s odborníky z firmy Jablotron, Petrem Růžičkou a Kateřinou Teclovou, kteří stavebnice naší škole předali. Společně se stavebnicemi byla podepsaná i smlouva o vzájemné spolupráci v oblasti technického vzdělávání dětí. Zástupci firmy Jablotron předali dětem i několika pedagogům spoustu užitečných nápadů a rad, jak se stavebnicí pracovat a na co všechno je možné ji využít. Děti byly opravdu nadšené a během několika minut se chlubily svými výtvory. Ve třídě to cinkalo, houkalo, létalo, blikalo a myslím, že s koncem vyučovací hodiny se nikomu z dětí uklidit stavebnici zpět do krabice ani trochu nechtělo. Věřím, že díky tomuto novému vybavení se pro děti stanou technicky zaměřené předměty těmi nejoblíbenějšími a učení se pro praktické ukázky stane zábavnější.

Velice si vážíme možnosti zapojit naši „ malou" vesnickou školu do tak přínosného projektu. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci při přípravě a realizaci soutěže „Mladý Jablotroňák."

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tulipánový měsíc pomáhá onkologickým pacientům

Od úterý 27. února je v jablonecké nemocnici u kaple k vidění výstava výkresů, které nakreslili studenti z uměleckoprůmyslové střední školy v Jablonci. Obrázky vznikly v rámci podpory již 6. ročníku projektu Tulipánový měsíc. Jedná se o projekt, který pod záštitou neziskové organizace Centrum Amelie pomáhá onkologicky nemocným pacientům a zároveň zviditelňuje potřebu komplexní péče během onkologické nemoci. Tulipánový měsíc přivolává s jarem naději pro lidi žijící s rakovinou. Výstava bude k vidění až do konce března.

Nechte zvony znít s Ilonou Csákovou v lomnickém divadle

Koncert zpěvačky Ilony Csákové s pětičlennou doprovodnou kapelou aneb Hity, které nestárnou, se koná v Tylově divadle v Lomnici nad Popelkou v pondělí 26. března od 19 hodin. Čeká vás přibližně 90minutový koncert složený z osvědčených hitů stálice naší populární hudby, která svoji kariéru začínala s kapelou Laura a její tygři. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově podepsali smlouvu na stavbu hřiště s umělým povrchem
Jablonecké děti vydělávaly na zábavu i na charitu
Jiskra Mšeno má skalp Vysokého Mýta
Jablonečtí házenkáři stále hledají formu
Úkolem krajských muzeí a galerií je péče o sbírky

Nejčtenější články

19.03.: Hasiči zasahovali v Desné u střechy hrozící pádem na silnici
19.03.: Obrazem: Velikonoční hala 2018
20.03.: Město Tanvald pořídilo nový koncertní klavír

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Poradíme Vám, jak ušetřit za vytápění i energie, jak využívat solární energii a úsporné zdroje světla a vody.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT