Masarykova základní škola Zásada děkuje společnosti Jablotron

04.01.2018 13:45:26 | Autor: Andrea Princová | Rubrika: Školství | Obce: Zásada

Masarykova základní škola Zásada děkuje společnosti Jablotron

Ve středu 12. prosince proběhlo slavnostní předání stavebnic Boffin 500, které bezplatně věnovala společnost Jablotron naší základní škole. Stavebnice budou sloužit převážně pro praktickou výuku v hodinách fyziky osmé a deváté třídy.

Slavnostní předání deseti kusů stavebnic proběhlo v osmé třídě, přímo při vyučování hodiny fyziky. Děti i učitelé si mohli vyzkoušet, jak se se stavebnicí pracuje, a seznámit se s odborníky z firmy Jablotron, Petrem Růžičkou a Kateřinou Teclovou, kteří stavebnice naší škole předali. Společně se stavebnicemi byla podepsaná i smlouva o vzájemné spolupráci v oblasti technického vzdělávání dětí. Zástupci firmy Jablotron předali dětem i několika pedagogům spoustu užitečných nápadů a rad, jak se stavebnicí pracovat a na co všechno je možné ji využít. Děti byly opravdu nadšené a během několika minut se chlubily svými výtvory. Ve třídě to cinkalo, houkalo, létalo, blikalo a myslím, že s koncem vyučovací hodiny se nikomu z dětí uklidit stavebnici zpět do krabice ani trochu nechtělo. Věřím, že díky tomuto novému vybavení se pro děti stanou technicky zaměřené předměty těmi nejoblíbenějšími a učení se pro praktické ukázky stane zábavnější.

Velice si vážíme možnosti zapojit naši „ malou" vesnickou školu do tak přínosného projektu. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci při přípravě a realizaci soutěže „Mladý Jablotroňák."

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kolem Sněžky létá vrtulník, stěhuje materiál na opravy cest

Po skončení hlavní letní turistické sezony začaly v Krkonoších intenzivní práce na těch nejfrekventovanějších úsecích cest, včetně těch vedoucích na Sněžku. Od pondělí 17. září létá u nejvyššího vrcholu České republiky i vrtulník, který stěhuje potřebný materiál. Více podrobností

V České Lípě a Liberci se konají Dny duševního zdraví

Jak spolupracovat při řešení problematiky osob s duševním zdravím bude hlavním tématem workshopu v rámci Dnů duševního zdraví. Akci pořádá Krajská koordinační skupina pro implementaci reformy psychiatrické péče v Libereckém kraji. Setkání proběhne při příležitosti 25. výročí činnosti FOKUSu Liberec o. p. s. dne 19. září v České Lípě a 10. října 2018 v Liberci.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaký program přinášejí jablonecké Podzimní slavnosti 2018?
Ve Velkých Hamrech havaroval motorkář
KAM ZA SPORTEM: 21. 9. – 26. 9. 2018
Město Semily odkoupí pozemky pod Riegrovou a Kamenického stezkou
Koncert kvarteta Amabile podpoří opravu lučanského kostela

Nejčtenější články

18.09.: Obrazem: Běh přes Desenské kopce 2018
18.09.: Nový územní plán v Janově se týká i kapličky v Hraběticích
18.09.: Fotbal se hraje hlavně ve vápnech, přátelé!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT