Masaryk, mužoreti i večerní prohlídky slavily o muzejní noci úspěch

20.05.2018 10:44:23 | Autor: Radana Schaeferová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Masaryk, mužoreti i večerní prohlídky slavily o muzejní noci úspěch

Lampionky, historické vozy a tramvaje, swingová hudba, step a k tomu pivo českých letců... Není divu, že se k programu Muzejní noci v prvorepublikovém duchu nechali zlákat i ti, kdo běžně návštěvu muzea nevyhledávají.

Spanilá jízda veteránů, která odstartovala v Jablonci, rozhodně budila pozornost. O to větší, když odvážela i prezidenta Masaryka, tedy samozřejmě pouze historickou postavu, kterou ztvárnil herec Marek Sýkora. Zatímco vozy mířily do Vratislavic, historické autobusy a tramvaje už přivážely první návštěvníky na místa, kde se program Muzejní noci pod Ještědem odehrával. Jedním z nich byl i Dům národopisců Scheybalových.

„Pro návštěvníky jsme připravili program jednak přímo v Domě, kde si mohli prohlédnout aktuální výstavy Ze straré školy a Jablonec v libereckých sbírkách a vyrobit si lampiónek, ale také hudebně-taneční program pod širým nebem u kostela svaté Anny. Protože symbolem nové doby za první republiky byly progresivní taneční styly a nový pohled na módu, tak jsme zvolili stylovou tančírnu. Vedli ji zkušení tanečníci z domácího klubu D.Swing za doprovodu skvělé kapely s jabloneckou účastí Aurora JaSBand. Taneční pauzy vyplňovalo improvizované kino Bioilusion, které připomnělo v retrosnímcích a historických smyčkách slávu Jablonecka v uplynulém století. A úplný začátek programu patřil samozřejmě dětem. Loutkovou pohádku pro ně zahrálo divadlo Spojáček," shrnula organizátorka Petra Handlířová z Jabloneckého kulturního a informačního centra.

Muzejní noc 2018 v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Archiv JKIC Příjemným zpestřením byl fotokoutek, do kterého lákal výmluvný slogan: „Věčnou památkou na dnešní úžasnou noc nemusí být jen neplánovaný potomek - zvěčněte se v našem báječném fotokoutku."

Dům národopisců Scheybalových navštívilo během Muzejní noci bezmála osm set lidí. Mnoho z nich si nenechalo ujít ani program na Letní scéně, který připravilo Muzeum skla a bižuterie. „Nejvíc nás pobavili mužoreti - skupinka tančících starších pánů s výstižným názvem skupiny ARTrosa," řekla jedna z dam. „Překvapilo nás, kolik lidí tu pendluje po městě sem tam s ručně dělanými lampiony. Moc se nám to líbí, tak jsme si přišli taky vyrobit," dodala paní Lenka a přidala se ke skupince tvořících dětí, které si v Domě Scheybalových právě zdobila svůj lampión.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Muzejní noc 2018
O muzejní noci se pobavíte v prvorepublikovém stylu i v Jablonci
Letošní muzejní noc prvorepubliková
Obrazem: Muzejní noc v Jablonci ovládly roztodivné bytosti

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pohádkový les pořádají v Rovensku

Tradiční Pohádkový les v Rovensku pod Troskami se koná v sobotu 18. května od 12.00 do 15.30. Trasa pohádkového lesa od startu je dlouhá 2 km a je zvládnutelná i s kočárky. Pohádkový les se koná za každého počasí. Celá trasa vede lesem Boreckých skal v Českém ráji. Z Turnova do Rovenska bude jezdit i parní vlak! Více podrobností

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: V krajském přeboru st.žáků zdolaly Velké Hamry FK Jablonec
Bartoška uchvátil i v rakvi
Oblast cyklodopravy podpoří kraj více jak 13 miliony korun
Preventivní přednášky se vrátí do jabloneckých škol po prázdninách
V I.A třídě překvapivá porážka Pěnčína

Nejčtenější články

17.05.: Prolínání 2019 - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark
16.05.: Žena usedla na motocykl u Železného Brodu s alkoholem a bez řidičáku
17.05.: I.B třída: Bělá potvrdila titul a ve Smržovce hráli za mrtvého kamaráda

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn