Masaryk, mužoreti i večerní prohlídky slavily o muzejní noci úspěch

20.05.2018 10:44:23 | Autor: Radana Schaeferová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Masaryk, mužoreti i večerní prohlídky slavily o muzejní noci úspěch

Lampionky, historické vozy a tramvaje, swingová hudba, step a k tomu pivo českých letců... Není divu, že se k programu Muzejní noci v prvorepublikovém duchu nechali zlákat i ti, kdo běžně návštěvu muzea nevyhledávají.

Spanilá jízda veteránů, která odstartovala v Jablonci, rozhodně budila pozornost. O to větší, když odvážela i prezidenta Masaryka, tedy samozřejmě pouze historickou postavu, kterou ztvárnil herec Marek Sýkora. Zatímco vozy mířily do Vratislavic, historické autobusy a tramvaje už přivážely první návštěvníky na místa, kde se program Muzejní noci pod Ještědem odehrával. Jedním z nich byl i Dům národopisců Scheybalových.

„Pro návštěvníky jsme připravili program jednak přímo v Domě, kde si mohli prohlédnout aktuální výstavy Ze straré školy a Jablonec v libereckých sbírkách a vyrobit si lampiónek, ale také hudebně-taneční program pod širým nebem u kostela svaté Anny. Protože symbolem nové doby za první republiky byly progresivní taneční styly a nový pohled na módu, tak jsme zvolili stylovou tančírnu. Vedli ji zkušení tanečníci z domácího klubu D.Swing za doprovodu skvělé kapely s jabloneckou účastí Aurora JaSBand. Taneční pauzy vyplňovalo improvizované kino Bioilusion, které připomnělo v retrosnímcích a historických smyčkách slávu Jablonecka v uplynulém století. A úplný začátek programu patřil samozřejmě dětem. Loutkovou pohádku pro ně zahrálo divadlo Spojáček," shrnula organizátorka Petra Handlířová z Jabloneckého kulturního a informačního centra.

Muzejní noc 2018 v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Archiv JKIC Příjemným zpestřením byl fotokoutek, do kterého lákal výmluvný slogan: „Věčnou památkou na dnešní úžasnou noc nemusí být jen neplánovaný potomek - zvěčněte se v našem báječném fotokoutku."

Dům národopisců Scheybalových navštívilo během Muzejní noci bezmála osm set lidí. Mnoho z nich si nenechalo ujít ani program na Letní scéně, který připravilo Muzeum skla a bižuterie. „Nejvíc nás pobavili mužoreti - skupinka tančících starších pánů s výstižným názvem skupiny ARTrosa," řekla jedna z dam. „Překvapilo nás, kolik lidí tu pendluje po městě sem tam s ručně dělanými lampiony. Moc se nám to líbí, tak jsme si přišli taky vyrobit," dodala paní Lenka a přidala se ke skupince tvořících dětí, které si v Domě Scheybalových právě zdobila svůj lampión.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Muzejní noc 2018
O muzejní noci se pobavíte v prvorepublikovém stylu i v Jablonci
Letošní muzejní noc prvorepubliková
Obrazem: Muzejní noc v Jablonci ovládly roztodivné bytosti

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Ještě do 12. června bude v Jablonci částečně uzavřená ulice Březová od č.p. 4965/7 ke křižovatce s ulicí V Luzích kvůli rekonstrukci plynovodu a plynovodních přípojek; do 30. června bude na chodníku od domu s číslem 1711 v ulici Vysoká po objekt s číslem 723/1 v ulici Chelčického stát lešení; do 25. května zabere chodník a část ulice Smetanovy před domem s čp. 2402/1 výkop pro kanalizační přípojku; a do 6. července bude v ulici Pod Skalkou před domem s čp. 2403/1 stát na chodníku lešení.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou
Toalety kolem jablonecké přehrady budou otevřené do 20 hodin
Rekonstrukce silnice mezi Mimoní a hranicí Libereckého kraje začala
Hejtman Martin Půta byl zproštěn obžaloby z přijetí úplatku

Nejčtenější články

24.05.: U Rádelského mlýna řidič narazil do betonového obrubníku
24.05.: V Železném Brodě otevřou muzeum socialistických vozů
24.05.: Co vše se povoluje a mění od pondělí 25. května!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn