MAP Tanvaldsko II připravuje řadu aktivit

03.09.2019 08:39:42 | Autor: Josef Kucin,předseda MAS Rozvoj Tanvaldska z. s. | Rubrika: Zprávy | Obce: Příchovice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Tanvald,Harrachov,Jablonecko

MAP Tanvaldsko II připravuje řadu aktivit

Místní akční skupina Rozvoj Tanvaldska ve spolupráci s obcí Jiřetín pod Bukovou realizují  projekt MAP Tanvaldsko II zaměřený na podporu rozvoje školství v ORP Tanvald. V rámci projektu se připravuje řada aktivit určených pro různé cílové skupiny projektu.

Pro vedení školských zařízení budou organizovány Kluby ředitelů k setkávání s odborníky na aktuální problematiku ve školství a také k výměně zkušeností.

V řadě škol již od května probíhá proces formativní analýzy, která bude podkladem pro vyhodnocení potřeb školy a následnému možnému sestavení školního akčního plánu. Na tento proces pak bude navazovat na zapojených školách supervize ke změření zkušeností na jednotlivých školách s následnému možným přebíráním postupů nejlepší praxe.

Projekt pamatuje také na polytechnické vzdělávání. K tomuto účelu bude pořízeno několik balíčků informačních technologií, které budou sdíleny více školami. Balíčky obsahují  mimo jiné metodiky a výukové stavebnice na míru pro potřeby školských zařízení. Pro pedagogy je pak v tomto směru připravena realizace Polytechnického fóra zaměřeného na novinky v oblasti ICT.

V rámci projektu bude v regionu působit specialista k individuální podpoře rodin žáků ohrožených školním neúspěchem tak, aby napomohl žákům k úspěšnému zvládnutí školní docházky. Při této práci bude využívána Feuersteinova metoda instrumentálního obohacování.

Pro rodiče se připravuje aktivita nazvaná Kavárna pro rodiče. Jejím smyslem je umožnit rodičům odbornou diskusi na výchovná či vzdělávací témata a odbourání vžitých a často mylných představ rodičů o vzdělávacím procesu.


Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V sobotu 11. července bude v Jablonci další svoz biodpadu
Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
FOTO: Koncert Hradišťanu zahájil Sedmihorské léto 2020
Gratias Tibi Ago za záchranu lidského života převzal Jan Pňakovič
Liberecký kraj posílil turistické vlaky z Liberce a Turnova na Malou Skálu

Nejčtenější články

07.07.: V Jablonci se bude konat premiérový Farský trh
08.07.: Skvrna na Mšenském potoce je zatím stále neznámého původu
08.07.: Turnaj O pojizerský štít úspěšně skončil

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn