Malotřídky stále pospolu i v roce 2018

31.03.2018 18:54:09 | Autor: Lenka Lipská | Rubrika: Školství | Obce: Plavy,Zlatá Olešnice,Kořenov

Malotřídky stále pospolu i v roce 2018

Školy z Kořenova, Plavů, Slané a Zlaté Olešnice pokračují ve vzájemných návštěvách spojených se soutěžemi, zábavou i vzájemným učením. Spojuje je projekt Malotřídky pospolu.

I letos malotřídky zahájily své setkávání v únoru ve Zlaté Olešnici, kde se uskutečnil turnaj ve vybíjené. Tentokrát se soutěžilo ve třech kategoriích a vítězná družstva si odvezla překrásné poháry. 

Atmosféra soutěže byla jaksepatří. Fanoušci jednotlivých škol podporovali své týmy burácivými pokřiky a rozmanitými transparenty. Kromě přípravy na sportovní výkony žáci škol věnují velkou pozornost právě transparentům, do kterých vkládají svou velkou tvořivost jak slovní, tak výtvarnou. Vyjádřit kultivovaně a jasně své sdělení není vůbec snadné. Kdoví, zda se tu již nerodí budoucí grafik. 

Druhým sportovním kláním byl závod ve slalomu na lyžích pod patronací kořenovské školy. Tradičním místem se již stal sportovní areál U Čápa, kde si děti užily skvěle připravený závod. Navíc jim přálo počasí, a tak si mohly užít příchovického svahu do sytosti i ve volných jízdách. Je potěšitelné, že všechny akce se konají za sponzorské podpory obcí Kořenov, Plavy, Slaná u Semil a Zlatá Olešnice. Starostové těchto obcí nelitují svého času a chodí dokonce osobně závodníky podporovat.

V tomto školním roce se navíc rozvinula i hlubší spolupráce mezi pedagogy. Ředitelé si organizují pravidelná setkávání, díky projektu MAS Tanvaldsko mají učitelé společné vzdělávání a připravují se vzájemná pozorování ve výuce. Malotřídky zkrátka žijí!

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 39 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
Obrazem: Pašeráckej vejkend v Rokytnici 2019
Přístroje AED jsou nově na Knajpě a na Hřebínku
Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
Nadějný vstup házenkářů do jarní části

Nejčtenější články

20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné
18.02.: Na jablonecké křižovatce přehlédl, že ho předjíždí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT