Malotřídky stále pospolu i v roce 2018

31.03.2018 18:54:09 | Autor: Lenka Lipská | Rubrika: Školství | Obce: Plavy,Zlatá Olešnice,Kořenov

Malotřídky stále pospolu i v roce 2018

Školy z Kořenova, Plavů, Slané a Zlaté Olešnice pokračují ve vzájemných návštěvách spojených se soutěžemi, zábavou i vzájemným učením. Spojuje je projekt Malotřídky pospolu.

I letos malotřídky zahájily své setkávání v únoru ve Zlaté Olešnici, kde se uskutečnil turnaj ve vybíjené. Tentokrát se soutěžilo ve třech kategoriích a vítězná družstva si odvezla překrásné poháry. 

Atmosféra soutěže byla jaksepatří. Fanoušci jednotlivých škol podporovali své týmy burácivými pokřiky a rozmanitými transparenty. Kromě přípravy na sportovní výkony žáci škol věnují velkou pozornost právě transparentům, do kterých vkládají svou velkou tvořivost jak slovní, tak výtvarnou. Vyjádřit kultivovaně a jasně své sdělení není vůbec snadné. Kdoví, zda se tu již nerodí budoucí grafik. 

Druhým sportovním kláním byl závod ve slalomu na lyžích pod patronací kořenovské školy. Tradičním místem se již stal sportovní areál U Čápa, kde si děti užily skvěle připravený závod. Navíc jim přálo počasí, a tak si mohly užít příchovického svahu do sytosti i ve volných jízdách. Je potěšitelné, že všechny akce se konají za sponzorské podpory obcí Kořenov, Plavy, Slaná u Semil a Zlatá Olešnice. Starostové těchto obcí nelitují svého času a chodí dokonce osobně závodníky podporovat.

V tomto školním roce se navíc rozvinula i hlubší spolupráce mezi pedagogy. Ředitelé si organizují pravidelná setkávání, díky projektu MAS Tanvaldsko mají učitelé společné vzdělávání a připravují se vzájemná pozorování ve výuce. Malotřídky zkrátka žijí!

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 39 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Stavba expozice horolezectví v Muzeu Českého ráje v Turnově pokračuje

Hrubá stavba nové expozice turnovského muzea Horolezectví je dokončena. V současné době probíhají práce v interiéru, konkrétně stavba výtahu, vnitřních schodišť, příček, rekonstrukce sociálního zařízení a rozvody vnitřních sítí. Následovat bude rekonstrukce části střechy, obložení stěn směrem do atria muzea a zasklení okenních ploch. Více podrobností

Hudební jaro zavítá do Lomnice

V sobotu 21. dubna proběhne v Lomnici nad Popelkou 24. ročník Mezinárodního festivalu hudby, tance a zpěvu Lomnické hudební jaro 2018, na kterém každoročně vystoupí tisícovka mladých umělců z České republiky i zahraničí. Další podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ocenění pro hasiče roku obdrželi i zástupci HZS Libereckého kraje
A-Styl Dragons se představí v Americe na šampionátu v cheerleadingu
Novým ředitelem České mincovny je Michal Drtina
Projekt Abeceda peněz pokračoval dětskými jarmarky
Program kin v Jablonci nad Nisou od 19. dubna do 2. května

Nejčtenější články

20.04.: Cyklista utrpěl zranění v Janově nad Nisou po střetu s autobusem
20.04.: Michalovi mazlíčci navštíví jablonecké Eurocentrum
20.04.: Na Sychrov se sjedou veteráni i příznivci Ludvíka René Rohana

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Mostecko

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT