Malotřídky stále pospolu i v roce 2018

31.03.2018 18:54:09 | Autor: Lenka Lipská | Rubrika: Školství | Obce: Plavy,Zlatá Olešnice,Kořenov

Malotřídky stále pospolu i v roce 2018

Školy z Kořenova, Plavů, Slané a Zlaté Olešnice pokračují ve vzájemných návštěvách spojených se soutěžemi, zábavou i vzájemným učením. Spojuje je projekt Malotřídky pospolu.

I letos malotřídky zahájily své setkávání v únoru ve Zlaté Olešnici, kde se uskutečnil turnaj ve vybíjené. Tentokrát se soutěžilo ve třech kategoriích a vítězná družstva si odvezla překrásné poháry. 

Atmosféra soutěže byla jaksepatří. Fanoušci jednotlivých škol podporovali své týmy burácivými pokřiky a rozmanitými transparenty. Kromě přípravy na sportovní výkony žáci škol věnují velkou pozornost právě transparentům, do kterých vkládají svou velkou tvořivost jak slovní, tak výtvarnou. Vyjádřit kultivovaně a jasně své sdělení není vůbec snadné. Kdoví, zda se tu již nerodí budoucí grafik. 

Druhým sportovním kláním byl závod ve slalomu na lyžích pod patronací kořenovské školy. Tradičním místem se již stal sportovní areál U Čápa, kde si děti užily skvěle připravený závod. Navíc jim přálo počasí, a tak si mohly užít příchovického svahu do sytosti i ve volných jízdách. Je potěšitelné, že všechny akce se konají za sponzorské podpory obcí Kořenov, Plavy, Slaná u Semil a Zlatá Olešnice. Starostové těchto obcí nelitují svého času a chodí dokonce osobně závodníky podporovat.

V tomto školním roce se navíc rozvinula i hlubší spolupráce mezi pedagogy. Ředitelé si organizují pravidelná setkávání, díky projektu MAS Tanvaldsko mají učitelé společné vzdělávání a připravují se vzájemná pozorování ve výuce. Malotřídky zkrátka žijí!

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 39 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zastupitelé zvolili nové vedení města Jilemnice

Ve středu 7. listopadu se ve Společenském domě Jilm konalo ustavující zasedání zastupitelstva města Jilemnice, vzešlého z nedávných komunálních voleb. Na základě tajného hlasování byl starostou zvolen Vladimír Richter z ODS, který se po čtyřech letech vrací do funkce. Nahradí tak Janu Čechovou ze Sdružení nezávislých kandidátů. Ve funkci místostarosty nadále zůstává Vladimír Vinklář, který kandidoval za místní sdružení hasičů. Více podrobností na Našem Pojizeří

Starostkou Semil byla znovu zvolena Lena Mlejnková

Ustavující zasedání zastupitelstva města Semily proběhlo v pondělí 5. listopadu za klidné atmosféry v divadelním sále zdejší radnice. Starostkou byla zvolena i na další funkční období Lena Mlejnková, uvolněným místostarostou města se stal Tomáš Sábl, oba z vítězné Volby pro Semily. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Světový den památky zesnulých dětí připomenou i v Jablonci
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v listopadu
22. benefiční aukce umění v Oblastní galerii vynesla 525 tisíc korun!
Pátá výhra v řadě: Kolín dostal bůra
Dny GIS se letos konají v Liberci poosmnácté

Nejčtenější články

09.11.: Milan Hloušek zvolen novým starostou Plavů
11.11.: Výstava 100 let v bílém plášti ukazuje vývoj zdravotnictví v regionu
09.11.: Ďurica jde před disciplinárku a v Astaně to chtělo víc odvahy i od trenéra

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT