Maloskalský festival letos roztančí oslavy Medvědů a sedmdesátá léta

16.07.2015 20:31:37 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Malá Skála

Maloskalský festival letos roztančí oslavy Medvědů a sedmdesátá léta

Aktualizováno: Oslava dvou desítek let koncertování kapely Medvěd 009, vystoupení mladých rockerů z České Třebové pod názvem NIL a zřejmě nejlepší revivalová kapela hrající sedmdesátá a osmdesátá léta Jam&Bazar se stanou největšími taháky Festivalu Malá Skála. Hudební akce mezi Suchými skalami a Pantheonem se uskuteční už 18. července.

Myšlenka na pořádání festivalu se zrodila částečně z nostalgie po festivalu Benátská noc, který byl přesunut do Liberce, částečně ze snahy získat finanční prostředky na činnost místního sdružení dobrovolných hasičů, ale z největší míry za ní stojí touha pořadatelů bavit nejenom sebe, ale také obyvatele a návštěvníky Malé Skály.

„Jsme malý festival a nechceme si hrát na frajery," řekla Denisa Andělová, profesí policistka, která se pro letošní rok stala manažerkou jednodenního hudebního sletu na břehu Jizery. Pod jejím dohledem se oproti předešlým ročníkům změnila programová skladba, která cílí na širší spektrum posluchačů.

Hvězdou má být kapela Medvěd 009

Skupina Medvěd 009, jen vystoupí na Festivalu Malá Skála 2015<br />Autor: Archív kapely Hlavní hvězdou festivalu je kapela Medvěd 009 z Úval u Prahy, která celý letošní rok pojala jako jeden velký mejdan, kde slaví 20 let své existence. „Kluci mají rádi nezaměnitelnou atmosféru Suchých skal a Pantheonu," uvedla o jejich maloskalském zastavení Andělová. Kapela Medvěd 009 letos vydala retrospektivní album Medvěd 009 20 jehož slávu chce třetí červencovou sobotu šířit i v Českém ráji.

Hudební čtveřice NIL s výbornou zpěvačkou Hankou Kosnovskou tak trochu připomínají americké představitele gothic rocku Evanesence. Mají za sebou druhé studiové album a účast na takových akcích jako Rock for People, Colours of Ostrava, Masters of Rock, nebo Trutnov Open Air. „Neřekla bych, že je to depresivní album, možná temné... mám pocit, že veselou hudbu tedy rozhodně nehrajeme," komentovala současný NIL jeho zpěvačka.

Publikum rozveselí Jam&Bazar

To vrchlabští Jam&Bazar přiskotačí na pódium s veleveselím, které doprovází hity od kapel Bee Gees, Boney M, Abby a řady dalších. „V letošním roce bude hudební přehlídku doprovázet program pro děti, samozřejmostí jsou WC pro vozíčkáře, volný vstup pro ZTP a děti do 13 let," vypočítala Andělová.

Festival pořádají tradičně dobrovolní hasiči v Malé Skále. Ti si do roku 2012 přivydělávali na svoji činnost, především soutěžemi v požárním útoku a práci s mládeží, při festivalu Benátská noc, kdy provozovali občerstvení v tamní hasičárně. Po přesunu Benátské do Vesce u Liberce se vedení dobrovolných hasičů rozhodlo udělat si vlastní festiválek.

Festival Malá Skála 2014 První ročník hasiči zorganizovali na parkovišti u benzínové pumpy na Malé Skále a od roku 2013 si festival našel místo na louce za stáčírnou vody. „Lidé, kteří se podílejí na organizaci, to dělají ve svém volném čase, bez nároku na honorář. Od počátku je hlavním sponzorským partnerem festivalu Pivovar Rohozec, Lodě Koza a Musicfoto.net," upřesnila Andělová.

Kapely Festivalu Malá Skála (18. července 2015): Medvěd 009 (Úvaly u Prahy), NIL (Česká Třebová), Jam&Bazar (Vrchlabí), Exil 51 (Liberec), The Scoffers (Liberec), I Marvan - Narvan tribute band (Jičín), Love Earth (Plzeň), Dá-Mi (Liberec), Amygdala (Jablonecko), Angrešová fošna (Turnov).

Vstupenky je možné koupit osobně v Zahradnictví Ing. Tomáš Dufek (na adrese Vranové 1. díl, č. p. 350, Malá Skála) nebo online prostřednictvím sítě SMS TICKET, kde lze provést platbu on-line, a vám ihned přijde SMS s potvrzením a kódem, kterým se prokážete u vstupu.

Soutěž o vstupenky

 Někteří šťastní mohou také získat vstupenky díky naší soutěži! Pořadatelé připravili pro naše čtenáře soutěž. Každý, kdo správně odpoví na otázky, bude zařazen do osudí o 2x 2 vstupenky. Soutěž končí ve čtvrtek 16. 7. ve 12 hodin. Soutěž již byla ukončena!

Vylosovanými výherci, kteří získali dvě vstupenky zdarma, jsou Martina Honcová a Marta Strozewská. Správné odpovědi byly: 1c, 2b a 3c. Soutěžilo s námi celkem 53 čtenářů. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hudební léto 2015 aneb Přehled festivalů a koncertů na Jablonecku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Koncert kapely Prak je přesunutý na listopad

Koncert rockových harcovníků a špičkových muzikantů z kapely Prak je v klubu Na Rampě zrušen. „Velmi nás to mrzí, ale kapela Prak, která měla vystoupit v pátek 18. 9. v jabloneckém Klubu Na Rampě, byla nucena dnes koncert ze zdravotních důvodů jednoho svého člena zrušit. Koncert se přesouvá na listopad," sdělila za pořadatele Milena Bauerová. Zářijový program klubu Na Rampě

Cyklojízda Greenway Jizera proběhne i v roce 2020

Od roku 2007 pořádá Sdružení Český ráj ve spolupráci s partnery u příležitosti Evropského týdne mobility propagační cyklojízdy věnované projektu Greenway Jizera. Evropský týden mobility inspiruje každý rok od 16. do 22. září obyvatele českých měst a obcí, aby dali větší šanci alternativní dopravě. Letošní cyklojízda Greenway Jizera se koná v neděli 20. září a je věnována úseku ze Svijan na území Středočeského kraje. Sraz účastníků a začátek cyklojízdy je v 9.30 ve Svijanech na parkovišti svijanského zámku. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaký je stav jabloneckého rozpočtu po prvním pololetí roku 2020
KAM ZA SPORTEM: 19. 9. – 20. 9. 2020
Punková legenda Visací zámek přijede zahrát do Bozkova
Nejdříve naděje, potom debakl
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. září

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Fotostřípky z Tanvaldských slavností 2020
16.09.: Jablonec postavil judistům novou arénu. Pásku stříhal i Krpálek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn