Má Radův kádr potřebnou kvalitu? Odpověď dá teprve Fortuna:liga

22.08.2020 09:51:28 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Má Radův kádr potřebnou kvalitu? Odpověď dá teprve Fortuna:liga

Do letní přípravy bylo nominováno na 30 fotbalistů, i vlivem zranění dostali šanci mladíci Haitl, Černák, Velich, Macháček, ale také se dostalo na mladého Skuhravého. Vygenerovat z tohoto souboru základní sestavu nebude určitě jednoduché. Velkou ranou jsou zranění: dlouhé měsíce nehrál Jovovič, zranili se Doležal s Pleštilem, od jara pauzíruje Holík. A to je prosím zřejmě čtyřka, patřící do základní sestavy! Poslední dobou posílá trenér Rada do béčka nedávného finského reprezentanta Hämäläinena! To je s podivem, on nemá na Jablonec, nebo ho Jablonec neumí zapracovat tam, kam patří? 

Docela tristní je situace v obraně, hráčů je málo a navíc jim to moc nejde. Chybí velitel, jako byl Pernica - momentálně jsou schopni hry Jeřábek, Štěpánek, Krob a mladí Haitl se Skuhravým. Samozřejmě je tu Podaný, ale potřebuje tým alternaci třicátníků Krob - Podaný? Těžko. Na poslední chvíli vyšel přestup talentovaného Martince z Hradce Králové a zatím vůbec poslední novou tváří je Jaroslav Zelený, který si na dva roky odskočil z Jablonce do Slávie a na podzim bude na Střelnici hostovat.

Do zálohy má Rada hráčů jako smetí - Acosta, Černák, Hämäläinen, Hübschman, Hrubý, Jovovič, Kratochvíl, Kubista, Ladra, Macháček, Pilař, Pleštil, Považanec. Podaný. Trenér poslední dobou hraje na dva defenzivní halvy, ty obsazuje dvojicí Hübschman - Považanec a názor zřejmě nezmění.

Tři hráči budou podporovat jediného hroťáka a tam jsou asi největšími favority o posty Pilař, Hrubý, Kratochvíl, Ladra. A ten jediný hroťák? Při absenci Doležala asi Schranz, byť tuto roli ani v Budějicích a předtím na Dukle neměl. Chramostu Rada nemiluje, a tak zřejmě jeho jablonecké utrpení bude pokračovat, mladé Rada příliš nemusí, a tak Čvančara s Velichem taky moc šancí nemají.

Hodně bude záležet na tom, jaký domácí úkol Rada od Pelty dostane. Pokud se bude hrát nahoře, mnoho se oproti jaru nezmění, tým stále zůstane ve hře jedním z nejpomalejších v lize, sázet se bude na rutinu, atraktivnost hry bude vzdálená. A i když sestava bude prošpikovaná zkušeností, na lavičce bude dřímat další zkušenost a to vám řekne každý trenér, se zkušenými hráči na lavičce to nebývá lehké. Určitou výhodou je možnost střídání pěti hráčů, tím by se mohlo dostat i na další a ten tlak, kterému bude „plukovník" nepochybně vystaven, se poněkud zmenší.

Měla by to být šance pro mladé, ovšem v Jablonci bude sedět na lavici příliš mnoho „starších" a ne každý z nich bude mít trpělivost jako Chramosta, který si po přestupu do Jablonce zřejmě nechtíc přišel kariéru „dorazit." Pokud nepřejde Rada na systém s více útočníky, je bez šance a jak vidno z přípravy, „vhodný" flek v sestavě mu Rada nehledá.

Jablonecký tým skončil na skvělém 4. místě, což mnohým zamlžilo oči při pohledu na to, co se děje na hřišti. Trenér Rada je zkušený, umí v tom bruslit a nedá se říct, že by ho míjelo i štěstí. V Jablonci dovedl tým na místní poměry do nebetyčných výšin. Pelta mu opakovaně budovaný tým rozprášil, což opakovaně řešit je dost složité. Ono to bývá, chytnu se, a jedu a nebo taky nechytnu - a jedu taky.

Fotbalový Jablonec bojuje dlouhodobě o diváky a není žádným tajemstvím, že poslední léta je hra určitě lepší, než jsou návštěvy. Paradox. Klub však dost pomíjí velice důležitou oblast - a tou je práce s fanoušky. Po znehodnocení permanentkářů koronavirem ani slovo omluvy či poděkování za to, že zaplacený produkt nebyl stoprocentně dodržen. A to fandy mrzí. Rovněž informovanost o životě v klubu je bídná, snad nejkřiklavějším případem bylo několikaměsíční tajení situace kolem jednoho z nejlepších nahrávačů ligy Jovovičem. Na Střelnici by si měli občas přečíst na své webové stránce diskusní fórum fanoušků a určitě by nedalo tolik práce na to reagovat. Všechno nejde svádět na covid, byť ten vlétl do našich životů a samozřejmě do fotbalu taky.

Fanoušci musí být natěšení už dohrávkami evropských soutěží, kde Bayern či PSG předvedli skvostná fotbalová představení a „žízeň" po fotbale by to mělo jenom zvýraznit. Jablonec jde do sezony obhajovat nevídaně úspěšnou pozici a ono je staré pravidlo, že něčeho dosáhnout je jednodušší, než to obhájit. Na „pokoronavirovou" dohrávku F:L a představení, které v ní Radův tým předváděl je nutné rychle zapomenout a těšit se, že teď bude mnohé jinak. Příprava to příliš nenaznačila, o to milejší mohou Radovi hoši připravit fotbalové představení v lize. Tak do toho!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Představení kompletního kádru FK Jablonec
Představujeme tým FK Jablonec před začátkem nového ročníku ligy
Jablonecký dres v průběhu času
Poslední příprava fotbalistů Jablonce s rozpaky
No sláva! Jovo dorazil na Střelnici
Klokany jablonečtí fotbalisté přehráli, ale…
Trénujeme a ladíme …
Kupte do Jablonce Žežulku!
Na Střelnici rozhýbali škatulata
Jakub Podaný přestupuje do Jablonce!
Legenda Michal Špit opouští Jablonec
Tomáš Hübschman pokračuje!
Do Jablonce míří Pilař a Hrubý
Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu
Jablonec posílí útočník Ivan Schranz

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek z jablonecké pokladny na hodiny

Statutární město Jablonec nad Nisou daruje místní Náboženské obci Církve československé husitské 15 tisíc korun na provoz a údržbu věžních hodin kostela Dr. Farského na stejnojmenném náměstí. „Jde o tradičního žadatele s dlouholetou podporou ze strany města, které vždy mělo a nadále má zájem, aby byly věžní hodiny městských kostelů plně funkční," konstatoval náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Lomnice v proměnách času se představí očima malířů

Vzhledem ke stávající situaci ve společnosti způsobené pandemií koronaviru, nemožnosti cestování a navštěvování pamětihodností, muzeí a galerií, připravili pracovníci lomnického muzea pro svoje věrné příznivce a zájemce o svět výtvarného umění virtuální výstavu nesoucí název Lomnice v proměnách času očima malířů. Podrobnosti a videoprohlídka na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od začátku roku zemřeli na silnicích v Libereckém kraji dva lidé
Covid konečně opravdu ustupuje. Očkování se otevře pro starší 65 let
Po Spartě a před Plzní: změny v historii
Barokní klenot v Doksech přibližuje rybníky a básníka Máchu
Waldorfská škola v Semilech dala rodičům vybrat, zda děti testovat

Nejčtenější články

16.04.: Na jablonecké křižovatce se srazily dvě auta a autobus
15.04.: Obrazem: V Jablonci se už po zimě probudily zmije obecné
15.04.: Schranzova hlava znamená opět druhé místo v tabulce!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn