Lukáš Daněk získal premiérový titul v letní severské kombinaci

10.10.2021 21:46:59 | Autor: Vladimír Zemánek | Rubrika: Sport | Obce: Liberecký kraj

Lukáš Daněk získal premiérový titul v letní severské kombinaci

Lukáš Daněk z Dukly Liberec se stal překvapivým mistrem České republiky v letní severské kombinaci. Na šampionátu, který se uskutečnil v sobotu 9. října ve Frenštátu pod Radhoštěm, byl po skoku až čtvrtý, ale výborným výkonem a drtivým finišem v běžecké části získal titul.

Obhájce loňského prvenství Tomáš Portyk, jenž postupně dohání tréninkový výpadek po zdravotních problémech na počátku léta, absolvoval pouze soutěž na můstku. Sdruženáři se blýskli i v soubojích se skokany-specialisty, jejichž národní šampionát se konal souběžně. Vytrval získal mezi elitou bronz a domácí primáty dokonce vybojovali mezi juniory Jiří Konvalinka a mezi dorostenci Lukáš Doležal!

Jiskřivý podzimní den se sluncem, teplotou pod deset stupňů Celsia a menšími větrnými poryvy obstaral kulisu skokanské části. Tu sdruženáři absolvovali společně se skokany-specialisty. Na můstek se postavili všichni aktéři dvakrát, ale zatímco specialistům se započítávala dvě kola, kombiňákům do jejich soutěže pouze to první. Byli však klasifikováni v rámci skokanského šampionátu.

Sdruženáři poráželi skokany-specialisty

Na můstku HS106 nečekaně dominoval Jan Vytrval, jemuž pomohl nejen ideální odraz, ale i dobré podmínky. Jeho 98 m představovalo nejdelší pokus v soutěži a před druhým Tomášem Portykem, jenž zdolal 94,5 m, získal náskok v běhu 38 vteřin. Třetí byl junior Jiří Konvalinka, jenž dopadl na značku 92,5 m (+52 s), čtvrtý Lukáš Daněk s 90 m (+52 s) a pátý další junior Jan Šimek s 91 m (1:14 min). Až šestou příčku obsadil Ondřej Pažout s 89 m (+1:30 min). „Ondra měl na zdejším můstku problémy s pozicí na nájezdu, odraz mu nevyšel do hrany a navíc mu ani nefouklo," vysvětlil skokanskou ztrátu jednoho z favoritů asistent reprezentačního trenéra Vladimír Šmíd.

Mimochodem - ve druhém kole přistál Vytrval přesně na 100 metrech, a to mu vyneslo bronzovou medaili i mezi skokany-specialisty za Viktorem Poláškem a Čestmírem Kožíškem. Tomáš Portyk doplachtil na 100,5 m a celkově skončil čtvrtý. Také Konvalinka se ve druhém dějství zlepšil na 96,5 m a získal tak letní titul mezi juniorskými skokany-specialisty.

To samé se podařilo mezi dorostenci také patnáctiletému Lukáši Doležalovi. Talentovaný závodník z Machova nejprve výkonem 98 m ulétl ostatním kombiňákům, a když ve druhé sérii přidal skvělý výkon a současně nejdelší pokus dne 105 m, suverénně zvítězil i mezi skokany-specialisty. V kategorii žen potvrdila své ambice Tereza Koldovská skokem 73 m.

Spokojenost reprezentačního trenéra

Do běžecké části už podle očekávání nenastoupil Tomáš Portyk, který dává přednost přípravě na zimní olympijskou sezonu. Vedoucí muž průběžné klasifikace Jan Vytrval však vedení do cíle neudržel. Lukáš Daněk totiž ukázal, že jeho dřívější zdravotní problémy s opakovanými virózami jsou pryč a potvrdil svou rostoucí formu. Pravidelným tempem se na Vytrvala dotáhl zhruba v polovině 7,5 km dlouhé trati, krásný souboj rozhodl v závěrečném táhlém stoupání, v němž svému oddílovému kolegovi unikl, a zvítězil s desetimetrovým náskokem. Zajímavý souboj se odehrál také o třetí místo. Ondřej Pažout se dotáhl na oba mladíky, kteří byli po skoku před ním, ale nástupu Jana Šimka v poledních metrech už nedokázal vzdorovat.

Vítězství v kategorii žen obhájila Tereza Koldovská a také mezi dorostenci už se nenechal Lukáš Doležal o domácí titul připravit.

„Se skokanskou částí jsem spokojen. Po Letní Grand Prix, kde byly výkony střídavé, se reprezentanti zlepšili. Snad jedině Ondra Pažout ještě není úplně v bývalé formě, ale i on by se do ní měl dostat. Vytrval předvedl dva výborné skoky, dařilo se i Tomáš Portykovi - zejména při jeho druhém skoku. U Lukáše Daňka se projevuje práce, kterou dělá v tréninku, a jeho výkony se zlepšují. Výborně si vedli naši mladíci, kteří získali jak dorostenecký, tak i juniorský titul mezi skokany a navíc byl v juniorech Sudek třetí. V běhu Daněk potvrdil, jak je silný - i Tomáš Portyk mi potvrdil, že má co dělat, aby se ho udržel. Vytrval měl nyní asi měsíc a půl omezenou přípravu kvůli výronu kotníku a také opakujícím se respiračním problémům," komentoval výsledky letního mistrovství reprezentační trenér Marek Šablatura.

V příštích dnech absolvují jeho svřenci soustřední v Ramsau a na Dachsteinu, poté vyrazí také do Planice.

Výsledky mistrovství ČR v letní severské kombinaci:

Muži (včetně juniorů): 1. Daněk 20:36 min, 2. Vytrval +6 s, 3. Šimek +1:09 min, 4. Pažout +1:13, 5. Konvalinka +1:17, 6. Fadrhons +3:03 (všichni Dukla Liberec)

Junioři: 1. Šimek 21:45 min, 2. Konvalinka +8 s, 3. Fadrhons (všichni Dukla Liberec) +2:36 min.

Ženy (včetně juniorek): 1. Koldovská (Ski klub Harrachov) 10:02 min, 2. Hradilová (SK Nové Město na Moravě) +2:19 min, 3. Horká (JKL Desná) +7:04.

Dorostenci: 1. Doležal (BKL Machov) 15:20 min, 2. Balatka +5:11 min, 3. Hrdina +5:49.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na český sdruženářský trůn letos poprvé usedl Ondřej Pažout
Youth Cup v Harrachově přinesl vítězství i mladým českým sdruženářům
Čeští sdruženáři jsou v závěrečné přípravě na Světový pohár
Letní šampionát sdruženářů vyhrál Kupczak, titul ale patří Portykovi
Sdruženáři stihnou o víkendu v Lomnici a Jilemnici letní šampionát
Tomáš Portyk už popáté za sebou vyhrál anketu o nejlepšího sdruženáře
JKL Desná vyhlášen nejúspěšnějším oddílem za sezonu
Česká severská kombinace se snaží pozvednout, udělala první krok
Ve Světovém poháru budou české barvy hájit pouze Portyk s Pažoutem
Ondřej Pažout má první titul mistra republiky v letní severské kombinaci
V Desné pořádali šampionát mládeže ve skocích a severské kombinaci
Startuje letní sdruženářská Grand Prix, do Německa míří jen Portyk
Tomáš Portyk počtvrté za sebou vyhrál anketu O nejlepšího sdruženáře
Tomáš Portyk zahájil Světový pohár ve Finsku čtvrtým místem

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Školy v regionu se dočkají nového vybavení, pomůcky již mají v Turnově

Liberecký kraj za evropské peníze vybaví několik desítek základních škol v regionu polytechnickými pomůckami. Naplňuje tak tzv. krajský akční plán rozvoje vzdělávání Libereckého kraje II (NAKAP LK II). Cílem projektu je zvýšit kompetencí vyučujících na základních školách v oblasti polytechnického vzdělávání a zkvalitnit výuku. Prvním školským zařízením, jež převzalo pomůcky pro zlepšení polytechnické výuky, je Základní škola Skálova Turnov, jejímž ředitelem je Michal Loukota. Další vybrané školy jsou například ZŠ Cvikov a ZŠ Školní Česká Lípa, které se nového vybavení dočkají do konce letošního října. Více podrobností

Exponát měsíce října v turnovském muzeu upoutá krásou ametystů

Řadou zajímavých artefaktů ve své bohaté kolekci se může pochlubit Muzeum Českého ráje v Turnově. Muzejníci pravidelně vybírají exponát měsíce; pro říjen se jím staly dvě unikátní ametystové geody, jedna z oblasti Podkrkonoší a druhá z Brazílie. Geoda je označení dutiny v hornině, která je obvykle po vnitřním obvodu vyplněna menšími či většími krystaly minerálů, směřujícími dovnitř dutiny. Podrobný článek

Exponát měsíce října v turnovském muzeu upoutá krásou ametystů


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

ODEŠEL JAROSLAV DOČKAL …
Hvězdy nad Ještědem září stále víc, ročník 2021 vyrazil dech i porotcům
Ohlédnutí za MČR ve skoku na lyžích v Desné
Týden náhradního rodičovství přiblíží pěstounství a jeho peripetie
Anketa Alej roku otevřela také kategorii pro nadšené fotografy

Nejčtenější články

15.10.: Přehrada Mšeno má jedinečný způsob čištění vody
16.10.: Říjnové změny na linkách jablonecké MHD
16.10.: Kraj a veterina žádají, aby lidé nechodili do lesů a hlásili mrtvé divočáky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn