Lukáš Bauer: Stále sním o medailích, ale už přemýšlím co dál

16.01.2015 11:05:45 | Autor: Richard Valoušek | Rubrika: Sport | Obce: Bedřichov

Lukáš Bauer: Stále sním o medailích, ale už přemýšlím co dál

Nejlepší český běžec na lyžích poslední dekády Lukáš Bauer, má doma nad postelí tři olympijské medaile a jednu ze světového šampionátu. Přál by si, aby nebyl tento výčet konečný. Jak ale přiznává v rozhovoru při Jizerské 50, už začíná myslet i na obchodní aktivity.

„Například na Jizerské 50 jsem se spojil se společností Intersport a ohlas to mělo mezi běžci ohromný."

O co přesně šlo? Profesionál Bauer se staral o běžky začínajících běžkařů?

Dá se to tak říci, i když samozřejmě v hlavním zápřahu byl můj servisní tým, kterému lyže svěřily desítky závodníků. Kluci měli nepřetržitou práci po celé tři závodní dny.

Mluvil jste jim do toho?

(smích) Oni jsou dostatečně zkušení, aby věděli, co mají dělat, jak lyže na dané podmínky připravit. Každý jsme si při přípravách něco řekli, přece jen víc hlav, víc ví. Je to pro mě zajímavá zkušenost, když člověk může pomáhat lidem, kteří například na běžkách teprve začínají.

Takže jste na Jizerskou 50 vyrazil kromě závodní role, také v roli takového běžkařského mentora?

Já tam samozřejmě přijel především závodit, měl jsem velkou chuť na trať vyrazit, ale zdraví mi to nedovolilo. I díky tomu bylo více času věnovat se svému projektu Bezva běžky CZ, prostřednictvím kterého se snažím běžeckým lyžováním oslovit širokou veřejnost. Jizerská 50 je k tomu ideální příležitost. A že jsem své síly spojil s Intersportem? To bylo jen logické vyústění, také chtějí přivádět ke sportu stále více lidí.

O vaší běžecké kariéře toho víme mnoho, ale o té marketingové už tolik ne. Co všechno si můžeme pod pojmem Bezva běžky CZ představit?

Jedná se o projekt, který sdružuje Školu běžeckého lyžování Lukáše Bauera, Hobby team a Mazací servis pro veřejnost. Jeho prostřednictvím a s pomocí prodejen Intersport jsme připravovali běžky závodníkům na Jizerskou 50 a mělo to skvělý ohlas. Jako doplněk funguje malý e-shop. Loni na podzim jsem k těmto aktivitám přidal Team Pioneer Investmenst, který má za cíl spojit kvalitní české „laufaře" a podpořit mladé talentované lyžaře.

Zdá se, že se po konci kariéry rozhodně nudit nebudete.

Doufám, že ne, ale já nad koncem nepřemýšlím. Závodění si užívám, vše nyní podřizuji únorovému Mistrovství světa ve Falunu, kde chci získat medaili. Dál neplánuji. Výčet mých aktivit byl vždy široký včetně studia vysoké školy, což naznačuje, že budu velmi aktivní i v době, kdy pověsím běžky na hřebík. A kdo ví, třeba to nebude vůbec ve sportovním světě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ohlédnutí za Jizerskou 50 očima Ondřeje Šucha
Obrazem: Jizerská 30
Slavnostní zahájení 48. ročníku Jizerské 50 na Bedřichově

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách oživí tradiční masopust
Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkami
Zkušený Tomáš Pilík posílil Jablonec
Ve Vysokém pořádají 22. ročník závodů postaru
Kvalitní výprava atletů jede do Prahy na Gigant

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
21.02.: Řidička skončila po smyku u Jablonce s autem na střeše

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT