Lukáš Bauer: Stále sním o medailích, ale už přemýšlím co dál

16.01.2015 11:05:45 | Autor: Richard Valoušek | Rubrika: Sport | Obce: Bedřichov

Lukáš Bauer: Stále sním o medailích, ale už přemýšlím co dál

Nejlepší český běžec na lyžích poslední dekády Lukáš Bauer, má doma nad postelí tři olympijské medaile a jednu ze světového šampionátu. Přál by si, aby nebyl tento výčet konečný. Jak ale přiznává v rozhovoru při Jizerské 50, už začíná myslet i na obchodní aktivity.

„Například na Jizerské 50 jsem se spojil se společností Intersport a ohlas to mělo mezi běžci ohromný."

O co přesně šlo? Profesionál Bauer se staral o běžky začínajících běžkařů?

Dá se to tak říci, i když samozřejmě v hlavním zápřahu byl můj servisní tým, kterému lyže svěřily desítky závodníků. Kluci měli nepřetržitou práci po celé tři závodní dny.

Mluvil jste jim do toho?

(smích) Oni jsou dostatečně zkušení, aby věděli, co mají dělat, jak lyže na dané podmínky připravit. Každý jsme si při přípravách něco řekli, přece jen víc hlav, víc ví. Je to pro mě zajímavá zkušenost, když člověk může pomáhat lidem, kteří například na běžkách teprve začínají.

Takže jste na Jizerskou 50 vyrazil kromě závodní role, také v roli takového běžkařského mentora?

Já tam samozřejmě přijel především závodit, měl jsem velkou chuť na trať vyrazit, ale zdraví mi to nedovolilo. I díky tomu bylo více času věnovat se svému projektu Bezva běžky CZ, prostřednictvím kterého se snažím běžeckým lyžováním oslovit širokou veřejnost. Jizerská 50 je k tomu ideální příležitost. A že jsem své síly spojil s Intersportem? To bylo jen logické vyústění, také chtějí přivádět ke sportu stále více lidí.

O vaší běžecké kariéře toho víme mnoho, ale o té marketingové už tolik ne. Co všechno si můžeme pod pojmem Bezva běžky CZ představit?

Jedná se o projekt, který sdružuje Školu běžeckého lyžování Lukáše Bauera, Hobby team a Mazací servis pro veřejnost. Jeho prostřednictvím a s pomocí prodejen Intersport jsme připravovali běžky závodníkům na Jizerskou 50 a mělo to skvělý ohlas. Jako doplněk funguje malý e-shop. Loni na podzim jsem k těmto aktivitám přidal Team Pioneer Investmenst, který má za cíl spojit kvalitní české „laufaře" a podpořit mladé talentované lyžaře.

Zdá se, že se po konci kariéry rozhodně nudit nebudete.

Doufám, že ne, ale já nad koncem nepřemýšlím. Závodění si užívám, vše nyní podřizuji únorovému Mistrovství světa ve Falunu, kde chci získat medaili. Dál neplánuji. Výčet mých aktivit byl vždy široký včetně studia vysoké školy, což naznačuje, že budu velmi aktivní i v době, kdy pověsím běžky na hřebík. A kdo ví, třeba to nebude vůbec ve sportovním světě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ohlédnutí za Jizerskou 50 očima Ondřeje Šucha
Obrazem: Jizerská 30
Slavnostní zahájení 48. ročníku Jizerské 50 na Bedřichově

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Staročeské trhy v Turnově opět uctí mistry řemesel
I.B třída: Mistrovská Bělá oslavila titul osmigólovým nášupem Roztokám
Parní vlak pojede z Turnova na slavnosti do Rychnova
Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Noc kostelů proběhne i v Libereckém kraji

Nejčtenější články

23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
24.05.: Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
24.05.: Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn