Lucie Kvapilová z obce Pulečný má pohlednice jako koníček i povolání
23.01.2021 18:47:10 | Autor: Barbora Jónová | Rubrika: Zprávy | Obce: Pulečný

Milovnice pohledů Lucie Kvapilová z obce Pulečný u Jablonce nad Nisou provozuje v současné době největší internetový obchod s pohlednicemi v České republice. Část z nich není jinde k sehnání - tvůrci a fotografové je totiž tvoří eshopu na míru. Vše přitom vzešlo ze světově oblíbeného koníčku - postcrossingu, tedy posílání pohledů na náhodně vygenerované adresy a jejich přijímání z celého světa.
„Pohlednice miluju, v dětství to bylo jediné spojení s mojí sestrou, která pracovala jako au-pair v Německu, a vždy velmi radostné. Úplně jsem zajásala, když jsem v dospělosti objevila Postcrossing. Je to něco, co děláte naprosto dobrovolně, přinášíte tím absolutní radost a posíláte pohledy z „čistého srdce" prostě proto, že chcete potěšit. Je to skrz na skrz radostná záležitost," řekla Kvapilová, zakladatelka portálu pohlednictvi.cz.
Jejíma rukama prošlo už více než 16 000 druhů pohlednic a v e-shopu je aktuálně na výběr z více než čtyř tisíc pohlednic od uměleckých, přes turistické až třeba po kvetoucí pohlednice: „Dozvěděla jsem se, že má Ruční papírna ve Velkých Losinách existenční potíže, a tak jsem vymyslela kvetoucí pohlednice - na speciálním ručním papíru jsou semínka heřmánku a po zasazení do země může pohlednice vykvést," vysvětlila Kvapilová.
A tím její aktivita nad rámec internetového obchodu nekončí. Má za sebou pořádání srazů sběratelů, v minulém roce vymyslela hru s názvem #vyzvazpohlednictvi, skrz níž proběhlo na 400 výměn pohlednic mezi lidmi a v neposlední řadě se její Pohlednictví stalo partnerem projektu Úsměv do schránky, jenž i přes covidové období sbírá kontakty na domovy důchodců, kterým mohou dobrovolníci poslat radost v podobě dopisu nebo pohledu.
Lásku k pohlednicím Kvapilové hned pozná i každý zákazník: „Toužila jsem po tom, aby objednávka z Pohlednictví nebyla jen obálkou z nějakého obchodu, ale spíš jako když vám přijde něco od kamarádů. Každá obálka proto od nás chodí nazdobená, s osobním ručně psaným vzkazem. Chci, aby v tom byl ten záchvěv radosti, co člověk u schránky může prožít, od prvních chvil. Je to to, co mě na Pohlednictví hrozně baví - že je to velký kolotoč, na konci kterého jsou všichni spokojení - autoři, protože mají provizi z každé vytištěné pohlednice, my i zákazníci, kteří tu radost většinou ještě posílají dál," vysvětlila svůj přístup majitelka e-shopu.
I Lucie Kvapilová se svým Pohlednictvím si vyzkoušela hodinové poradenství v Podnikatelské ambulanci Libereckého podnikatelského inkubátoru: „Do ambulance jsme nepřišli s konkrétním dotazem, spíše nás zajímalo, co si o tom myslí někdo další. Philipp chtěl znát jednotlivé kroky našeho marketingu a k nim přidával své návrhy," popsala Kvapilová setkání s ředitelem Lipo.ink Philippem Rodenem. „Na základě návštěvy ambulance jsme připravili první newsletter a měsíc po prvním newsletteru jsme měli největší obrat do té doby. Bylo to pro mě obrovské překvapení, protože jsem měla za to, že e-mailový marketing je mrtvá záležitost," dodala.
„Než jsem Lucii potkal, nikdy jsem o postcrossingu neslyšel. Její podnikání je krásným důkazem, že i z obskurního hobby se dá udělat reálný byznys, když se to vezme za správný konec," doplnil Roden.
Související články
Inovační centrum za rok 2020 pomohlo 300 firmám a podnikatelům
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě
Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.
Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena
Město Turnov informuje občany, že z důvodu hrozícího pádu kamení je zavřena stezka pod zámkem Hrubý Rohozec. „Uzavření je kvůli možnému pádu kamení po odtávání sněhu a ledu. Děkujeme za pochopení," dodala tisková mluvčí města Turnov Klára Preislerová.
Nejnovější články
Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
Sportovci požádali město Jablonec o peníze
Jablonec se dohodl s Bytovým družstvem Horní Proseč
Do Německa i Polska s negativním testem, odběry spustí i v Harrachově
Rozhledna Černá Studnice, skvost architekta Hemmricha
Nejčtenější články
26.02.: V Jablonci dojde ke změnám v MHD od začátku března
28.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
26.02.: Jablonečtí strážníci zadrželi celostátně hledaného muže
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
- Internetové aplikace
- Naše Pojizeří
- Jablonecké kulturní a informační centrum
- Jiskra Mšeno Jablonec
- Rugby Club Griffins Jablonec
- Atletika s radostí
Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS fake watches uk
fake watches
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.