Lucie Bílá s Petrem Maláskem nadzvedli divadlo a pozvali Vrabčáky

04.04.2019 19:08:41 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Lucie Bílá s Petrem Maláskem nadzvedli divadlo a pozvali Vrabčáky

Doslova v chaloupku na kuří nožce proměnila jablonecký kulturní stánek Lucie Bílá při svém recitálu s Petrem Maláskem. Co mělo nohy, totiž stálo. A není divu, devatenáctinásobná zlatá slavice opět potvrdila, proč jí poprávu patří místo na špice české hudební scény.

O jejím hlasovém rozsahu není třeba mluvit, ten předvádí již pěknou řádku let (přestože jí jen před nedávnem bylo dvacet ;-), nikdy nás však nepřestane uchvacovat neuvěřitelná lehkost zpěvu, s níž se z hlubin vyšplhá až na K2. A k tomu všemu zůstává pořád tou milou, usměvavou a upřímnou Hankou z Otvovic, která když zpívá o své mamince, má v hlase takové emoce, že se slzami zajilí oči i tomu největšímu tvrďákovi, která vlastnoručně vyrábí náramky a andělíčky, aby vybrala peníze na speciální vozík (ve dnech koncertu již osmnáctý) a která si na pódiu všimne malé holčičky z DPS Vrabčáci, stěží natahujíc hlavu, aby aspoň trochu viděla přes své větší kamarády, a tak neváhá a zpěváčky hezky za ruku přeskupí tak, aby byli všichni spokojeni.

Taková Lucie i Hana prostě je, se srdcem na dlani, vždycky schopná říct, co si myslí a potešit hlasem, který má od pánaboha, všechny své příznivce. A že jich v Městském divadle v Jablonci bylo. Fanoušci Lucie Bílé zaplnili kulturní stánek až po střechu a ten se během celého večera otřásal potleskem.

Koncert Lucie Bílé v jabloneckém divadle<br />Autor: Martin Kubišta Aplaus však tentokrát nepatřil jen dvojici Bílá - Malásek, ovace si získal i Pavel Žur, který je jednak dlouholetým sbormistrem DPS Vrabčáci, ale který právě slavil dvacetileté výročí svého působení na postu ředitele divadla a obřích ovací se dostalo i dětem ze zmíněného sboru Vrabčáci, které v úvodu zazpívaly krátké pásmo písní a závěrem si se zpěvačkou par excellence ´střihly´ dojemné Desatero, známé i pod názvem Halelujah.

Bylo to krásné, bylo to dojemné a nebyla by to Lucie Bílá, aby ji ihned po dozpívání něco nenapadlo. „Víte co? Vám to se mnou tak šlo, že bych byla ráda, kdybyste mě doprovodily 22. dubna v Praze na charitativním Koncertu pro Kuře," navrhla členům sboru zpěvačka. A protože koncert bude v přímém přenosu vysílat Česká televize, budeme všichni u toho. A tak díky Lucii Bílé a Pavlu Žurovi, který tuhle spolupráci navázal, i jablonečtí Vrabčáci pomohou dobré věci. A kdoví, třeba právě návštěvníci tohoto recitálu budou patřit mezi nejštědřejší dárce, která již tradičně povznáší naše duše na Velikonoční pondělí. Bravo.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v dubnu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Profesor Suchomel získal Poctu České komory architektů

Muž, který před pětadvaceti lety založil Fakultu umění a architektury TUL a vedl ji jako první děkan, převzal 10. června v Praze prestižní uznání od členů své profesní komory. „Letos si připomínáme 25. výročí založení FUA a založení zcela nové školy architektury je jistě významnou součástí právě uděleného ocenění profesora Jiřího Suchomela za celoživotní dílo a přínos k rozvoji architektonického oboru," uvedl k ocenění děkan Osamu Okamura. Zásluhou Jiřího Suchomela vznikla liberecká fakulta k 1. prosinci 1994 inspirována školou architektury Michiganské univerzity v americkém Ann Arbor, na které Jiří Suchomel počátkem 90. let působil. Jejímu založení předcházelo několik ročníků letní školy architektury, kterou profesor Suchomel v Liberci organizoval.

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Čtyři góly v pařáku
Na otevření Letního kina v Jablonci dorazilo téměř tisíc návštěvníků
Liberecký hasič posbíral cenné kovy v závodě Championships FireFit
Douglaska tisolistá z Lomnice se uchází o titul Strom roku 2019
Bedřichov pokřtil areál pro bikery. Vznikl díky účastníkům Jizerské 50

Nejčtenější články

24.06.: Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
25.06.: Slavnostně otevřeli opravenou silnici mezi Tanvaldem a Albrechticemi
26.06.: Bedřichov pokřtil areál pro bikery. Vznikl díky účastníkům Jizerské 50

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn