Lucie Bílá s Petrem Maláskem nadzvedli divadlo a pozvali Vrabčáky

04.04.2019 19:08:41 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Lucie Bílá s Petrem Maláskem nadzvedli divadlo a pozvali Vrabčáky

Doslova v chaloupku na kuří nožce proměnila jablonecký kulturní stánek Lucie Bílá při svém recitálu s Petrem Maláskem. Co mělo nohy, totiž stálo. A není divu, devatenáctinásobná zlatá slavice opět potvrdila, proč jí poprávu patří místo na špice české hudební scény.

O jejím hlasovém rozsahu není třeba mluvit, ten předvádí již pěknou řádku let (přestože jí jen před nedávnem bylo dvacet ;-), nikdy nás však nepřestane uchvacovat neuvěřitelná lehkost zpěvu, s níž se z hlubin vyšplhá až na K2. A k tomu všemu zůstává pořád tou milou, usměvavou a upřímnou Hankou z Otvovic, která když zpívá o své mamince, má v hlase takové emoce, že se slzami zajilí oči i tomu největšímu tvrďákovi, která vlastnoručně vyrábí náramky a andělíčky, aby vybrala peníze na speciální vozík (ve dnech koncertu již osmnáctý) a která si na pódiu všimne malé holčičky z DPS Vrabčáci, stěží natahujíc hlavu, aby aspoň trochu viděla přes své větší kamarády, a tak neváhá a zpěváčky hezky za ruku přeskupí tak, aby byli všichni spokojeni.

Taková Lucie i Hana prostě je, se srdcem na dlani, vždycky schopná říct, co si myslí a potešit hlasem, který má od pánaboha, všechny své příznivce. A že jich v Městském divadle v Jablonci bylo. Fanoušci Lucie Bílé zaplnili kulturní stánek až po střechu a ten se během celého večera otřásal potleskem.

Koncert Lucie Bílé v jabloneckém divadle<br />Autor: Martin Kubišta Aplaus však tentokrát nepatřil jen dvojici Bílá - Malásek, ovace si získal i Pavel Žur, který je jednak dlouholetým sbormistrem DPS Vrabčáci, ale který právě slavil dvacetileté výročí svého působení na postu ředitele divadla a obřích ovací se dostalo i dětem ze zmíněného sboru Vrabčáci, které v úvodu zazpívaly krátké pásmo písní a závěrem si se zpěvačkou par excellence ´střihly´ dojemné Desatero, známé i pod názvem Halelujah.

Bylo to krásné, bylo to dojemné a nebyla by to Lucie Bílá, aby ji ihned po dozpívání něco nenapadlo. „Víte co? Vám to se mnou tak šlo, že bych byla ráda, kdybyste mě doprovodily 22. dubna v Praze na charitativním Koncertu pro Kuře," navrhla členům sboru zpěvačka. A protože koncert bude v přímém přenosu vysílat Česká televize, budeme všichni u toho. A tak díky Lucii Bílé a Pavlu Žurovi, který tuhle spolupráci navázal, i jablonečtí Vrabčáci pomohou dobré věci. A kdoví, třeba právě návštěvníci tohoto recitálu budou patřit mezi nejštědřejší dárce, která již tradičně povznáší naše duše na Velikonoční pondělí. Bravo.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v dubnu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.

K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samuela vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, takzvaných angličáků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonecké podzimní slavnosti se odehrají v novém kabátě
ZŠ Liberecká v Jablonci zahájila školní rok až 16. září
Týden knihoven 2019 přinese rande naslepo i slam poetry
Řidič autobusu za jízdy zkolaboval, pohotově za něj zaskočil cestující
Cyklojízda Greenway Jizera 2019 se koná 22. září

Nejčtenější články

14.09.: FK Velké Hamry slaví další vítězství v divizi
14.09.: V Muzeu Českého ráje otevřeli novou expozici Horolezectví
15.09.: Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn