Luboš Šrejma - 75

01.04.2017 19:03:41 | Autor: Jaroslav Hrabák,lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Luboš Šrejma - 75

Ne, není to apríl, Luboš Šrejma se skutečně narodil právě před 75 lety! Stalo se v Městci Králové a otec a dentista pan Šrejma byl radostí bez sebe. To ale jistě netušil, že se jeho synátor nevydá do lékařských kruhů, jak si přál, ale doslova ho uhrane kulatý nesmysl.

A jak malý Luboš rostl, rostl i jeho věhlas a talentované křídlo RH Hradec Králové si vyhlédla pražská Bohemka, to v dobách kdy tam řádil kanonýr Píša a míče rozdělovali Kopsa s Kratochvílem a malý Tonda Panenka mu při zápasech podával míče... O post levého křídla bojoval s maličkým Kaurou a byl to boj rovnocenný. Ale Luboš se pohyboval nejen na hřišti.

Praha je sice velká, ale ta slečna Iva z Jablonce nad Nisou byla nepřehlédnutelná, a tak jeden zelenobílý dres vyměnil Luboš za jiný zelenobílý, ten klokaní za značku LIAZ. A stal se pravověrným Jablonečanem!! Poctivý, běhavý hráč se začlenil ihned na křídlo jabloneckého útoku, to v dobách, kdy tu exceloval nezapomenutelný Tadeáš Kraus. Jiný sparťan obsadil trenérské žezlo, jmenoval se Karel Kolský a to byl nejen věhlasný kruťas, ale i skvělý trenér. Šrejmo, na tom křídle to není ono - a šup, Luboš premiéroval v poháru proti Spartě - Kvašňákovi, Maškovi a spol., a hned vedle Franty Jelínka na postu stopera - a byl nejlepším na place!

Když v Jablonci ukončil kariéru tehdy československý reprezentant a rekordman v počtu startů za nároďák, Ladislav Novák a přesunul se na trenérský post, převzal jeho dres s číslem 4 a post levého beka právě Luboš. Jaká náhoda, těch startů měl Novák 75... Jako kapitán mužstva pak v roce 1974 přivedl liazácký zelenobílý tým do nejvyšší soutěže! Kariéra pokračovala, postupně se přesunul na post asistenta trenéra, vedoucího mužstva, trénoval v Jablonci béčko když mu teklo do bot, stal se sekretářem klubu, nakonec správcem hřiště, klub ho nominoval mezi největší klubové legendy a ejhle, 75!

Ten život sprintuje stejně jako Ty jsi sprintoval Luboši jako levý bek každý týden. Hráč s vyrovnanou formou, ten neznal co je to „nevýkon", velká hybná páka mužstva ať už jako kapitán či později funkcionář. Báječný člověk, kamarád, věčný optimista si prostě za svůj život zvolil fotbal. Fotbalu se obětoval, fotbal ho potrápil, ale i odměnil, protože jeho ohlédnutí zpět může udělat s hrdostí.

Má spoustu kamarádů a ještě více obdivovatelů, mezi které patřím i já. Na tu pětiletku, co jsme spolu na Střelnici strávili, nelze zapomenout a zřejmě to byla v mém profesním životě ta nejlepší léta, ke kterým se neustále vracím.

Právě dnes v první dubnový den slaví Luboš svoje velké životní jubileum, nikomu se nechce věřit, že jeho životní číslo vyšplhalo až na 75 let, které slaví jako mladík, v plné síle a optimismu.

Tak Luboši, za náš houfec „fotbalových protestantů" ze Mšena, mnoho díků za to, co jsi pro jablonecký fotbal udělal, kolik optimismu, lásky a poctivé práce pro jablonecký fotbal stále odevzdáváš. A tu vitalitu, radost a optimismus Ti přeji do dalších let s hrdostí, že Ti při gratulacích budu mít možnost osobně podat ruku.

Díky, díky a ještě jednou díky!

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Bělou u Staré Paky čeká referendum o kravínu

Obec Bělou u Staré Paky čeká v sobotu 5. října 2019 v místním referendu hlasování o výstavbě velkokapacitního kravína. Projekt velkokapacitního kravína pro 484 krav a 100 telat se připravoval několik let. V červnu 2019 výstavbu posvětilo zastupitelstvo obce. Na základě petice, kterou podepsalo více jak 100 občanů Bělé, obec proto vyhlásila k výstavbě kravína na 5. října místní referendum. Více podrobností na Našem Pojizeří

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Novou výstavu Turistika na Semilsku - 110 let Riegrovy stezky a Klubu českých turistů otevřou v semilském muzeu. Díky velkoformátovým historickým fotografiím a dalším dobovým materiálům vás tato výstava přenese do časů výstavby Riegrovy stezky. Zároveň připomene činnost Klubu českých turistů v Semilech od jeho vzniku až dodnes. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Video: Iuventus, gaude! v pasáži České národní banky v Praze
Nejlepší firmou Liberecka je výzkumný ústav, živnostníkem sklář
Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2019
V Liberci se hrál špičkový stolní tenis
Program kin v Jablonci nad Nisou od 19. září do 2. října

Nejčtenější články

19.09.: Po tragické nehodě u Jítravy zemřeli dva lidé
22.09.: Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2019
20.09.: Zemřel pan Arnošt Fučík

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn