Loučenský advent s prvním zahraničním hostem

12.12.2013 17:57:49 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Janov nad Nisou

Loučenský advent s prvním zahraničním hostem

Třetí adventní neděle v kostele sv. Josefa v Loučné nabízí Irské vánoce. Hostem bude Alastair (S. Edwards) a Alastair (tedy skupina). Alastair S. Edwards sice již několik let žije u nás, ale kořeny má v zahraničí, konkrétně ve Spojeném království.

Ostatně ani název „Irské vánoce" není úplně výstižný, správně by mělo být „Irské a skotské vánoce". Irské vánoce s (ne)pravým skotem ze Shetlandských ostrovů ale vypadá ještě zajímavěji.

„Když jsme před několika lety pořádali v Janově pravidelná setkání s lidmi, kteří navštívili zajímavé kouty světa, přijal i naše pozvání i Alastair S. Edwards, který pro změnu ze zajímavého kouta světa zavítal k nám. Na jeho povídání, mimo jiné o tamních vánočních svátcích, jsme si vzpomněli při plánování letošního Loučenského adventu," uvedl za pořadatele akce David Jelínek.

Adventní koncert začíná přibližně v 17.00 (bude se ještě čekat na příjezd autobusu od Jablonce v 17.03) a ke správnému předvánočnímu rozpoložení bude opět připraven Loučenský svařák, vánoční čaj, pečené kaštany či vánočky.

„Vzhledem k tomu, že část Loučenského betlému tento víkend hostuje ve scénickém nastudování České mše vánoční Hej, mistře v jabloneckém městském divadle, nebude mimořádně o tomto víkendu kostel sv. Josefa otevřen. Prohlédnout si Loučenský betlém tedy bude možné až při nedělním koncertu," doplnil důležité upozornění Jelínek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku
Loučenský betlém uvidíte letos i na divadelních prknech

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Ježíškova vánoční pošta v Turnově otevřela už 2. prosince

I v letošním roce se děti mohou těšit na Ježíškovu vánoční poštu a poslat dopis se svými přáními Ježíškovi prostřednictvím Regionálního turistického informačního centra Turnov. Děti mohou nosit své dopisy s uvedenou zpáteční adresou od pondělí 2. prosince do středy 18. prosince 2019 do Infocentra na náměstí Českého ráje, kde na ně čekají drobné dárečky a potvrzení o předání dopisu Ježíškovi. Další informace

Český ráj je součástí projektu Skalní města České republiky

Projekt Skalní města České republiky je téma, které aktuálně spojuje tři významné skalní oblasti České republiky - České Švýcarsko, Broumovsko a Český ráj. V letošním roce se díky dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR a přispění Libereckého, Královéhradeckého, Středočeského a Ústeckého kraje podařilo vytvořit celou řadu marketingových aktivit. Ty by měly přispět ke zviditelnění celého projektu, jehož cílem je společná prezentace skalních oblastí České křídové pánve, které nemají ve světě obdoby. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou
Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v prosinci
Andělský parní vlak opět potěší děti na trase z Jilemnice do Rokytnice
Na ZŠ Liberecká také rozsvítili vánoční strom

Nejčtenější články

14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
04.12.: V jablonecké ulici Liberecká došlo ke srážce dvou aut
02.12.: Zasněžovací systém pomohl hasičům při likvidaci požáru v Kořenově

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn