Lodní modeláři z Jablonce startovali na mistrovství světa v Maďarsku

19.08.2019 20:34:06 | Autor: Adam Laurin, Václav Novotný | Rubrika: Společnost | Obce: Jablonec nad Nisou

Lodní modeláři z Jablonce startovali na mistrovství světa v Maďarsku

Jablonečtí lodní modeláři startovali ve dnech 15. až 23. července na mistrovství světa modelů skupiny NS (naviga scalle) v maďarském Bánku. Celkem 313 modelů bylo rozděleno do 15 kategorií obsahující makety skutečných lodí, ponorek, plachetnic a makety poháněné funkčním parním strojem.

Sešlo se celkem 313 modelů a zástupci z Česka, Polska, Německa, Francie, Maďarska, Rumunska, Běloruska, Chorvatska, Itálie, Rumunska, Dánska, Slovenska, Belgie či Kazachstánu. Celkem 16 států, z toho 29 reprezentantů České republiky a 48 modelů a 8 reprezentantů klubu Admiral Jablonec: - 5 junior (10): Budina Ondra (2), Budina Vojta (2), Heinl David (2), Véle Matěj (2), Laurin Tomáš (2) + 3 sen (4): Budina Petr (1), Kroupa Milan (2), Halama Libor (1).

Velmi přitažlivé jsou kategorie společných manévrů, když modelář nebo skupina modelářů s několika modely předvádí nějakou situaci na vodě. Reprezentace Česka čítala 29 soutěžících se 48 modely. Klub Admiral Jablonec n. N. vybojoval účast 8 reprezentantů (5 juniorů a 3 senioři) se 14 modely.

Mistrovství světa lodních modelů skupina NS (naviga scalle)  2019<br />Autor: Archiv Klubu lodních modelářů Admiral Jablonec Soutěží se převážně na rovnostranné trojúhelníkové trati, kde je brankami vyznačená trať kterou musí model v časovém limitu projet a v rámci jízdy provede couvání a přistání v doku. Jedou se tři jízdy a nejhorší výsledek se škrtá. Plachetnice mají trať značně větší přizpůsobenou počtu startujících modelů. Modely plachetnic, aby mezi sebou mohli soutěžit mají korigující koeficient v závislosti na délce lodi v ponoru, ploše plachet a výtlaku lodě.

Makety mají ještě druhé kritérium, a to je hodnocení stavby, kvalita provedení, shodnost se stavební dokumentací, u funkčního parního stroje i jeho hodnocení. Oba výsledky ze stavební zkoušky i plavby tvoří celkový výsledek. Reprezentace ČR získala jeden titul Mistra světa, jedno druhé místo a čtyři třetí místa. Z toho náš junior Ondra Budina získal třetí místo a šesté místo ve své kategorii. Ale i ostatní junioři získali velmi dobrá umístění, jeho bratr Vojta získal čtvrté a sedmé, Matěj Véle získal osmé a deváté místo, David Heinl získal páté a sedmé místo a Tomáš Laurin získal deváté a dvanácté místo.

Naši senioři Petr Budina získal osmnácté místo, Milan Kroupa získal čtvrté a páté místo a Libor Halama byl jedenáctý. Všeobecně dobrá umístění v kvalitní konkurenci. Naše reprezentanty a ostatní modeláře přivítáme ještě tento rok na našich tradičních soutěžích 52. Jablonecké kotvy a 48. Modré stuhy na Novoveském koupališti v sobotu 31. srpna a v neděli 1. září. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Klub lodních modelářů Admiral Jablonec n. N.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 85 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Uzavřením Memoranda obce deklarují spolupráci v MHD na Jablonecku
Pohledávky mezi Grepou a městem Jablonec jsou vyrovnané
Republikové finále poháru v aerobiku pořádají v Železném Brodě
Jablonečtí házenkáři prohráli ve 3. kole Českého poháru
Pohár lyžařů Liberecka měl finále v libereckém Vesci

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn