Lodní modeláři z Jablonce startovali na mistrovství světa v Maďarsku

19.08.2019 20:34:06 | Autor: Adam Laurin, Václav Novotný | Rubrika: Společnost | Obce: Jablonec nad Nisou

Lodní modeláři z Jablonce startovali na mistrovství světa v Maďarsku

Jablonečtí lodní modeláři startovali ve dnech 15. až 23. července na mistrovství světa modelů skupiny NS (naviga scalle) v maďarském Bánku. Celkem 313 modelů bylo rozděleno do 15 kategorií obsahující makety skutečných lodí, ponorek, plachetnic a makety poháněné funkčním parním strojem.

Sešlo se celkem 313 modelů a zástupci z Česka, Polska, Německa, Francie, Maďarska, Rumunska, Běloruska, Chorvatska, Itálie, Rumunska, Dánska, Slovenska, Belgie či Kazachstánu. Celkem 16 států, z toho 29 reprezentantů České republiky a 48 modelů a 8 reprezentantů klubu Admiral Jablonec: - 5 junior (10): Budina Ondra (2), Budina Vojta (2), Heinl David (2), Véle Matěj (2), Laurin Tomáš (2) + 3 sen (4): Budina Petr (1), Kroupa Milan (2), Halama Libor (1).

Velmi přitažlivé jsou kategorie společných manévrů, když modelář nebo skupina modelářů s několika modely předvádí nějakou situaci na vodě. Reprezentace Česka čítala 29 soutěžících se 48 modely. Klub Admiral Jablonec n. N. vybojoval účast 8 reprezentantů (5 juniorů a 3 senioři) se 14 modely.

Mistrovství světa lodních modelů skupina NS (naviga scalle)  2019<br />Autor: Archiv Klubu lodních modelářů Admiral Jablonec Soutěží se převážně na rovnostranné trojúhelníkové trati, kde je brankami vyznačená trať kterou musí model v časovém limitu projet a v rámci jízdy provede couvání a přistání v doku. Jedou se tři jízdy a nejhorší výsledek se škrtá. Plachetnice mají trať značně větší přizpůsobenou počtu startujících modelů. Modely plachetnic, aby mezi sebou mohli soutěžit mají korigující koeficient v závislosti na délce lodi v ponoru, ploše plachet a výtlaku lodě.

Makety mají ještě druhé kritérium, a to je hodnocení stavby, kvalita provedení, shodnost se stavební dokumentací, u funkčního parního stroje i jeho hodnocení. Oba výsledky ze stavební zkoušky i plavby tvoří celkový výsledek. Reprezentace ČR získala jeden titul Mistra světa, jedno druhé místo a čtyři třetí místa. Z toho náš junior Ondra Budina získal třetí místo a šesté místo ve své kategorii. Ale i ostatní junioři získali velmi dobrá umístění, jeho bratr Vojta získal čtvrté a sedmé, Matěj Véle získal osmé a deváté místo, David Heinl získal páté a sedmé místo a Tomáš Laurin získal deváté a dvanácté místo.

Naši senioři Petr Budina získal osmnácté místo, Milan Kroupa získal čtvrté a páté místo a Libor Halama byl jedenáctý. Všeobecně dobrá umístění v kvalitní konkurenci. Naše reprezentanty a ostatní modeláře přivítáme ještě tento rok na našich tradičních soutěžích 52. Jablonecké kotvy a 48. Modré stuhy na Novoveském koupališti v sobotu 31. srpna a v neděli 1. září. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Klub lodních modelářů Admiral Jablonec n. N.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 85 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Příspěvek města Jablonec pro nemocné s roztroušenou sklerózou

Jablonec nad Nisou daruje pět tisíc korun Oblastní charitě Červený Kostelec na zajištění zdravotních rehabilitačních pobytů pro nemocné roztroušenou mozkomíšní sklerózou. „Peněžitý dar je určený pro Domov sv. Josefa, jenž je jediným lůžkovým zařízením svého druhu v České republice. Poskytuje zdravotní rehabilitační pobyty s významným vlivem na zlepšení zdravotního stavu pacienta," řekl náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policisté z Jablonecka se opět zaměřili na železniční přejezdy
Netradiční hody a vrhy v Srnčím dole
Oblíbené informační centrum můžete podpořit v prestižní anketě
Řidiči náklaďáku se v Desné nevešla pod most hydraulická ruka
Českou petici k těžbě v dole Turów projednal výbor Europarlamentu

Nejčtenější články

13.07.: Ve Skřivánčí ulici v Jablonci se srazil kamion s osobním autem
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci
13.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn