Ligové basketbalistky v Praze dvakrát prohrály

07.11.2019 09:51:23 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ligové basketbalistky v Praze dvakrát prohrály

Basketbalový klub Bižuterie pracuje v ryze amatérských podmínkách, ale i v těch dosahuje v současnosti kvalitních výsledků. Tři roky hrají ženy druhou nejvyšší soutěž I. ligu a v ročníku 2017/18 se probojovaly dokonce do finále spolu s USK Praha B a oba týmy měly možnost postupu do extraligy. Jablonec z finančních důvodů postup mezi elitu odmítl. V sobotu došlo k souboji v Praze právě s rezervou USK, která je zálohou jednoho z nejlepších klubů Evropy.

USK Praha B - Bižuterie 63:39 (19:13, 30:20, 47:30)

V dresu pražského týmu v průběhu sezóny se představí u několik mladých háček mistra republiky, a bylo tomu i tentokrát, i když to zdaleka nebylo rozhodující. Pro průběh zápasu byla rozhodující zkušenost hráček domácí rezervy, ale hlavně důrazná obrana, která znemožňovala Bižuterie přechod na útočnou polovinu. Střeleckou oporou byla Kateřina Rokošová, hostující z týmu Levhartic Chomutova.

Sestava a body: Rokošová 16, Herinková 8, Kučerová a Čmejrková po 5, Brožková a Klokočníková po 2, Janderová 1, Pískačová, Červenková, Škvárová, Šoltysová.

Aritma Praha - Bižuterie 71:66 (21:11, 34:33, 49:53)

V nedělním zápase se Bižuterie střetla s dalším týmem ze špičky I. ligy pražskou Aritmou, která letos posílila. I když jablonecké basketbalistky ve svém středu letos postrádají dvě opory - sestry Ješkeovy, tak Jablonečanky tři čtvrtiny zápasu byly ve vedení. Dařila se střelba z dálky Báře Čmejrkové - 16 bodů ( z toho 4 x trojka), nejmladší a nejmenší Markéta Šoltysová dobře dirigovala a proměnila 8 trestných hodů z deseti pokusů a pod košem opět vládla Rokošová. Problémem byl opět přechod přes půlící čáru, kde Jablonci chybí ústřední rozehrávačka, a tak domácí za posledních deset minut skóre utkání otočili.

Sestava a body: Rokošová 20, Čmejrková 16, Šoltysová 12, Klokočníková 8, Herinková 6, Kučerová a Škvárová po 2, Pískačová, Janderová, Červinková a Brožková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Záměr vstupu kraje do MMN podpořilo semilské zastupitelstvo

Zastupitelé města Semily na svém jednání v pondělí 11. listopadu 2019 jednohlasně schválili záměr vstupu Libereckého kraje do společnosti MMN, a.s. prostřednictvím nabytí akcií společnosti v hodnotě až 162 500 000 Kč, a to za podmínky zachování péče v zařízeních provozovaných MMN, a.s. ve stávajícím rozsahu. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V jabloneckém muzeu zahájí výstavu Současné české vánoční ozdoby
FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
Jablonecký Kinofest při druhém ročníku přivítá Václava Marhoula
V Jablonci schází šest strážníků, nováčky shání ve výběrovém řízení
Program kin v Jablonci nad Nisou od 14. do 27. listopadu

Nejčtenější články

12.11.: Otevřeli nový podnik v bývalé Jizeře v Jablonci
13.11.: Hlídka městské policie poskytla první pomoc muži v bezvědomí
13.11.: Neobvyklým turistou po zasněžené silnici v Jizerkách byl velbloud

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn