Ligové basketbalistky v Praze dvakrát prohrály

07.11.2019 09:51:23 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ligové basketbalistky v Praze dvakrát prohrály

Basketbalový klub Bižuterie pracuje v ryze amatérských podmínkách, ale i v těch dosahuje v současnosti kvalitních výsledků. Tři roky hrají ženy druhou nejvyšší soutěž I. ligu a v ročníku 2017/18 se probojovaly dokonce do finále spolu s USK Praha B a oba týmy měly možnost postupu do extraligy. Jablonec z finančních důvodů postup mezi elitu odmítl. V sobotu došlo k souboji v Praze právě s rezervou USK, která je zálohou jednoho z nejlepších klubů Evropy.

USK Praha B - Bižuterie 63:39 (19:13, 30:20, 47:30)

V dresu pražského týmu v průběhu sezóny se představí u několik mladých háček mistra republiky, a bylo tomu i tentokrát, i když to zdaleka nebylo rozhodující. Pro průběh zápasu byla rozhodující zkušenost hráček domácí rezervy, ale hlavně důrazná obrana, která znemožňovala Bižuterie přechod na útočnou polovinu. Střeleckou oporou byla Kateřina Rokošová, hostující z týmu Levhartic Chomutova.

Sestava a body: Rokošová 16, Herinková 8, Kučerová a Čmejrková po 5, Brožková a Klokočníková po 2, Janderová 1, Pískačová, Červenková, Škvárová, Šoltysová.

Aritma Praha - Bižuterie 71:66 (21:11, 34:33, 49:53)

V nedělním zápase se Bižuterie střetla s dalším týmem ze špičky I. ligy pražskou Aritmou, která letos posílila. I když jablonecké basketbalistky ve svém středu letos postrádají dvě opory - sestry Ješkeovy, tak Jablonečanky tři čtvrtiny zápasu byly ve vedení. Dařila se střelba z dálky Báře Čmejrkové - 16 bodů ( z toho 4 x trojka), nejmladší a nejmenší Markéta Šoltysová dobře dirigovala a proměnila 8 trestných hodů z deseti pokusů a pod košem opět vládla Rokošová. Problémem byl opět přechod přes půlící čáru, kde Jablonci chybí ústřední rozehrávačka, a tak domácí za posledních deset minut skóre utkání otočili.

Sestava a body: Rokošová 20, Čmejrková 16, Šoltysová 12, Klokočníková 8, Herinková 6, Kučerová a Škvárová po 2, Pískačová, Janderová, Červinková a Brožková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Další krok k rekonstrukci Ještědu. Vznikla architektonická studie obnovy
Obrazem: Fotbalová rozlučka Jozefa Kadlice v Tanvaldě
Turistické autobusy s přepravou kol jezdí v Českém ráji i v roce 2020
Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
Jablonecký běh do pohody trochu jinak

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
03.06.: Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
02.06.: V Městské galerii MY zahájí odloženou výstavu mladých krajinářů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn