Lidové chaloupky z Železnobrodska představuje výstava Petra Luniaczka

07.07.2020 15:23:35 | Autor: pl, pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Železný Brod

Lidové chaloupky z Železnobrodska představuje výstava Petra Luniaczka

V Městském muzeu a galerii v Semilech byla v pátek 26. června zahájena výstava fotografií Petra Luniaczka s názvem Lidová architektura v Železném Brodě a blízkém okolí, kde se na 42 fotografiích můžete seznámit zejména s roubenými lidovými stavbami.

Stavby jsou zachyceny jak z vesnické památkové rezervace Trávníky v Železném Brodě, tak z dalších osmi vesnic z blízkého okolí (Bzí, Horská Kamenice, Hrubá Horka, Chlístov, Jirkov, Malá Horka, Střevelná a Těpeře), které Petr Luniaczek pořídil v letech 2011-14 při svých toulkách.

Toulky tohoto fotografa a turisty se však netýkají jen Železnobrodska a Maloskalska, protože již v roce 2012 vydal publikaci Putování za lidovou architekturou Jičínska a v roce 2015 knihu Putování za lidovou architekturou Semilska, kam zařadil i dva výlety do Železného Brodu a výše jmenovaných vesnic, které tak vlastně mapují připravovanou výstavu a kde najdete i tři výlety na Maloskalsku.

Obě knihy si můžete zakoupit v informačním centru Infoshop Vejměnek u Boučkova statku, v Městském muzeu v Železném Brodě a v knihkupectví Křižovatka v Semilech a druhou z nich na obecním úřadě Malá Skála, informačním centru v Železném Brodě a v Semilech a v Muzeu a Pojizerské galerii v Semilech.

Výstava fotografií českobudějovického autora, který ale své mládí prožil v Liberci a již tehdy často jezdil do Českého ráje, Pojizeří i Podkrkonoší, potrvá v Městském muzeu a galerii v Semilech do 30. srpna 2020.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 14 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotbalisté Přepeř sehrají třetí kolo poháru v Plzni 10. února

Třetí kolo Mol cupu, do kterého se podařilo postoupit fotbalistům FK Přepeře, se bude hrát ve středu 10. února od 16.00 v plzeňské Doosan aréně. V prvním kole porazili Přepeřští 3:1 druholigový Varnsdorf a ve druhém kole vyřadili po výsledku 2:1 Vysoké Mýto. Díky tomu tak nyní mají čest se utkat s prvoligovým soupeřem - Viktorií Plzeň. Více podrobností na Našem Pojizeří

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hořela neobydlená budova v Lučanech
Plán zimní údržby v Jablonci se rozšíří o tři nové zastávky autobusů
Holokaust si připomněli i v Jablonci
Prohlášení náměstka hejtmana Ramzera k distanční výuce a maturitám
Zajímavosti okolo gólů jablonecké ligové historie

Nejčtenější články

26.01.: Od 1. února vyjedou na Jablonecku nové autobusy Umbrella
25.01.: Vyhlídka Špička nadchne milovníky přírody i architektury
25.01.: Horská služba zachraňovala zraněného muže pod ledopádem

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn