Lidové chaloupky z Železnobrodska představuje výstava Petra Luniaczka

07.07.2020 15:23:35 | Autor: pl, pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Železný Brod

Lidové chaloupky z Železnobrodska představuje výstava Petra Luniaczka

V Městském muzeu a galerii v Semilech byla v pátek 26. června zahájena výstava fotografií Petra Luniaczka s názvem Lidová architektura v Železném Brodě a blízkém okolí, kde se na 42 fotografiích můžete seznámit zejména s roubenými lidovými stavbami.

Stavby jsou zachyceny jak z vesnické památkové rezervace Trávníky v Železném Brodě, tak z dalších osmi vesnic z blízkého okolí (Bzí, Horská Kamenice, Hrubá Horka, Chlístov, Jirkov, Malá Horka, Střevelná a Těpeře), které Petr Luniaczek pořídil v letech 2011-14 při svých toulkách.

Toulky tohoto fotografa a turisty se však netýkají jen Železnobrodska a Maloskalska, protože již v roce 2012 vydal publikaci Putování za lidovou architekturou Jičínska a v roce 2015 knihu Putování za lidovou architekturou Semilska, kam zařadil i dva výlety do Železného Brodu a výše jmenovaných vesnic, které tak vlastně mapují připravovanou výstavu a kde najdete i tři výlety na Maloskalsku.

Obě knihy si můžete zakoupit v informačním centru Infoshop Vejměnek u Boučkova statku, v Městském muzeu v Železném Brodě a v knihkupectví Křižovatka v Semilech a druhou z nich na obecním úřadě Malá Skála, informačním centru v Železném Brodě a v Semilech a v Muzeu a Pojizerské galerii v Semilech.

Výstava fotografií českobudějovického autora, který ale své mládí prožil v Liberci a již tehdy často jezdil do Českého ráje, Pojizeří i Podkrkonoší, potrvá v Městském muzeu a galerii v Semilech do 30. srpna 2020.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 14 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Lokalita Přírodního divadla v Rokytnici po čase opět ožije!

Letní příroďák je zábavnou akci pro všechny, která se uskuteční už v sobotu 15. srpna od 15 hodin v areálu Přírodního divadla v Rokytnici nad Jizerou. Pobaví vás dva koncerty, letní kino i společná zábava. Po celou dobu bude zajištěno bohaté občerstvení, výběr nápojů i možnost opečení si špekáčků na ohni. Vstupné je dobrovolné. Podrobná pozvánka

S rehabilitací znovu do Krkonoš

Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny jablonecké nemocnice zve všechny zájemce o své zdraví na tradiční podzimní seminář v Krkonoších s pestrým programem. Seminář z cyklu Cesty ke zdraví se tentokrát bude zabývat klouby a vším, co s nimi souvisí, nese název Jak ochránit a uzdravit bolavé klouby. „Náš seminář vám dá příležitost poznat různé přístupy ke svým potížím, také jak jim předcházet, či návod, jak pomoci sobě či svým blízkým. Vyslechnete si přednášky, zažijete tematická cvičení, chůzi s holemi Nordic Walking a nahlédnutí do svého nitra. To vše v krásné krkonošské přírodě," zve na seminář primářka oddělení MUDr. Alena Svárovská. Termín konání je 10. 9. - 13. 9. 2020. Bližší informace o akci včetně způsobu přihlášení jsou zveřejněny na webových stránkách nemocnice www.nemjbc.cz nebo k doptání na svarovska@nemjbc.cz, případně na telefonu 483 345 811.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V předkole poháru Zásada vyřadila Albrechtice, další utkání už o víkendu
Díky penězům státu a EU se opraví silnice v Jablonném i Sklenařicích
Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020
Situace s Covidem je v kraji pod kontrolou, aktuálně 123 nakažených
Štěpánův jarmark oživí 128. výročí rozhledny Štěpánka

Nejčtenější články

11.08.: Fotografové z Jablonecka se setkali na Novoveském koupališti
11.08.: Stavba okružní křižovatky Ostrý roh pokračuje druhou etapou
12.08.: V jablonecké ulici 5. května se srazilo osobní auto s dodávkou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn