Lidové chaloupky z Železnobrodska představuje výstava Petra Luniaczka

07.07.2020 15:23:35 | Autor: pl, pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Železný Brod

Lidové chaloupky z Železnobrodska představuje výstava Petra Luniaczka

V Městském muzeu a galerii v Semilech byla v pátek 26. června zahájena výstava fotografií Petra Luniaczka s názvem Lidová architektura v Železném Brodě a blízkém okolí, kde se na 42 fotografiích můžete seznámit zejména s roubenými lidovými stavbami.

Stavby jsou zachyceny jak z vesnické památkové rezervace Trávníky v Železném Brodě, tak z dalších osmi vesnic z blízkého okolí (Bzí, Horská Kamenice, Hrubá Horka, Chlístov, Jirkov, Malá Horka, Střevelná a Těpeře), které Petr Luniaczek pořídil v letech 2011-14 při svých toulkách.

Toulky tohoto fotografa a turisty se však netýkají jen Železnobrodska a Maloskalska, protože již v roce 2012 vydal publikaci Putování za lidovou architekturou Jičínska a v roce 2015 knihu Putování za lidovou architekturou Semilska, kam zařadil i dva výlety do Železného Brodu a výše jmenovaných vesnic, které tak vlastně mapují připravovanou výstavu a kde najdete i tři výlety na Maloskalsku.

Obě knihy si můžete zakoupit v informačním centru Infoshop Vejměnek u Boučkova statku, v Městském muzeu v Železném Brodě a v knihkupectví Křižovatka v Semilech a druhou z nich na obecním úřadě Malá Skála, informačním centru v Železném Brodě a v Semilech a v Muzeu a Pojizerské galerii v Semilech.

Výstava fotografií českobudějovického autora, který ale své mládí prožil v Liberci a již tehdy často jezdil do Českého ráje, Pojizeří i Podkrkonoší, potrvá v Městském muzeu a galerii v Semilech do 30. srpna 2020.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 14 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dar města Jablonec pro Červený kříž

Jablonečtí zastupitelé odsouhlasili dar místnímu oblastnímu spolku ČČK. Město Červenému kříži daruje ze svého vozového parku automobil Škoda Fabia Hatchback. „S Červeným křížem spolupracujeme dlouhodobě a naše spolupráce se ještě podstatně zintenzivnila nyní v době pandemie, kdy ČČK zajišťuje řadu činností pro občany města," řekl primátor Jiří Čeřovský s tím, že v současné době mimo jiné připravuje ČČK další pracovníky na výpomoc v pečovatelské službě. „Automobil potřebuje Červený kříž, aby jeho členové byli mobilní a mohli operativně převážet materiál," vysvětlil primátor. Žádost o pomoc sdělila ředitelka ČČK Kateřina Havlová na jednání stálé pracovní skupiny jabloneckého krizového štábu.

Informace z MMN obcím a veřejnosti

Dopisem obcím a veřejnosti se snaží uvést na pravou míru informace o situaci v jilemnické a semilské nemocnici MUDr. Jiří Kalenský, předseda představenstva MMN, a.s. Celé znění otevřeného dopisu čtěte na našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Podzimní procházka Palackého sady a parkem Ostrov v Semilech
Na trati do Harrachova bude v úseku Dolní Polubný - Kořenov výluka
Podzimní výlety: na Skalní stezku reliéfů i do Oldřichovských bučin
Policie pátrá po totožnosti muže. Odcizil peníze ve směnárně v Liberci
Máte už přezuto na zimní pneumatiky?

Nejčtenější články

23.10.: V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
23.10.: Městskou policii Jablonec povede dosavadní zástupce ředitele
23.10.: VIDEO: Kruhový objezd na Ostrém rohu v Jablonci je plně průjezdný

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn