Liberečtí stolní tenisté skončili na skvělém třetím místě v extralize

12.05.2019 05:49:57 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Sport | Obce: Liberecký kraj

Liberečtí stolní tenisté skončili na skvělém třetím místě v extralize

O třetím místě libereckých stolních tenistů rozhodlo sobotní odvetné utkání semifinálové série s TTC Ostrava 2016, ve kterém Liberečtí podlehli 1:4. A po čtvrteční nešťastné domácí prohře 3:4 se z postupu do finále radují ostravští stolní tenisté na čele s hrající legendou českého stolního tenisu Petrem Korbelem.

S ohledem na konečné umístění v základní části soutěže, kde SKST Liberec skončil druhý, bude jeho konečné umístění v letošním ročníku extraligy jen o příčku horší. 3. místo je i tak největším úspěchem v historii libereckého stolního tenisu.

Čtvrteční domácí bitva, ze které vám i přinášíme naše fotografie, měla nečekanou hlavní hvězdu. Byl jí sympatický Egypťan v libereckém dresu Mohamed Shouman. V úvodní dvouhře doslova přestřílel českého reprezentanta Tomáše Treglera 3:2 na sety. Ve druhé dvouhře pak slovenský reprezentant Samuel Kalužný porazil 3:1 na sety Chilana Olivarese. Po té však své dva body uhráli i zkušení borci z Ostravy. Nejprve Ondřej Bajger porazil 3:1 Radka Košťála a následně si poměrem 3:0 poradil Tregler s Kalužným. Vedení 3:2 na zápasy pak pro domácí získal neskutečně hrající Shouman po vítězství 3:0 nad Bajgerem. Do rozhodující čtyrhry utkání poslal Olivares, který porazil 3:1 na sety Radka Košťála. 

Semifinále play off 1. ligy družstev ve stolním tenise SKST Liberec - TTC Ostrava 2016<br />Autor: Antonín Bělonožník V té proti sobě nastoupili za domácí Shouman s Kalužným a za hosty Tregler s Bajgerem. Ti také prokázali svoji stoprocentní deblovou úspěšnost v letošním ročníku extraligy a po setech 11:5, 12:10, 6:11 a 11:7 získali rozhodující vítězný bod pro své družstvo.

Sobotní odveta v Ostravě už pro liberecké byla úspěšná méně. Za zkušeného Radka Košťála tentokrát nastoupil bývalý mládežnický reprezentant Jakub Seibert. Ostravští v utkání zvítězili 4:1 na zápasy, kdy jejich body získali Tregler 2 a Bajger s Olivaresem po 1. Za hosty v úvodní dvouhře zvítězil Kalužný nad Olivaresem 3:0.

Nezbývá než libereckým poděkovat za skvělou sezonu a popřát mnoho úspěchů do dalších sezon.Družstvo SKST Liberec v soutěži povětšinou nastupovalo v sestavě: Radek Košťál, Samuel Kalužný, Jakub Seibert  a  Mohamed Shouman. Šanci zahrát si extraligu v průběhu sezóny dostali i obrovská naděje libereckého stolního tenisu Michal Blinka (ten už zaznamenal  svůj první bod) a obranář a budoucí právník Petr Šilhán. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: V Liberci se hrál špičkový stolní tenis

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 167 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
Jablonecký běh do pohody trochu jinak
Už je opět přístupná vyhlídka v 17. patře budovy krajského úřadu
Skleněný poklad láká rodiny na řemeslnou a zážitkovou turistiku
Ministerstvo kultury určilo Jablonci 1,4 miliony korun na památky

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
02.06.: V Městské galerii MY zahájí odloženou výstavu mladých krajinářů
02.06.: Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn