Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice

18.10.2019 10:13:37 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice

Krajští radní v úterý 15. října schválili záměr majetkového vstupu do Masarykovy městské nemocnice v Jilemnici, a. s. (MMN). Kraj by se tak stal dalším akcionářem po městech Jilemnice a Semily.

Liberecký kraj chce odkupem akcií společnosti získat do budoucna podíl do výše 21,67 %. Celková investovaná částka až do roku 2027 by měla dosáhnout maximálně 187 500 000 korun. „Odkupem akcií a majetkovým vstupem do jilemnické nemocnice chceme zejména zlepšit spolupráci ve zdravotnictví v regionu. Je pro nás důležité, aby se zdravotnická zařízení v kraji dále rozvíjela a modernizovala, protože jen tak mohou poskytovat pacientům kvalitní péči. A zdraví občanů, jak už jsem tolikrát opakoval, je pro nás vždy na prvním místě," uvedl MUDr. Přemysl Sobotka, náměstek pro resort zdravotnictví.

Záměr majetkového vstupu Libereckého kraje do jilemnické nemocnice projednali také krajští představitelé s řediteli všech páteřních nemocnic na společné schůzi v pondělí 14. října 2019 a ti tento krok vítají.

Současný základní kapitál společnosti MMN činí 750 000 000 korun a je rozdělen na 75 000 kmenových akcií na jméno v listinné podobě. Každá má hodnotu 10 000 korun. Město Jilemnice vlastní 65 % akcií a město Semily 35 %.

V Libereckém kraji existují pouze dvě nemocnice, kde má zatím kraj vlastnický podíl - Krajská nemocnice Liberec, a.s. a Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a.s., a to komplikuje organizaci péče v kraji, a proto vznikl tento záměr vstupu do MMN, a.s.

„Roztříštěná majetková struktura páteřních nemocnic je jedním z největších problémů zdravotnictví v Libereckém kraji. Hlavním cílem majetkového vstupu do MMN je lepší spolupráce nemocnic, a to zejména v oblasti poskytování zdravotní péče," uzavřel hejtman Martin Půta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rada kraje schválila nový model financování Modernizace KNL
Kraj odstartoval intenzivnější spolupráci s páteřními nemocnicemi
V jablonecké nemocnici instalovali propojovací chodby
Kraj podpoří čtyři nemocnice desítkami milionů
Kraj chce vybudovat na libereckém letišti nový heliport pro záchranáře
Poděkování ARO a chirurgie MMN Jilemnice
Na prodeji frýdlantské nemocnice se shodly všechny strany
Projekt Modernizace KNL pokračuje podle harmonogramu

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Nová okna pro jabloneckou školku

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlásilo výběrové řízení na výměnu a opravu oken v jedné z jabloneckých školek. Realizace by měla proběhnout o prázdninách příštího roku. „Veřejná zakázka je vyhlášená na výměnu za repliky a opravu oken v Mateřské škole v ulici 28. října, a to v její staré části. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,3 milionu korun a vybraný zhotovitel ji musí zvládnout během prázdnin příštího roku, aby děti mohly do školky nastoupit opět od září 2020," řekl náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček. Podle původního plánu měly opravy v této mateřské škole začít už tyto prázdniny, oprava a výměna oken byla rozdělená do dvou let. Městu se však nepřihlásil vhodný zhotovitel, proto musí vyhlásit výběrové řízení znovu.

Záměr vstupu kraje do MMN podpořilo semilské zastupitelstvo

Zastupitelé města Semily na svém jednání v pondělí 11. listopadu 2019 jednohlasně schválili záměr vstupu Libereckého kraje do společnosti MMN, a.s. prostřednictvím nabytí akcií společnosti v hodnotě až 162 500 000 Kč, a to za podmínky zachování péče v zařízeních provozovaných MMN, a.s. ve stávajícím rozsahu. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Bezpečně na silnice se zimními pneumatikami
Zlepšení béčka Bižuterie i v krajském přeboru
Hasiči řeší únik nebezpečných látek v Hamru na Jezeře
Jaké jsou aktuální uzavírky v Jablonci nad Nisou
Dvě vítězství vybojovaly ženy ve II. lize volejbalu

Nejčtenější články

18.11.: Setkání atletů na Střelnici se vydařilo
19.11.: V Plavech se sázelo stromořadí
17.11.: Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn