Liberecký kraj se připojuje k pomoci ženám při nečekaném těhotenství

21.12.2019 15:01:36 | Autor: TZ Nesoudíme. Pomáháme | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj se připojuje k pomoci ženám při nečekaném těhotenství

Ženám, které se dostaly v souvislosti s nečekaným těhotenstvím do složité životní situace a které se cítí například okolnostmi nebo rodinou nuceny k potratu, nabízí pomoc projekt Nesoudíme. Pomáháme.

Záštitu tomuto projektu, jehož zřizovatelem je Hnutí Pro život ČR, udělili hejtman Libereckého kraje Martin Půta a náměstek hejtmana pro zdravotnictví Přemysl Sobotka. Záštitu projektu udělilo i statutární město Liberec.

„Projekt Nesoudíme. Pomáháme považujeme za velmi důležitý. Naší záštitou přispíváme k tomu, aby se informace o této bezplatné pomoci ženám v nouzi dále šířila. Projekt podpořila na podzim i Asociace krajů ČR a již 93 měst a obcí z celé České republiky a řada nemocnic," upřesnil náměstek pro zdravotnictví Přemysl Sobotka a doplnil: „Potrat není vytržení zubu, je to celoživotní trauma, které může rozvrátit i ten nejlepší vztah. Jsem rád, že i já mohu vyjádřit svou morální podporu tomuto projektu."

„Žena se na počátku nečekaného těhotenství často ocitá v akutní krizi, musí se rychle rozhodnout, často v řádu dní, zda si dítě ponechá, a nemá možnost si o své situaci v klidu promluvit a poradit se. Naše bezplatná linka jim tuto možnost dává. Pracují zde zkušené psycholožky, specializované na krizovou intervenci, ale pokud je potřeba, tak jsme schopni do řešení každé konkrétní situace zapojit další externí odborníky, například na psychoterapii, osobní konzultace, partnerské mediace nebo na sociálně právní poradenství," potvrdila Jaroslava Trajerová, vedoucí projektu Nesoudíme. Pomáháme.

Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností poradny Linky pomoci. Z celkového počtu více než 400 žen, které se ročně na Linku pomoci (kontakt: 800 108 000, poradna@linkapomoci.cz) obrátí, se 80 procent cítí být pod tlakem, aby podstoupily potrat.

Více informací na https://hnutiprozivot.cz/nesoudime-pomahame

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Překážky na jabloneckých ulicích

Tři dny, od 3. do 6. dubna, bude v jablonecké ulici Křížová stát lešení, které zabere zhruba metr široký a 12 metrů dlouhý pás. Od 6. do 9. dubna se budou v ulici Zlatá stavebníci provádět čtyři metry dlouhý výkop pro položení kabelu nízkého napětí.

Josef Šír: Smrt si jej našla mezi knihami

Letos uplyne 100 let od úmrtí „spisovatele Krkonoš" Josefa Šíra (1859-1920). Knihovna Krkonošského muzea Správy KRNAP, která vlastní Šírovo mnohosvazkové dílo, chce v letošním roce tuto výjimečnou osobnost různými cestami připomenout. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Platby nájmů v nebytových prostorách se v Jablonci odloží do července
Kraj se zapojí do kampaně na podporu autistů alespoň symbolicky
Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry
Skútry řádily v první zóně Krkonošského národního parku
Místní poplatky se v době nouzového stavu posouvají do 30. června

Nejčtenější články

30.03.: V Libereckém kraji už je 88 lidí nakažených, v KNL přestali testovat
31.03.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji už 99 osob
02.04.: Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn