Liberecký kraj prokazuje, kolik ulovili muflonů i jak dlouho svítí slunce

20.02.2015 07:27:39 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj prokazuje, kolik ulovili muflonů i jak dlouho svítí slunce

Chcete zjistit, kolik bylo v Libereckém kraji uloveno muflonů, sklizeno hrušek a jablek nebo vypůjčeno knih? Zajímá vás průměrná teplota vzduchu, věkové složení obyvatel, ceny potravin v porovnání Libereckého kraje a České republiky, emise či průměrná délka slunečního svitu na naší obloze?

Na tyto a mnohé další všetečné otázky pomáhá hledat odpovědi nová publikace nazvaná Liberecký kraj v číslech, kterou vydal Krajský úřad Libereckého kraje, Odbor regionálního rozvoje a evropských projektů - oddělení rozvojových koncepcí.

„Publikace se snaží přeměřit a přepočítat Liberecký kraj v podstatě od hlavy k patě, nebo chcete-li od severu k jihu, prostřednictvím čísel," uvedla krajská radní Ivana Hujerová s tím, že útlá knížečka se snaží přinést ucelený pohled na Liberecký kraj a podat stručný a rychlý přehled statistických údajů za území nejen kraje, ale také v porovnání s Českou republikou a v několika základních ukazatelích i s ostatními kraji.

Publikace je tematicky rozčleněna do 22 kategorií (například Mezikrajské srovnání, Obyvatelstvo, Vzdělávání, Zdravotnictví, Cestovní ruch, Zemědělství a lesnictví, Bezpečnost, Životní prostředí a další) a veškerá data jsou zpracována především formou tabulek a grafů. Statistická data jsou nejaktuálněji dostupná v době zpracování publikace, tj. leden 2015, a jejich dodavatelem je z převážné většiny Český statistický úřad - Krajská správa ČSÚ v Liberci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Už je opět přístupná vyhlídka v 17. patře budovy krajského úřadu
Skleněný poklad láká rodiny na řemeslnou a zážitkovou turistiku
Ministerstvo kultury určilo Jablonci 1,4 miliony korun na památky
V Ralsku probíhaly dvoudenní atesty kynologů v sutinovém vyhledávání
Na Střelnici byl Liberec jasně lepší

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
31.05.: Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn