Liberecký kraj podporuje návrh senátu o kompenzaci pro podnikatele

21.05.2020 11:43:55 | Autor: Andrea Fulková a Jan Mikulička | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj podporuje návrh senátu o kompenzaci pro podnikatele

Iniciativu senátora Michaela Canova, jejímž výsledkem je senátní návrh novely zákona o kompenzačním bonusu pro osoby samostatně výdělečně činné postižené dopady koronavirové krize, se rozhodl podpořit Liberecký kraj. Novela se vrátí k projednání zpět do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Senát v přijatém pozměňovacím návrhu navrhuje, aby byl tento příspěvek namísto dílčí úhrady z obecních, městských a krajských rozpočtů kompletně hrazen z rozpočtu státního.

„V současné podobě by návrh znamenal, že část bonusu živnostníkům by ze svých rozpočtů zaplatily obce, města a kraje. Z obecních a městských rozpočtů by tak ještě letos zmizelo až 1100 korun na jednoho obyvatele a z rozpočtu krajů 400 korun na obyvatel. S tímto dopadem navíc nepočítá predikce ministerstva financí, s níž argumentuje paní ministryně Schillerová" řekl hejtman Martin Půta.

Pokud by tuto senátní úpravu zmíněného zákona poslanecká sněmovna přehlasovala, znamenalo by to další citelný zásah do rozpočtů krajů, měst a obcí, který by se projevil zejména snížení prostředků na investice.

„Paradoxně vláda zároveň obce a kraje vyzývá, aby své investice neomezovaly. Jen v Libereckém kraji by přitom výpadek financí u rozpočtů měst a obcí činil dle odhadu zhruba 490 milionů korun, u krajského rozpočtu by očekávaný propad činil 160 milionů. Podpora všech skupin obyvatel je v těchto krizových měsících mimořádně důležitá, žádáme ale ministerstvo financí, aby neházelo obecní a krajské samosprávy přes palubu," zdůraznil Půta.

Vláda navíc s návrhem přišla, aniž by o něm se zástupci organizací, zastřešujících města, obce a kraje, předem jednala. „Obrátím se mimo jiné i na všechny poslance z Libereckého kraje, aby iniciativu senátora Canova podpořili. Nechceme poškodit živnostníky a podnikatele, ale ministerstvo financí může navrhnout i jiná řešení tohoto problému. Například vytvoření investičních dotací pro obce a kraje," dodal hejtman.

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR by měla o této senátem schválené úpravě rozhodovat v úterý 26. května.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v červnu
Na vodě jezděte jen na zelenou. Zachráníte ryby i mihule
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
04.06.: Obrazem: Fotbalová rozlučka Jozefa Kadlice v Tanvaldě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn