Liberecký kraj má projektanta na autobusové nádraží a parkovací dům
19.10.2019 09:54:10 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Rada Libereckého kraje v úterý vybrala projektanta dvou samostatných stavebních akcí - autobusového nádraží a parkovacího domu v Liberci. Projektová dokumentace vyjde kraj dohromady na 12 905 860 korun. Výstavba terminálu, na který naváže vybudování parkovacího domu, začne v prvním pololetí roku 2022. Nové autobusové nádraží by mělo podle předpokladů vyjít na 200 milionů korun. Velkou část pokryjí evropské dotace.
„Jsem rád, že příprava projektu nového autobusového nádraží pokračuje. Cestující, kteří pravidelně využívají veřejnou dopravu, nemusí mít obavu, že se nového terminálu a parkovacího domu nedočkají. Museli jsme však rozdělit projekt na dvě fáze. Můžeme tak skutečně čerpat peníze, které již na vybudování terminálu máme. Než se pak postaví parkovací dům, bude moci terminál využívat krajský dopravce. Tím, že bude v majetku kraje, ušetříme na poplatcích za vjezdy autobusů na nádraží. Dnes za to ročně platíme v rámci zajištění dopravní obslužnosti téměř šest milionů korun," uvedl hejtman Martin Půta.
Do zadávacího řízení se na zpracování projektové dokumentace pro vybudování autobusového nádraží a poté parkovacího domu přihlásilo celkem pět účastníků. „Hodnotící komise posoudila všechny nabídky důkladně. Věřím, že jsme se výběrem dodavatele projektové dokumentace na obě investiční akce zase posunuli o něco blíž k tomu mít v Liberci konečně moderní terminál městské hromadné dopravy. Konkrétní termín dokončení zatím nemůžeme přesně říct, ale mohu ubezpečit občany, že terminál jim již brzy nabídne nové možnosti pro tolik potřebné pohodlné cestování," dodal Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.
Statutární město Liberec připravuje projekt výstavby přestupního terminálu veřejné dopravy a parkovacího domu včetně zázemí od roku 2016. Na začátku roku 2017 vyhlásilo město soutěž na architektonický návrh, ve které zvítězil Ing. arch. Petr Stolín. Poté město v březnu a dubnu loňského roku odkoupilo za 23,5 milionu korun pozemky v lokalitě stávajícího autobusového nádraží.
Související články
Kraj a Liberec budou spolupracovat při výstavbě přestupního terminálu
Re:architekti zpracují dokumentaci na kultivaci okolí krajského úřadu
Vybudování parkovacího domu v liberecké nemocnici se stává prioritou
Liberecký kraj chystá kultivaci okolí svého sídla
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Natáčí videospot pro Globální geopark UNESCO Český ráj
Renomovaný režisér a producent David Rauch (Po strništi bos, Příběh kmotra, Tři bratři, Lidice či videospoty pro ZOO Praha) v současné době natáčí s kameramanem Martinem Štěpánkem v Geoparku Český ráj videospot pro 1. celosvětový filmový festival Globálních geoparků UNESCO v Koreji. Více podrobností
Lhůta pro podání žádosti v kotlíkových dotacích se prodlužuje do 31. května
S žádostí o nový kotel může uspět ještě více zájemců. Krajští radní totiž schválili další prodloužení lhůty pro podání žádostí v programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji. Jde o již druhé prodloužení. Původně byla uzávěrka pro žádosti loni 30. listopadu, poté se protáhla do konce letošního února a nyní by měl být termín 31. května tohoto roku. „Program je sice v současné době vyčerpán, ale očekáváme, že další peníze ještě přijdou od státu. Chtěl bych proto apelovat na všechny zájemce o výměnu starých zdrojů vytápění za nové, aby se i nadále hlásili," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.
Nejnovější články
Od čtvrtka 25. února všude už jen s respirátory FFP2
Máchův kraj, sídlo ševce Jíry i revizora Anděla
VIDEO: Na křižovatce Rádelský mlýn se už jezdí v novém pruhu
Po předjíždění řidič v Huti druhého vybrzdil a narazili do sebe
Bohužel, ten výsledek odpovídá hře…
Nejčtenější články
23.02.: FOTO: Hořela chalupa na Smržovce, hasiči nasadili i zařízení Cobra
22.02.: V Tanvaldu padala se sněhem i krytina ze střechy, hasiči ji zabezpečili
22.02.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Železném Brodě
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
- Internetové aplikace
- Naše Pojizeří
- Jablonecké kulturní a informační centrum
- Jiskra Mšeno Jablonec
- Rugby Club Griffins Jablonec
- Atletika s radostí
Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS fake watches uk
fake watches
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.