Liberecký kraj letos ušetří za nákup energií 10 milionů korun

18.06.2020 07:00:48 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj letos ušetří za nákup energií 10 milionů korun

Díky centrálnímu nákupu se daří Libereckému kraji pořizovat elektřinu a zemní plyn za optimální ceny. Poslední nákup energií pro roky 2020 a 2021 se uskutečnil vloni. Vysoutěžené ceny silové elektřiny a zemního plynu jsou o 15 až 20 % nižší než ceníkové ceny těchto komodit u hlavních dodavatelů. V porovnání s cenami v roce 2020 Liberecký kraj ušetří okolo 10 milionů korun.

Nákup energií pro Liberecký kraj probíhá už od roku 2013 na Českomoravské komoditní burze Kladno. „Kraj nakupuje energie nejen pro budovu krajského úřadu, ale také pro krajské příspěvkové organizace, společnosti řízené krajem a některá města a obce v regionu. Díky tomu se obce dostanou na daleko nižší cenu, než kdyby nakupovaly energie samy. Celkem se jedná o přibližně 500 odběrových míst elektřiny a 180 odběrových míst zemního plynu," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.

„Ušetřené peníze můžeme použít tam, kde jsou potřeba, například na rekonstrukce krajských silnic, na podporu dobrovolných hasičů nebo k navýšení kapacity krajských domovů pro seniory," doplnila Jitka Volfová. Kraji a jeho příspěvkovým organizacím se podařilo za sedm let díky centrálnímu nákupu energií ušetřit přibližně 86 milionů korun. Celkem pro všechna odběrná místa, jejichž součástí je i Krajská nemocnice Liberec a některé obce, se jedná o částku téměř 155 milionů korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ani koronavirus nezastavil rekonstrukce krajských silnic
Hospodaření kraje za loňský rok úspěšné, potvrdil to i národní rating
Další krok k rekonstrukci Ještědu. Vznikla architektonická studie obnovy
Koronavir už Liberecký kraj připravil o více než 90 milionů korun

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Lokalita Přírodního divadla v Rokytnici po čase opět ožije!

Letní příroďák je zábavnou akci pro všechny, která se uskuteční už v sobotu 15. srpna od 15 hodin v areálu Přírodního divadla v Rokytnici nad Jizerou. Pobaví vás dva koncerty, letní kino i společná zábava. Po celou dobu bude zajištěno bohaté občerstvení, výběr nápojů i možnost opečení si špekáčků na ohni. Vstupné je dobrovolné. Podrobná pozvánka

S rehabilitací znovu do Krkonoš

Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny jablonecké nemocnice zve všechny zájemce o své zdraví na tradiční podzimní seminář v Krkonoších s pestrým programem. Seminář z cyklu Cesty ke zdraví se tentokrát bude zabývat klouby a vším, co s nimi souvisí, nese název Jak ochránit a uzdravit bolavé klouby. „Náš seminář vám dá příležitost poznat různé přístupy ke svým potížím, také jak jim předcházet, či návod, jak pomoci sobě či svým blízkým. Vyslechnete si přednášky, zažijete tematická cvičení, chůzi s holemi Nordic Walking a nahlédnutí do svého nitra. To vše v krásné krkonošské přírodě," zve na seminář primářka oddělení MUDr. Alena Svárovská. Termín konání je 10. 9. - 13. 9. 2020. Bližší informace o akci včetně způsobu přihlášení jsou zveřejněny na webových stránkách nemocnice www.nemjbc.cz nebo k doptání na svarovska@nemjbc.cz, případně na telefonu 483 345 811.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V předkole poháru Zásada vyřadila Albrechtice, další utkání už o víkendu
Díky penězům státu a EU se opraví silnice v Jablonném i Sklenařicích
Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020
Situace s Covidem je v kraji pod kontrolou, aktuálně 123 nakažených
Štěpánův jarmark oživí 128. výročí rozhledny Štěpánka

Nejčtenější články

11.08.: Fotografové z Jablonecka se setkali na Novoveském koupališti
11.08.: Stavba okružní křižovatky Ostrý roh pokračuje druhou etapou
12.08.: V jablonecké ulici 5. května se srazilo osobní auto s dodávkou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn