Liberecký kraj kupuje pozemky. Chce postavit zázemí pro záchranku

30.06.2017 16:15:59 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj kupuje pozemky. Chce postavit zázemí pro záchranku

Rada Libereckého kraje se po dlouhých jednáních se Statutárním městem Liberec dohodla na odkupu pozemků na libereckém letišti, a to za částku ve výši necelých 4 milionů korun. Na předmětných pozemcích budou vystavěny garáže pro Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje.

„Liberecký kraj dlouhodobě usiloval o to, aby záchranka měla na letišti svoje zázemí," řekl Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro zdravotnictví. „V situaci, kdy je člověk ohrožen na životě je každá vteřina drahá a stabilní přítomnost sanitky na růžodolském letišti proto má smysl," vysvětlil náměstek Sobotka.

„V rámci majetkoprávních jednání musel kraj vyřešit problematiku výmazu věcného břemene, které by zatěžovalo předmět prodeje a bránilo by k vybudování nového zázemí pro rychlou zdravotnickou pomoc," objasnil překonané úskalí Jitka Volfová, statutární náměstkyně pro ekonomiku, správu majetku a informatiku.

„I přesto, že se jedná o veřejně prospěšný projekt, trvalo Statutární město Liberec na prodeji pozemků za tržní cenu," doplnil Přemysl Sobotka. „Nicméně žádná cena za lidský život není vysoká, a proto Liberecký kraj za možnost vytvoření lepších podmínek pro zdravotníky záchranné služby městu zaplatil 3 754 052 korun," dodal náměstek.

Liberecký kraj usiloval o koupi zmiňovaných pozemků z důvodu uceleného vlastnictví v dané lokalitě a z důvodu přípravných investičních aktivit spočívajících ve vybudování nového zázemí pro rychlou záchrannou pomoc. Záměr odkupu pozemků ve středu odsouhlasilo i krajské zastupitelstvo. Po převedení ploch do vlastnictví kraje a po následné výstavbě prostor zázemí opustí Zdravotnická záchranná služba LK prvorepublikovou vilu v liberecké Klostermannově ulici.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj a nemocnice podepíší Memorandum o založení superaliance
V jablonecké nemocnici spustí nový parkovací systém
Audit na záchrance začne do konce dubna
Krajská záchranka získá čtyři nové sanitní vozy

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hlasujte v internetové soutěži pro obnovu smržovských varhan
V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
Novinky v KRNAP: nová zonace, návštěvní řád a značení cyklotras
Další dvě žádosti o dotaci z městského programu jsou úspěšné

Nejčtenější články

29.06.: Obrazem: Maturanti z Tanvaldu si převzali svá vysvědčení
29.06.: Ve Vratislavicích hoří v areálu pivovaru. Zranili se dva hasiči
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn