Liberecký kraj i v roce 2016 podpoří mimořádné sportovní akce

25.12.2015 10:04:04 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Liberecký kraj i v roce 2016 podpoří mimořádné sportovní akce

Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém zasedání 22. prosince schválilo podmínky Dotačního programu Mimořádné sportovní akce, kterým podpoří realizaci sportovních akcí nadregionálního významu v Libereckém kraji.

„V programu je připraveno 2,5 milionu korun na sportovní akce celostátního a mezinárodního významu. Dotační program je vyhlášen od 23. prosince 2015, termín pro podávání žádostí je stanoven od 25. ledna 2016 do 12. února téhož roku," upozornila Alena Losová, členka rady kraje pověřená řízením resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Žadatelé mohou získat na pořádanou akci v roce 2016 dotaci od 100 tisíc Kč do 2,5 milionu Kč. Akce musí splňovat dvě povinná kritéria přijatelnosti - výdaje projektu musí být vyšší než milionů Kč a je nutné, aby se jich aktivně zúčastnili závodníci alespoň ze 4 států u kolektivních sportů, nebo z 10 států u individuálních sportů. Mezi čtyři nepovinná kritéria, z nichž alespoň dvě je nutné splnit, patří minimální počet 100 aktivních závodníků, 5 000 diváků, trvání akce v minimální délce tří dnů a televizní přenos. Jednotlivé projekty bude následně hodnotit Výbor pro tělovýchovu a sport Zastupitelstva Libereckého kraje 21. března 2016. O přidělení dotací vybraným žadatelům rozhodnou krajští zastupitelé na svém zasedání 26. dubna 2016.

Více informací a podmínky dotačního programu jsou uvedené na webových stránkách Libereckého kraje http://skolstvi.kraj-lbc.cz/dotace-sport-a-telovychova/dotacni-programy-prime-podpory-v-roce-2016.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Vrchol Sněžky je z polské strany uzavřen

Vítr, který v posledních dnech bičoval Sněžku, poničil objekt polské meteostanice a protože předpověď počasí slibuje nadále silný vítr, tak ředitel polského Krkonošského národního parku (KPN) na výzvu pracovníků meteostanice (IMGW) uzavřel všechny výstupové cesty na Sněžku z polské strany. Toto radikální řešení přijal tamní ředitel parku vzhledem k situaci, že hrozí reálné riziko rozlomení části střechy meteostanice. Zákaz vstupu na vrchol Sněžky platí až do odvolání. Další informace

V budově v Komenského ulici v Jablonci nepojede výtah

Od 17. února se bude v jablonecké magistrátní budově v ulici Komenského opravovat výtah. Mimo provoz bude do středy 19. února. „V budově není jiný výtah, občanům bude k dispozici pouze schodiště. Vozíčkáře, imobilní a hůře pohyblivé občany i klienty s dětskými kočárky tedy prosíme, aby ke své únorové návštěvě agend odboru správního zvolili náhradní termín v některém z jiných úředních dnů," řekl Petr Karlovský, vedoucí odboru správního jabloneckého magistrátu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Chytrým nápadům pro startupy pomůže inkubátor Lipo.ink
V Bedřichově vyroste nové dětské hřiště, díky účastníkům padesátky
XIV. Reprezentační ples jabloneckého divadla s noblesou a vkusem
Natěrač přijede pobavit diváky v Josefově Dole
Výrobci skla a bižuterie se představili na veletrhu Holiday World 2020

Nejčtenější články

17.02.: FOTO: Pětadvacátý ročník smržovských Lyžníků se vydařil
17.02.: XIV. Reprezentační ples jabloneckého divadla s noblesou a vkusem
16.02.: VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn