Liberecký kraj hodnotí rok po návštěvě tehdejší vlády Andreje Babiše

21.03.2019 19:42:53 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Liberecký kraj hodnotí rok po návštěvě tehdejší vlády Andreje Babiše

Uplynul rok od návštěvy tehdejší vlády České republiky v demisi v Libereckém kraji. Andrej Babiš, její předseda, spolu s ministry za hnutí ANO řešil 13. března 2018 v kraji různá témata. Od revitalizace bývalého vojenského prostoru Ralsko, přes skokanské můstky v Harrachově, těžbu v polském hnědouhelném dole Turów až po obchvat Nový Bor - Česká Lípa. Zatímco během výjezdního zasedání vlády zaznělo mnoho nadějných slov, do dnešního dne zatím většina záměrů zůstala ve stadiu příprav.

„Premiér Andrej Babiš k nám společně se svými ministry v rámci svých jízd po krajích zavítal 13. března 2018. Na všech jednáních a setkáních v kraji zaznívala povzbudivá slova, na místě obchvatu Nový Bor - Česká Lípa ministr dopravy Dan Ťok spolu s premiérem Babišem dokonce podepsali petici na obnovu pozastavené stavby," popsal hejtman Martin Půta.

Návštěva vlády České republiky začala v Ralsku, kde ekologické zátěže a špatný stav technické infrastruktury zatím znemožňují naplnit vize Libereckého kraje v tomto prostoru. „Zaznívaly přísliby, že v příštím roce by se investice do Ralska ze státního rozpočtu mohly pohybovat kolem 100 milionů korun," řekl hejtman. Přímé peníze od vlády kraj sice nezískal, ale nově může podat žádost o dotaci do programu vytvořeného Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, ze kterého by kraj mohl získat maximálně 30 milionů korun. Kraj zatím pracuje na konečné podobě studie revitalizace Ralska.

Další zastávkou byla prohlídka obchvatu Nový Bor - Česká Lípa, důležitý projekt Ředitelství silnic a dálnic České republiky z pohledu Libereckého kraje. Po návštěvě Českolipska se vrátila vláda a krajská rada zpět do Liberce, kde diskutovali o vybudování železničního spojení mezi Prahou a Libercem. Dalším tématem, které probírali, byla rekonstrukce Ještědu, financování oprav krajských silnic, negativní dopady rozšíření těžby v polském dole Turów, financování krajských center urgentní medicíny či obnova skokanského areálu v Harrachově.

„Ministerstvo zemědělství mělo předložit alternativu, která by měla navrhnout financování projektové inženýrské přípravy na vedení vody z Jizerských hor. Počítalo se s částkou 60 milionů korun s výhledem na dokončení stavby v časovém horizontu osmi let," popsal tehdejší ujednání s vládou k problematice rozšiřující se těžby v polském dole Turów hejtman Půta. „Bohužel dodnes nevzniknul vládou slíbený nový fond ve zdravotnictví, který by měl financovat budování moderních center medicíny či podobných lékařských zařízení," doplnil hejtman Půta.

Radní Libereckého kraje při výjezdním zasedání vlády ČR doprovázeli tehdejší ministry v demisi. Hejtman Martin Půta jednal po celou dobu návštěvy osobně s premiérem Andrejem Babišem. Statutární náměstkyně Jitka Volfová absolvovala program s ministryní financí Alenou Schillerovou, tehdejší náměstek pro dopravu Marek Pieter s ministrem dopravy Danem Ťokem, Petr Tulpa s ministrem Robertem Plagou a zmocněncem pro sport Milanem Hniličkou, Pavel Svoboda s Jaroslavou Němcovou z rezortu práce a sociálních věcí, Přemysl Sobotka s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. Radní pro oblast kultury Květa Vinklátová navštívila místa spojená s problematikou příslušného rezortu společně s ministrem Iljou Šmídem, Jiří Löffelmann s prvním místopředsedou vlády Richardem Brabcem a ministrem průmyslu a obchodu Tomášem Hünerem, radní Radka Loučková Kotasová doprovázela ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Demoliční práce v Ralsku pokračují. K zemi jdou i komíny bývalé kotelny
Na demolice v Ralsku může jít díky dotaci dalších 100 milionů korun
Vláda České republiky navštívila Liberecký kraj i přímo Jablonec
Obrazem: Zasedání české vlády v Jablonci nad Nisou
Ministr zdravotnictví přislíbil nemocnici ve Vysokém podporu
Prohlášení hejtmana k výjezdu české vlády do Libereckého kraje

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Chodník z Růžové hory na Sněžku je s omezením otevřen

Od pátku 19. července od 14 hodin bude otevřený chodník z Růžové hory na Sněžku v úseku od Traverzu nahoru. Práce na opravách budou pokračovat v místech, kde je možné cestáře s opatrností bokem obejít. Další omezení bude v září kvůli štětování v nejnižším úseku, jak aktuálně informovala Správa KRNAP. Více o letních opravách cest v Krkonoších

Jak se chovat při zdravotním omezení v silničním provozu bezpečně

Třicítka osob se zdravotním hendikepem se v Centru denních služeb v ulici U Balvanu zúčastnila besedy s preventistou a okrskářem městské policie. Téma besedy se soustředilo především na bezpečnost v dopravě. Městští strážníci se věnovali v krátké přednášce především oblasti dopravy, a to zvláště chodcům, cyklistům a dopravnímu značení. „Součástí byla i ukázka používání donucovacích prostředků, pout, zastavovacího terče a reflexních vest," popsal setkání v centru preventista jablonecké městské policie Miloslav Lejsek a dodal: „Seniorům a občanům se zdravotním postiženým se městská policie věnuje soustavně již několik let, aktivně spolupracujeme s kluby a svazem seniorů, Českým červeným křížem nebo Jablonecký klubem onkologických pacientů (JAKOP)."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nový odbavovací systém Opuscard má přinést cestujícím víc pohodlí
Areál firmy Kitl ožil díky ochutnávkám a křtu knihy
Obhájí Tomáš Slavík vítězství ve finále JBC 4X Revelations?
Rybářské povolenky cizinci zakoupí v turistickém infocentru v Jablonci
Agroturistika funguje v Libereckém kraji na farmě Vysoká u Chrastavy

Nejčtenější články

18.07.: Cyklisté nedbají na výbavu svých kol, zjistili jablonečtí strážníci
19.07.: Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 19. až 21. července
19.07.: Vlaky Arriva se v pátek a sobotu představí v Libereckém kraji

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn