Liberecký kraj hodnotí rok po návštěvě tehdejší vlády Andreje Babiše

21.03.2019 19:42:53 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Liberecký kraj hodnotí rok po návštěvě tehdejší vlády Andreje Babiše

Uplynul rok od návštěvy tehdejší vlády České republiky v demisi v Libereckém kraji. Andrej Babiš, její předseda, spolu s ministry za hnutí ANO řešil 13. března 2018 v kraji různá témata. Od revitalizace bývalého vojenského prostoru Ralsko, přes skokanské můstky v Harrachově, těžbu v polském hnědouhelném dole Turów až po obchvat Nový Bor - Česká Lípa. Zatímco během výjezdního zasedání vlády zaznělo mnoho nadějných slov, do dnešního dne zatím většina záměrů zůstala ve stadiu příprav.

„Premiér Andrej Babiš k nám společně se svými ministry v rámci svých jízd po krajích zavítal 13. března 2018. Na všech jednáních a setkáních v kraji zaznívala povzbudivá slova, na místě obchvatu Nový Bor - Česká Lípa ministr dopravy Dan Ťok spolu s premiérem Babišem dokonce podepsali petici na obnovu pozastavené stavby," popsal hejtman Martin Půta.

Návštěva vlády České republiky začala v Ralsku, kde ekologické zátěže a špatný stav technické infrastruktury zatím znemožňují naplnit vize Libereckého kraje v tomto prostoru. „Zaznívaly přísliby, že v příštím roce by se investice do Ralska ze státního rozpočtu mohly pohybovat kolem 100 milionů korun," řekl hejtman. Přímé peníze od vlády kraj sice nezískal, ale nově může podat žádost o dotaci do programu vytvořeného Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, ze kterého by kraj mohl získat maximálně 30 milionů korun. Kraj zatím pracuje na konečné podobě studie revitalizace Ralska.

Další zastávkou byla prohlídka obchvatu Nový Bor - Česká Lípa, důležitý projekt Ředitelství silnic a dálnic České republiky z pohledu Libereckého kraje. Po návštěvě Českolipska se vrátila vláda a krajská rada zpět do Liberce, kde diskutovali o vybudování železničního spojení mezi Prahou a Libercem. Dalším tématem, které probírali, byla rekonstrukce Ještědu, financování oprav krajských silnic, negativní dopady rozšíření těžby v polském dole Turów, financování krajských center urgentní medicíny či obnova skokanského areálu v Harrachově.

„Ministerstvo zemědělství mělo předložit alternativu, která by měla navrhnout financování projektové inženýrské přípravy na vedení vody z Jizerských hor. Počítalo se s částkou 60 milionů korun s výhledem na dokončení stavby v časovém horizontu osmi let," popsal tehdejší ujednání s vládou k problematice rozšiřující se těžby v polském dole Turów hejtman Půta. „Bohužel dodnes nevzniknul vládou slíbený nový fond ve zdravotnictví, který by měl financovat budování moderních center medicíny či podobných lékařských zařízení," doplnil hejtman Půta.

Radní Libereckého kraje při výjezdním zasedání vlády ČR doprovázeli tehdejší ministry v demisi. Hejtman Martin Půta jednal po celou dobu návštěvy osobně s premiérem Andrejem Babišem. Statutární náměstkyně Jitka Volfová absolvovala program s ministryní financí Alenou Schillerovou, tehdejší náměstek pro dopravu Marek Pieter s ministrem dopravy Danem Ťokem, Petr Tulpa s ministrem Robertem Plagou a zmocněncem pro sport Milanem Hniličkou, Pavel Svoboda s Jaroslavou Němcovou z rezortu práce a sociálních věcí, Přemysl Sobotka s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. Radní pro oblast kultury Květa Vinklátová navštívila místa spojená s problematikou příslušného rezortu společně s ministrem Iljou Šmídem, Jiří Löffelmann s prvním místopředsedou vlády Richardem Brabcem a ministrem průmyslu a obchodu Tomášem Hünerem, radní Radka Loučková Kotasová doprovázela ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Demoliční práce v Ralsku pokračují. K zemi jdou i komíny bývalé kotelny
Na demolice v Ralsku může jít díky dotaci dalších 100 milionů korun
Vláda České republiky navštívila Liberecký kraj i přímo Jablonec
Obrazem: Zasedání české vlády v Jablonci nad Nisou
Ministr zdravotnictví přislíbil nemocnici ve Vysokém podporu
Prohlášení hejtmana k výjezdu české vlády do Libereckého kraje

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu
Jablonecký běh do pohody trochu jinak
Už je opět přístupná vyhlídka v 17. patře budovy krajského úřadu
Skleněný poklad láká rodiny na řemeslnou a zážitkovou turistiku
Ministerstvo kultury určilo Jablonci 1,4 miliony korun na památky

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
02.06.: V Městské galerii MY zahájí odloženou výstavu mladých krajinářů
02.06.: Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn