Liberecký kraj chystá kultivaci okolí svého sídla

28.03.2018 13:27:44 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj chystá kultivaci okolí svého sídla

Rada Libereckého kraje na svém pravidelném zasedání dne 20. března rozhodla o výběru dodavatele veřejné zakázky na kultivaci okolí sídla Krajského úřadu Libereckého kraje. Hlavními body při zpracování projektové dokumentace je výstavba nového parkovacího domu, lávky přes Lužickou Nisu, dále úprava nábřežní zdi tak, aby vznikla u vody náplavka, či kompletní revitalizace okolí sídla krajského úřadu pomocí sadových úprav.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 9 860 000 korun včetně DPH. „Finanční prostředky na plnění této zakázky jsou vyčleněny v rozpočtu Libereckého kraje, konkrétně v rámci kapitoly kapitálové výdaje odboru investic a správy nemovitého majetku," uvedl náměstek hejtmana pro resort dopravy a investic Marek Pieter.

Předmětem veřejné zakázky je zpracování studie proveditelnosti architektonického návrhu a dalších záležitostí, jako je například projektová dokumentace pro územní rozhodnutí či stavební povolení. Dále je předmětem veřejné zakázky provedení inženýrské činnosti, poskytování součinnosti v rámci zadávacího řízení na zhotovitele stavby a následný autorský dozor po dobu trvání stavebních prací, a to na podobě nového parkovacího domu, lávky přes Lužickou Nisu, na úpravě nábřežní zdi tak, aby vznikla u vody náplavka, či na celkové kultivaci okolí sídla Libereckého kraje pomocí sadových úprav.

Nabídku na výše zmíněný projekt předložila společnost re:architekti studio s.r.o. Nabídková cena, kterou firma předložila, je 7 590 000 Kč bez DPH (tj. 9 183 900 Kč s DPH). Hodnotící komise konstatovala, že účastník s touto nabídkou splnil všechny kvalifikační předpoklady a požadavky.

Kraj zahajuje řízení na rekonstrukci objektu D

Rada Libereckého kraje na svém zasedání schválila záměr rekonstrukce budovy D libereckého krajského úřadu. V objektu budou vybudovány prostory pro provoz Podnikatelského inkubátoru, archivy, kanceláře a gastroprovoz. Předpokládaná hodnota této veřejné zakázky je cca 250 milionu Kč bez DPH s tím, že maximální a nepřekročitelná částka byla stanovena na cca 269 milionu Kč bez DPH. Předpokládaný termín zahájení stavebních prací je v srpnu 2018. Práce by měly být dokončeny do 18 měsíců.

„Kompletní rekonstrukcí projdou vnitřní prostory. Dojde k celkovému odstranění všech nadbytečných konstrukcí a interiér budě nově předělán," uvedl náměstek hejtmana pro resort dopravy a investic Marek Pieter.

K dalším změnám dojde například v oblasti zateplení obvodového pláště a střechy, budou vyměněna okna a rekonstruovány veškeré rozvody včetně vytápění. Součástí stavby bude i demolice stávajícího objektu skladů, které jsou přilehlé k budově D.

Jedním z prvních nájemníků rekonstruovaného objektu bude firma HARDWARIO. Ta zde bude sídlit v rámci projektu Podnikatelského inkubátoru, který nyní testuje tzv. virtuální fázi. Právě nově upravená budova D bude sídlem pro inkubátor kamenný.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj představil novou podobu dolního centra Liberce
Zahájí výstavu návrhů na kultivaci okolí sídla Libereckého kraje
Kraj vyhlásí architektonickou soutěž na proměnu okolí svého sídla

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Natáčí videospot pro Globální geopark UNESCO Český ráj

Natáčí videospot pro Globální geopark UNESCO Český ráj Renomovaný režisér a producent David Rauch (Po strništi bos, Příběh kmotra, Tři bratři, Lidice či videospoty pro ZOO Praha) v současné době natáčí s kameramanem Martinem Štěpánkem v Geoparku Český ráj videospot pro 1. celosvětový filmový festival Globálních geoparků UNESCO v Koreji. Více podrobností

Lhůta pro podání žádosti v kotlíkových dotacích se prodlužuje do 31. května

S žádostí o nový kotel může uspět ještě více zájemců. Krajští radní totiž schválili další prodloužení lhůty pro podání žádostí v programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji. Jde o již druhé prodloužení. Původně byla uzávěrka pro žádosti loni 30. listopadu, poté se protáhla do konce letošního února a nyní by měl být termín 31. května tohoto roku. „Program je sice v současné době vyčerpán, ale očekáváme, že další peníze ještě přijdou od státu. Chtěl bych proto apelovat na všechny zájemce o výměnu starých zdrojů vytápění za nové, aby se i nadále hlásili," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Máchův kraj, sídlo ševce Jíry i revizora Anděla
VIDEO: Na křižovatce Rádelský mlýn se už jezdí v novém pruhu
Po předjíždění řidič v Huti druhého vybrzdil a narazili do sebe
Bohužel, ten výsledek odpovídá hře…
Kolečko bude o víkendu zavřené, důvodem jsou mezinárodní závody

Nejčtenější články

23.02.: FOTO: Hořela chalupa na Smržovce, hasiči nasadili i zařízení Cobra
22.02.: V Tanvaldu padala se sněhem i krytina ze střechy, hasiči ji zabezpečili
22.02.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Železném Brodě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn