Liberecký kraj bodoval na soutěži s brožurkou o rozhlednách

27.06.2020 11:31:37 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj bodoval na soutěži s brožurkou o rozhlednách

Úspěchy sklízel na nedávné soutěžní přehlídce turistických propagačních materiálů Touristpropag Liberecký kraj. Ocenění se dočkala útlá brožurka, která představuje rozhledny na území regionu a navíc obdržel kraj certifikát, který jej opravňuje k bezplatné účasti na tomto veletrhu v příštím roce.

Brožura s rozhlednami se v kategorii Turistický průvodce vyšplhala na druhou příčku. Porotu zaujala především svým neobvyklým grafickým provedením a poutavým obsahem, který láká čtenáře k navštívení vyhlídek.

„Rozhledny jsou v našem kraji historickým fenoménem, který se dál rozvíjí, neboť se stavějí nové. A stále jsou populárním a turisticky vyhledávaným cílem. Proto přijde turistům náš průvodce vhod," řekla Květa Vinklátová, radní pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Podle slov poroty celková úroveň materiálů stále roste a hodnocení není vůbec jednoduché. Někdy se nad materiály vedla velká diskuze, jindy bylo rozhodnutí jasné již od začátku, což byl i případ sešitku s 36 rozhlednami. „Jsme moc rádi, že naše rozhledny porotu nadchly, bereme to jako velký úspěch. Ale hlavně věříme, že stejně nadchnou i návštěvníky a cestovatele. Protože není nic lepšího, než se na všechno podívat doslova z nadhledu," doplnil Jakub Šeps, vedoucí oddělení cestovního ruchu.

Soutěž Touristpropag se koná u příležitosti veletrhu Regiony České republiky. V letošním, pátém ročníku, se soutěžilo celkem v 15 kategoriích. Devítičlenná porota, sestavená z řad odborníků cestovního ruchu, designu a grafiky, rozhodla o třech výhercích z každé kategorie a rozdala dalších 10 zvláštních cen.

Do soutěže se celkem přihlásilo 98 vydavatelů z řady obcí, měst, neziskových organizací a jiných podnikatelů cestovního ruchu se 178 materiály. Porota hodnotila i zahraniční materiály, konkrétně slovenských měst Košice a Revúca. O přízeň poroty se letos nově ucházelo také několik mobilních aplikací.

Rozhlednová brožurka je k mání v informačních centrech, v elektronické podobě je na turistickém portálu www.liberecky-kraj.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj bude lákat turisty na Skryté skvosty
VIDEO: Krásné výhledy z rozhledny Černá Studnice
Za rozhledy do Krkonoš. Třeba na vyhlídku na Čertově hoře
Rozhledna Járy Cimrmana se nepyšní výškou, ale hloubkou
Štěpánův jarmark oslavil 123. narozeniny rozhledny Štěpánka

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020
Microsoft ocenil systém na hlídání statiky mostů z Jablonce
Asistenti pomáhali v Jablonci i v době koronavirové
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn