Liberecký kraj bodoval na soutěži s brožurkou o rozhlednách

27.06.2020 11:31:37 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj bodoval na soutěži s brožurkou o rozhlednách

Úspěchy sklízel na nedávné soutěžní přehlídce turistických propagačních materiálů Touristpropag Liberecký kraj. Ocenění se dočkala útlá brožurka, která představuje rozhledny na území regionu a navíc obdržel kraj certifikát, který jej opravňuje k bezplatné účasti na tomto veletrhu v příštím roce.

Brožura s rozhlednami se v kategorii Turistický průvodce vyšplhala na druhou příčku. Porotu zaujala především svým neobvyklým grafickým provedením a poutavým obsahem, který láká čtenáře k navštívení vyhlídek.

„Rozhledny jsou v našem kraji historickým fenoménem, který se dál rozvíjí, neboť se stavějí nové. A stále jsou populárním a turisticky vyhledávaným cílem. Proto přijde turistům náš průvodce vhod," řekla Květa Vinklátová, radní pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Podle slov poroty celková úroveň materiálů stále roste a hodnocení není vůbec jednoduché. Někdy se nad materiály vedla velká diskuze, jindy bylo rozhodnutí jasné již od začátku, což byl i případ sešitku s 36 rozhlednami. „Jsme moc rádi, že naše rozhledny porotu nadchly, bereme to jako velký úspěch. Ale hlavně věříme, že stejně nadchnou i návštěvníky a cestovatele. Protože není nic lepšího, než se na všechno podívat doslova z nadhledu," doplnil Jakub Šeps, vedoucí oddělení cestovního ruchu.

Soutěž Touristpropag se koná u příležitosti veletrhu Regiony České republiky. V letošním, pátém ročníku, se soutěžilo celkem v 15 kategoriích. Devítičlenná porota, sestavená z řad odborníků cestovního ruchu, designu a grafiky, rozhodla o třech výhercích z každé kategorie a rozdala dalších 10 zvláštních cen.

Do soutěže se celkem přihlásilo 98 vydavatelů z řady obcí, měst, neziskových organizací a jiných podnikatelů cestovního ruchu se 178 materiály. Porota hodnotila i zahraniční materiály, konkrétně slovenských měst Košice a Revúca. O přízeň poroty se letos nově ucházelo také několik mobilních aplikací.

Rozhlednová brožurka je k mání v informačních centrech, v elektronické podobě je na turistickém portálu www.liberecky-kraj.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj bude lákat turisty na Skryté skvosty
VIDEO: Krásné výhledy z rozhledny Černá Studnice
Za rozhledy do Krkonoš. Třeba na vyhlídku na Čertově hoře
Rozhledna Járy Cimrmana se nepyšní výškou, ale hloubkou
Štěpánův jarmark oslavil 123. narozeniny rozhledny Štěpánka

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na projekt Dětské univerzity opět přispěje i Liberecký kraj

Dětská univerzita při Technické univerzitě v Liberci bude v příštím školním roce pokračovat. Liberecký kraj podpoří její činnost již pošesté půl milionem korun. Stejnou částku odsouhlasili krajští radní i v předchozích letech. Finanční podporu musí projednat Zastupitelstvo Libereckého kraje. „Projekt Dětské univerzity je skvělým počinem. Rozšiřuje totiž nabídku kvalitních volnočasových vzdělávacích aktivit technického a přírodovědného zaměření na území celého Libereckého kraje. V prvních ročnících Dětské univerzity byly náklady hrazeny z prostředků Evropské unie, v posledních letech je provoz možný pouze díky dotaci Libereckého kraje, která dovoluje účast zájemcům bez ohledu na jejich socioekonomický status," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí. Cílovou skupinou Dětské univerzity jsou žáci základních a středních škol od 9 do 18 let. Roční hodinová dotace přímé výuky na jednoho účastníka bude v rozsahu od 50 do 100 hodin dle varianty celoročních kurzů.

V Jablonečku můžete navštívit četnickou stanici

Již od května je v Jablonci nad Jizerou každý víkend mezi 10.30 a 16 hodin nebo ve všední dny po domluvě 606 088 155, Vladimír Petříček otevřeno četnické muzeum. Najedete ho na náměstí v přízemí radnice. Četnická stanice otevřela v Jablonci nad Jizerou před 130 lety.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zastávka Jablonex směr centrum bude v srpnu zrušena
Od srpna nechoďte v noci do Srnčího dolu. Bude se tu lovit
Country Sisters zazpívají na Černé Studnici
Na Smržovce pořádají Tankové dny
V Harrachově chystají již 26. ročník festivalu Keltská noc

Nejčtenější články

23.07.: Jablonečtí strážníci přivítali doma zachráněnou Karolínku
24.07.: Hasiči evakuovali devět lidí kvůli požáru bytu v Jablonci
24.07.: Obrazem: Velké Hamry v přípravě přehrály Rychnov nad Nisou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn