Liberecký hasič se vrátil z mistrovství světa v Alabamě

05.11.2019 09:07:07 | Autor: Lucie Hložková | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Liberecký hasič se vrátil z mistrovství světa v Alabamě

Mistrovství světa ve Firefighter Combat Challenge se konalo v říjnu ve městě Montgomery v americké Alabamě. Zúčastnilo se ho rekordní množství závodníků z celého světa a nechyběl mezi nimi ani liberecký hasič Honza Pipiš, který se pyšní titulem prvního Čecha, jenž se v této disciplíně připojil ke světovým závodníkům z klubu Lions Den.

Honza veškerý svůj volný čas věnuje tvrdé přípravě, která směřuje právě na vrchol sezony, kterým je Mistrovství světa. Celý turnaj trvá dlouhý týden, kdy se musí všichni závodníci nejdříve na turnaj kvalifikovat svým nejrychlejším časem a poté to samé předvést také v samotném finále na konci týdne. Honza Pipiš se se svým kvalifikačním během dostal do finále z celkového počtu cca 500 závodníků, do samého finále postoupilo pouze 200 nejrychlejších závodníků. Vrchol turnaje nastal v pátek, kdy se všichni závodníci postavili s čistým štítem opět na start a museli zaběhnout jediným pokusem svůj finálový běh.

Český hasič si ve svém finálovém běhu vedl po celou dobu skvěle a čas v cíli ukázal 1:27:45s, bohužel, rychlé běhy si u většiny závodníků vyžádaly také chyby a přesně toto se stalo i Honzovi Pipišovi, který dostal 4s penalizaci a místo 19. místa se těmito penalizacemi propadl na 42. místo. „Po celém týdnu závodění jsem se cítil už zcela vyčerpaný, ale tento poslední běh se mi běžel nejlépe z celého týdne. Bylo to finále a každý čtvrtý běh obsahoval velké chyby. Mě osobně to moc mrzí, ale pravidla jsou tak přísná, že jedna chyba znamená propad tabulkou minimálně o 10 pozic níže. Já osobně jsem i tak spokojený, protože vím, že nejlepší desítce stále dýchám na krk," řekl Honza.

Honza se tak svým výsledkem mohl dostat mezi 20. nejrychlejších hasičů světa. Chyby se bohužel do výsledků také počítají. Honza svým během ale dokázal, že na skvělé výsledky na MS má a může se měřit s těmi nejlepšími na světě. Svými výkony letos i z uplynulých sezon si vysloužil u ostatních závodníků velký respekt i přesto, že je mnohem mladší než zbylé soutěžní pole.

Jan Pipiš na závodech Firefighter Combat Challenge v Alabamě<br />Autor: Archiv Jana Pipiše Součástí turnaje byla také kategorie štafet a letos poprvé se jí účastnila také štafeta složená pouze z českých závodníků. Honza Pipiš, Vít Malenovský (HZS Jihomoravského kraje), Stanislav Kalvoda (HZS Jihomoravského kraje), Petr Moleš (HZS Jihomoravského kraje) a Martin Plšek (HZS Olomouckého kraje) se postavili nejlepšímu týmu letošního mistrovství světa.

Česká štafeta, přezdívaná Czech Fire Lions, si vedla výborně celý turnaj, kdy z kvalifikace postoupila do finále z výborného čtvrtého místa a výchozí pozice byla skvělá. Ve finále však narazila na celkového vítěze letošního MS, týmu z Kanady. Kanada je v tomto sportu prozatím absolutní špičkou a byla o krok rychlejší než česká štafeta, která se umístila na konečném 5. místě.

Honza Pipiš, jako jediný z Čechů, již na mistrovství světa v disciplíně štafet bodoval, a to před dvěma lety, kdy se umístil na stříbrné příčce a z MS v Louisville si přivezl stříbrnou medaili. „Chtěl bych poděkovat svým sponzorům - firmám DEVA F-M, 3M SCOTT, Haix, Askö, Royal bay, Svijany, KOBIT THZ, Bullard, Požární bezpečnost, Liberecký kraj, statutární město Liberec a v neposlední řadě také HZS Libereckého kraje, který mi umožňuje nejen odcestovat, ale i trénovat na tento turnaj," uzavřel Honza.

Největší úspěchy Jana Pipiše:

Jan Pipiš na závodech Firefighter Combat Challenge v Alabamě<br />Autor: Archiv Jana Pipiše2017
3. místo FCC Berlín - individuál
3. místo FCC Berlín - štafeta
2. místo MS Louisville - štafeta
Získání Lions Den - MS Louisville

2018
1. místo BFC Anglie - individuál
2. místo FCC Mosel - štafeta
1. místo FCC Rakousko - individuál absolutní vítěz
1. místo FCC Berlín - individuál
2. místo FCC Berlín - tandem

2019
3. místo FireFit Rodgau - individual
1. místo Firefit Rodgau - tandem
1. místo FireFit Rodgau - štafeta
3. místo FCC Mosel - individual
2. místo FCC Mosel - štafeta
2. místo FCC Jihlava - individual
2. místo FCC Jihlava - tandem
2. místo FCC Jihlava - štafeta

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký hasič posbíral cenné kovy v závodě Championships FireFit
Liberecký hasič Jan Pipiš závodil na mistrovství světa FCC v Americe
Cesta ke splněným snům profesionálního hasiče z Liberce

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jak pokračuje rekonstrukce Přepeřské ulice v Turnově
Miliony z fondu na lepší bydlení přesunul Jablonec do rezervy
Blesk do sezony vstoupil vítězně
Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu
V Městské galerii MY zahájí odloženou výstavu mladých krajinářů

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
31.05.: Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn