Libereckému kraji a statutárnímu městu Liberec spolupráce prospěje

28.01.2019 18:44:48 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Libereckému kraji a statutárnímu městu Liberec spolupráce prospěje

Letošní druhý Hejtmanský den věnoval Martin Půta statutárnímu městu Liberec. Doprovázel jej liberecký primátor Jaroslav Zámečník. Vedle tradičního přijetí na radnici a setkání s představiteli města navštívil hejtman Půta libereckou spalovnu, průmyslovou zónu Sever, základní uměleckou školu, bývalý objekt galerie i zoologickou zahradu. Závěr dne samozřejmě patřil besedě s občany města.

„Liberec je sídelním městem Libereckého kraje, proto můžu říct, že se shodujeme v mnoha věcech, které je nutné řešit, ať už se jedná o rychlostní silnici v Doubí, obnovu dolního centra města nebo vlakové spojení z Liberce do Prahy," řekl po setkání s radou města hejtman Půta.

Dopoledne vedly kroky hejtmana Martina Půty a primátora Jaroslava Zámečníka do spalovny Termizo, kde si oba za doprovodu předsedy představenstva Pavla Bernáta prohlédli velín a pracoviště příjmu odpadu.

Následně se hejtman i primátor jeli podívat na místo plánovaného napojení na silnici I/35 do Průmyslové zóny Jih. Tam se oba krátce potkali s ředitelem Krajské správy silnic Libereckého kraje Janem Růžičkou a Tomášem Švagerkou, zástupcem společnosti Denso, kolem které silnice přímo povede.

 Poté se představitelé kraje i města přesunuli do druhé liberecké průmyslové zóny - Sever. Tam navštívili společnost KNORR-BREMSE, která vyrábí komponenty pro automobilový průmysl. Jednatel společnosti, Martin Košíček, představil hejtmanovi Půtovi i primátoru Zámečníkovi další směr, kterým se chce firma vydat, a to vývoj a testování diskových brzd, který na sebe naváže nejen montážní, ale i vědecké a další odborné pracovníky.

Po společném obědě členů Rady Libereckého kraje a členů Rady statutárního města Liberec směřoval Martin Půta a Jaroslav Zámečník do ZOO Liberec. Zástupci zoologické zahrady nastínili potřebu opravy slonince, protože stávající, tzv. plně kontaktní, nevyhovuje současným požadavkům. Na setkání zazněla i možnost rozšíření zoologické zahrady do místa dnešního přírodního amfiteátru, které by zlepšilo podmínky chovaných zvířat a celkově vkusně propojilo všechny subjekty v Lidových sadech.

Program Hejtmanského dne pokračoval v Základní umělecké škole Liberec ve Frýdlantské ulici. Tamní ředitel, Tomáš Kolafa, provedl hejtmana i primátora po odborných učebnách a objektu školy. Zájem dětí o návštěvy v mnoha výtvarných, hudebních a pohybových kurzech, které tato liberecká umělecká škola nabízí, je velký.

Před závěrečným setkáním s občany Liberce v Kině Varšava se hejtman i primátor zúčastnil pietní události v obřadní síni liberecké radnice - Dne památky obětí holocaustu. Poté navštívili bývalý objekt galerie, Liebigův palác, ve kterém město plánuje vytvořit Centrum aktivního života, místo, ve kterém by sídlily organizace poskytující sociální pomoc.

Během závěrečné diskuze se občané ptali hejtmana a primátora na budoucnost plaveckého bazénu na Tržním náměstí, ale i na problematiku sucha v Libereckém kraji a zejména na Frýdlantsku.

„Po dnešních dvanácti hodinách práce spolu s hejtmanem je vidět, že spolupráce Liberce a Libereckého kraje je nutná a potřebná pro obě strany," zakončil den primátor Jaroslav Zámečník.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hejtman navštívil Vratislavice nad Nisou
Hejtman Libereckého kraje navštívil Tanvald
Tanvald a Desná byly na programu dalšího hejtmanského dne

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Velikonoční prodej výrobků pacientů v jablonecké nemocnici

Ve středu 17. dubna od 11 hodin zve personál z oddělení Centra doléčování a rehabilitace na prodej výrobků od pacientů tohoto oddělení. „Výrobky tvořili pacienti z Jablonce i z našeho detašovaného pracoviště v Tanvaldu a lidé, kteří si je zakoupí, tím přispějí na nákup materiálu pro další aktivity," zve na akci Tereza Niederlová, která prodejní akci se svými kolegyněmi na oddělení CEDR připravuje. „Jedná se již o čtvrtý ročník této akce, podobné organizujeme také v době vánoc," doplnila Petra Hybnerová, tisková mluvčí nemocnice. Akce s velikonoční tématikou se v nemocnici koná vedle lékárny v prostorách před kaplí a potrvá zhruba do 13 hodin.

Jablonecká Rampa přivítá Marco Mendozu a Doctora Victora

Marco Mendoza, americký hardrockový hudebník (Whitesnake, Thin Lizzy, Ted Nugent, The Dead Daisies), se při svém evropském turné zastaví i v České republice, kde odehraje pět koncertů. Jednou ze zastávek je i jablonecký Klub Na Rampě v sobotu 20. dubna. Marco je neuvěřitelný šoumen, který je stejně doma na obrovském stadionu, jako v malém klubu. Dokáže pokrýt jakýkoliv hudební styl od jazzu, Fussion, world music, latino groove až po hard rock. Kromě toho je skvělým zpěvákem, který napsal a vydal uznávaná sólová alba. Za bicí soupravou se opět představí skvělý Kyle Hughes, člen skupiny kytaristy Bumblefoota (Guns n Roses). Celou tour s Marco Mendozou absolvuje kapela Doctor Victor, která se v roce 2012 umístila na druhém místě v celosvětové soutěži kapel GBOB, v roce 2016 předskakovala australským velikánům AC/DC na jejich megakoncertu v pražských Letňanech. Kompletní dubnový program klubu na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mšeno nad Nisou má nový osadní výbor
Krajská přehlídka dětských pěveckých sborů letos podevatenácté
Kraj znovu ocení mistry tradičních řemesel
Odborná konference Dny IZS 2019 probíhá v Jablonečku
Restaurováním projdou sbírkové předměty Oblastní galerie Liberec

Nejčtenější články

16.04.: Při požáru domu na Smržovce hasiči zachraňovali muže po žebříku
15.04.: Z hořícího bytu v Jablonci zachránili hasiči kočku a králíka
15.04.: Policisté zajistili v Jablonci nepovolené preparáty živočichů i drogy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT