Libereckému kraji a statutárnímu městu Liberec spolupráce prospěje

28.01.2019 18:44:48 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Libereckému kraji a statutárnímu městu Liberec spolupráce prospěje

Letošní druhý Hejtmanský den věnoval Martin Půta statutárnímu městu Liberec. Doprovázel jej liberecký primátor Jaroslav Zámečník. Vedle tradičního přijetí na radnici a setkání s představiteli města navštívil hejtman Půta libereckou spalovnu, průmyslovou zónu Sever, základní uměleckou školu, bývalý objekt galerie i zoologickou zahradu. Závěr dne samozřejmě patřil besedě s občany města.

„Liberec je sídelním městem Libereckého kraje, proto můžu říct, že se shodujeme v mnoha věcech, které je nutné řešit, ať už se jedná o rychlostní silnici v Doubí, obnovu dolního centra města nebo vlakové spojení z Liberce do Prahy," řekl po setkání s radou města hejtman Půta.

Dopoledne vedly kroky hejtmana Martina Půty a primátora Jaroslava Zámečníka do spalovny Termizo, kde si oba za doprovodu předsedy představenstva Pavla Bernáta prohlédli velín a pracoviště příjmu odpadu.

Následně se hejtman i primátor jeli podívat na místo plánovaného napojení na silnici I/35 do Průmyslové zóny Jih. Tam se oba krátce potkali s ředitelem Krajské správy silnic Libereckého kraje Janem Růžičkou a Tomášem Švagerkou, zástupcem společnosti Denso, kolem které silnice přímo povede.

 Poté se představitelé kraje i města přesunuli do druhé liberecké průmyslové zóny - Sever. Tam navštívili společnost KNORR-BREMSE, která vyrábí komponenty pro automobilový průmysl. Jednatel společnosti, Martin Košíček, představil hejtmanovi Půtovi i primátoru Zámečníkovi další směr, kterým se chce firma vydat, a to vývoj a testování diskových brzd, který na sebe naváže nejen montážní, ale i vědecké a další odborné pracovníky.

Po společném obědě členů Rady Libereckého kraje a členů Rady statutárního města Liberec směřoval Martin Půta a Jaroslav Zámečník do ZOO Liberec. Zástupci zoologické zahrady nastínili potřebu opravy slonince, protože stávající, tzv. plně kontaktní, nevyhovuje současným požadavkům. Na setkání zazněla i možnost rozšíření zoologické zahrady do místa dnešního přírodního amfiteátru, které by zlepšilo podmínky chovaných zvířat a celkově vkusně propojilo všechny subjekty v Lidových sadech.

Program Hejtmanského dne pokračoval v Základní umělecké škole Liberec ve Frýdlantské ulici. Tamní ředitel, Tomáš Kolafa, provedl hejtmana i primátora po odborných učebnách a objektu školy. Zájem dětí o návštěvy v mnoha výtvarných, hudebních a pohybových kurzech, které tato liberecká umělecká škola nabízí, je velký.

Před závěrečným setkáním s občany Liberce v Kině Varšava se hejtman i primátor zúčastnil pietní události v obřadní síni liberecké radnice - Dne památky obětí holocaustu. Poté navštívili bývalý objekt galerie, Liebigův palác, ve kterém město plánuje vytvořit Centrum aktivního života, místo, ve kterém by sídlily organizace poskytující sociální pomoc.

Během závěrečné diskuze se občané ptali hejtmana a primátora na budoucnost plaveckého bazénu na Tržním náměstí, ale i na problematiku sucha v Libereckém kraji a zejména na Frýdlantsku.

„Po dnešních dvanácti hodinách práce spolu s hejtmanem je vidět, že spolupráce Liberce a Libereckého kraje je nutná a potřebná pro obě strany," zakončil den primátor Jaroslav Zámečník.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hejtman navštívil Vratislavice nad Nisou
Hejtman Libereckého kraje navštívil Tanvald
Tanvald a Desná byly na programu dalšího hejtmanského dne

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Svolána krajská komise kvůli šíření koronaviru

V souvislosti s vývojem výskytu koronaviru COVID-19 a jeho šířením ve světě i v Evropě a potřebou přijmout opatření odpovídající aktuální úrovní epidemie svolal předseda Krajské epidemiologické komise MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D. mimořádné jednání komise, a to na středu 26. 2. 2020 ve 13 hodin. „Jsem velmi rád, že předseda epidemiologické komise reaguje velmi operativně. Naším úkolem bude navrhnout opatření pro případ výskytu koronaviru v oblasti Libereckého kraje," řekl MUDr. Přemysl Sobotka.

Výstava Vilém Heckel - kouzlo hor je prodloužena do 14. března

Pro mimořádný zájem návštěvníků je v Domě národopisců Scheybalových v Jablonci nad Nisou prodloužena výstava: Vilém Heckel - kouzlo hor do 14. března. Výstavu navštívila i dcera horolezce a fotografa Helena Heckelová. Podrobnosti o výstavě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá svědky nehody v jablonecké ulici Harrachovská
Tomáš Slavík zvítězil v Bogotě v nejdelším městském sjezdu na světě
Od roku 2020 je očkování psa platné pouze s označením mikročipem
V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka
Petici proti dolu Turów podepsalo 13 tisíc lidí. Projedná ji Europarlament

Nejčtenější články

23.02.: Obrazem: 17. Sportovní ples v Tanvaldě
24.02.: V Maršovicích vletělo auto do zastávky
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn