Liberec po roce rozezní flašinetáři ze šesti zemí

02.08.2018 13:14:54 | Autor: Lenka Klimentová, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Liberec po roce rozezní flašinetáři ze šesti zemí

Letošní 9. ročník mezinárodního festivalu Liberecký flašinetář se uskuteční 15. a 16. srpna 2018 v Liberci. Do severočeského města zavítá kolem 30 flašinetářů z 6 zemí světa: České republiky, Francie, Švýcarska, Německa, Rakouska, Slovenska a Polska.

Slavnostní zahájení a představení všech flašinetářů proběhne ve středu 15. srpna od 16 hodin před libereckou radnicí, kde si budete moci poslechnout všechny nástroje. Od 19 hodin je připraven unikátní koncert klasických skladeb v kostele sv. Kříže.

Za Libereckým flašinetářem stojí velice skromně člověk, který by veřejnosti neměl zůstat utajen. „Flašinetáři vědí, ale i Liberečané by měli poznat Jiřího Volného, který i přes svůj vážný zdravotní hendikep společně s přáteli akci připravuje. Velmi si vážím jeho práce a nasazení, se kterým se do "Flašinetáře" každoročně pouští a jsem ráda, že jej Liberecký kraj z dotačního fondu podporuje," říká Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Ve čtvrtek 16. srpna pak akce pokračuje v ulicích Liberce, kdy od 10 do 14 hodin můžete navštívit koncert flašinetářů v kavárně Kino Kávy v Kině Varšava. Od 15.30 se pak flašinetáři projedou starou tramvají do Lidových sadů Zoo Liberec, kde vše zakončí od 17.00 závěrečným koncertem.

Mimo flašinetů je pro návštěvníky připraven doprovodný program a to v podobě Malých divadelních představení, která si připravilo Panoptikum Maxe Frische z Teplic a Divadlo pod balkónom z Bánské Bystrice. Dále pak můžete obdivovat velké flašinety pánů Riemera z Kratzau a Buchnera z Schwerzwaldu. „Rovněž bude k vidění funkční replika parního stroje s pohonem flašinetu a vše zpestří jízda starých jízdních kol," zve radní Vinklátová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.

Koncert kapely Prak je přesunutý na listopad

Koncert rockových harcovníků a špičkových muzikantů z kapely Prak je v klubu Na Rampě zrušen. „Velmi nás to mrzí, ale kapela Prak, která měla vystoupit v pátek 18. 9. v jabloneckém Klubu Na Rampě, byla nucena dnes koncert ze zdravotních důvodů jednoho svého člena zrušit. Koncert se přesouvá na listopad," sdělila za pořadatele Milena Bauerová. Zářijový program klubu Na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Posvícenský koláč ve Studenci absolvovalo 389 závodníků
Jízda Pojizerským pacifikem provede malebnými Krkonošemi
Koncert komorní hudby rozezní lučanský kostel
Seriál horských kol Nova cup pokračuje závodem Kross Harrachov
Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Fotostřípky z Tanvaldských slavností 2020
16.09.: Jablonec postavil judistům novou arénu. Pásku stříhal i Krpálek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn