Liberec po roce rozezní flašinetáři ze šesti zemí

02.08.2018 13:14:54 | Autor: Lenka Klimentová, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Liberec po roce rozezní flašinetáři ze šesti zemí

Letošní 9. ročník mezinárodního festivalu Liberecký flašinetář se uskuteční 15. a 16. srpna 2018 v Liberci. Do severočeského města zavítá kolem 30 flašinetářů z 6 zemí světa: České republiky, Francie, Švýcarska, Německa, Rakouska, Slovenska a Polska.

Slavnostní zahájení a představení všech flašinetářů proběhne ve středu 15. srpna od 16 hodin před libereckou radnicí, kde si budete moci poslechnout všechny nástroje. Od 19 hodin je připraven unikátní koncert klasických skladeb v kostele sv. Kříže.

Za Libereckým flašinetářem stojí velice skromně člověk, který by veřejnosti neměl zůstat utajen. „Flašinetáři vědí, ale i Liberečané by měli poznat Jiřího Volného, který i přes svůj vážný zdravotní hendikep společně s přáteli akci připravuje. Velmi si vážím jeho práce a nasazení, se kterým se do "Flašinetáře" každoročně pouští a jsem ráda, že jej Liberecký kraj z dotačního fondu podporuje," říká Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Ve čtvrtek 16. srpna pak akce pokračuje v ulicích Liberce, kdy od 10 do 14 hodin můžete navštívit koncert flašinetářů v kavárně Kino Kávy v Kině Varšava. Od 15.30 se pak flašinetáři projedou starou tramvají do Lidových sadů Zoo Liberec, kde vše zakončí od 17.00 závěrečným koncertem.

Mimo flašinetů je pro návštěvníky připraven doprovodný program a to v podobě Malých divadelních představení, která si připravilo Panoptikum Maxe Frische z Teplic a Divadlo pod balkónom z Bánské Bystrice. Dále pak můžete obdivovat velké flašinety pánů Riemera z Kratzau a Buchnera z Schwerzwaldu. „Rovněž bude k vidění funkční replika parního stroje s pohonem flašinetu a vše zpestří jízda starých jízdních kol," zve radní Vinklátová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Přátelské setkání se uskutečnilo v pondělí odpoledne na hasičské stanici v Semilech za přítomnosti všech kynologů, kteří se účastnili nedávné pátrací akce po starší ženě v Semilech. Nechyběli ani hlavní aktéři, a to kynologičtí psi. Pan Daneš, syn včas nalezené ženy, obdaroval čtyřnohé zachránce speciálními pamlsky, na kterých si určitě s chutí pochutnají. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Cesta ze severu Čech až do španělské Marbelly
Cenná výhra Bižuterie nad týmem Žabiny Brno B
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka
Nejkrásnější snímek ankety Alej roku je Valdštejnská alej v Zahrádkách
Mladé basketbalistky Bižuterie postoupily do finále juniorské ligy

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
27.01.: Obrazem: Zásadská Pralyže 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn