Líbánky na Jadranu v podání Holubové a Klepla

19.10.2017 20:29:14 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Líbánky na Jadranu v podání Holubové a Klepla

Komedie o stanování v chorvatském kempu, lásce po padesátce i v pětadvaceti, dvojčatech, prázdninovém opalování a šnorchlování, i o každodennosti společného života. Tak zněl popis představení Patrika Hartla Líbánky na Jadranu, které do Jablonce přivezlo Studio Dva Divadlo Praha.

Návštěvníci zaplnili jablonecký kulturní stánek doslova do posledního místečka, a to včetně míst k stání. Tentokrát se přišli do divadla zasmát. To se jim dařilo téměř bez přestávky prakticky po celý večer, a to nejen díky vtipným dialogům a gagům, ale především i díky hereckému obsazení.

Eva Holubová a Bob Klepl, coby stárnoucí manželé, si jedou na Jadran zkusit, jak se jim bude žít v důchodu, až na sebe budou mít ´moře času´. Jak se do jejich života promítnou radosti a starosti mileneckého páru- Marika Šoposká a Štěpán Benoni, však ukáží hned první dny v kempu.

Eva Holubová s Bobem Kleplem na sebe zkrátka slyší, jejich vzájemné jiskření je nezpochybnitelné a skutečně navozují pocit, že spolu strávili celý život. Opomenout nelze ani jejich blízký kontakt s publikem, který mnohé zúčastněné na jedné straně až šokoval a na straně druhé neskutečně pobavil. Klobouk ovšem smekáme i před výkony mladé dvojice, v níž exceluje především Marika Šoposká svým velmi přirozeným a lehkým způsobem hraní. A její chorvatský song nemá chybu.

Líbánky na Jadranu jsou především skvělou oddychovkou, protagonisté sem však dokázali vnést rysy běžného života každého z nás a tak jsme tu a tam v divadle zaslechli- "to je jak u nás doma" a před divadlem se páry loučily hláškami z právě zhlédnuté hry. „Bál jsem se, že půjde o napodobeninu Účastníků zájezdu, ale naštěstí jsem se spletl. Ač ve stejném prostředí, jedná se o jinou linii příběhu, která mě i manželku doslova odvařila," uvedl po skončení programu padesátiletý podnikatel z Tanvaldu, kterému patřil jeden z nejhlasitějších smíchů v napěchovaném a ovacemi se otřásajícím divadle.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v říjnu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pasecký kostel rozezní písničky o lásce
Mladí hasiči se utkali ve Dvojboji svatého Floriana
Staročeské trhy v Turnově opět uctí mistry řemesel
I.B třída: Mistrovská Bělá oslavila titul osmigólovým nášupem Roztokám
Parní vlak pojede z Turnova na slavnosti do Rychnova

Nejčtenější články

24.05.: Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
24.05.: Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn