Léto s Ještědem v Severočeském muzeu

20.06.2013 14:30:01 | Autor: Placená inzerce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Léto s Ještědem v Severočeském muzeu

V pátek 21. června se otevírá ve velkém sále Severočeského muzea v Liberci dlouho očekávaná výstava Ještěd - 40 let s námi, která se koná k výročí 40 let od otevření restaurace a horského hotelu na Ještědu.

„Již v únoru minulého roku vyhlásilo muzeum v souvislosti s chystanou výstavou akci "Přineste kus Ještědu", při které do dnešních dnů soukromé osoby i instituce darovaly do muzea na 300 předmětů, které pocházejí z původního vybavení Ještědu nebo které souvisejí s historií této legendární stavby," vysvětluje ředitel Severočeského muzea v Liberci Jiří Křížek.

Největší část předmětů darovaly České radiokomunikace a. s. Především se jedná o soubor originálního nábytku, který pro Ještěd navrhl liberecký architekt Otakar Binar.

„Díky vstřícnosti rodiny Karla Hubáčka bude na veřejnosti mj. poprvé vystavena Cena Augusta Perreta, nejvyšší mezinárodní ocenění, které kdy získal český architekt," prozradila Hana Maierová, náměstkyně hejtmana LK.

Během přípravy výstavy se podařilo dohledat několik unikátních předmětů, které byly považovány za ztracené. Historicky nejzajímavějším objevem je rukopis návštěvní knihy z výstavy architektonických návrhů na nový Ještěd v roce 1963, ve které byl vítězný návrh Karla Hubáčka výraznou většinou návštěvníků odmítán a kritizován.

Výstava Ještěd - 40 let s námi se koná v rámci projektu Topografie staveb moderní architektury (TOPOMOMO), financovaného z programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česko-Sasko pod vedením kooperačního partnera Technické univerzity v Liberci. Výstava byla rovněž podpořena Libereckým krajem a záštitu nad ní převzala PhDr. Hana Maierová, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje.

Během července a srpna proběhnou v muzeu doprovodné akce - fotografická soutěž na téma "40 let s Ještědem" nebo výtvarný ateliér, kde si návštěvníci budou moci navrhnout na archaickém rýsovacím prkně vlastní podobu Ještědu. Výstava bude přístupná do 15. září, úterý - neděle 9-17 hodin, středa 9-18 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výzkum okáčů pokračuje v Krkonoších i letos

Návštěvníci východní části Krkonoš si možná v hřebenových partiích mezi chalupou Na Rozcestí a Luční boudou všimli modrých či oranžových plastových praporků, mávajících na ně z vysokohorských luk. Nezapomněli je tam neukáznění turisté, ani nejde o bojovou hru. Označují takzvané příčné transekty, které výzkumníci používají ke sledování okáčů. Více informací

V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020

Druhý srpnový víkend (od 7. do 9. srpna) bude v Turnově i letos patřit všem filmovým nadšencům! Tradiční dvounoční filmový maraton tak dá konečně zapomenout událostem předchozích měsíců a ačkoliv Hollywood letos vypustil letní sezonu, víkend nabídne pestrý výběr nejlepších letošních filmů obohacený o filmy z let minulých. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tři vítězství atletů LIAZ na mítinku v Innsbrucku.
Jablonecká hudební noc zve posedmé především rockové fanoušky
FOTO: Eva Urbanová zazpívala v Sedmihorkách rockové hity
Trénujeme a ladíme …
V Harrachově se koná již 25. ročník festivalu Keltská noc

Nejčtenější články

03.08.: Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech
04.08.: Žena v Tanvaldě oslnila policejní auto laserem, má pokutu a ujel jí vlak
04.08.: V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn