Letní slavnost Eurion při 25. ročníku opět oživí Smržovku

04.08.2016 11:09:02 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Letní slavnost Eurion při 25. ročníku opět oživí Smržovku

Už 25. ročník Letní slavnosti Eurion začíná tradičně v pátek 19. srpna hudebním festivalem v lesoparku u Parkhotelu na Smržovce, pokračuje v sobotu pestrým hudebně-zábavným programem, který vyvrcholí večerní taneční veselicí a končí nedělní Pivrncovou jízdou veteránů.

Páteční hudební festival začíná v 18 hodin. Během večera vystoupí kapely Insania, Už jsme doma, Zuby nehty, Těla, Abraxas a Rambling Wolves.

Sobotní hudební program začíná v 10 hodin v areálu lesoparku vystoupením dechové kapely Jablonečanka. Vystřídá ji jablonecká folk-rocková kapela Nautica, která v polovině června zvítězila v republikovém finále talentové soutěže kapel Škola rocku. Následovat bude pohodové setkání s kapelou Depozit s frontmanem Pavlem Černým, která hraje nejenom country, bluegrass a folk. Mladší generace pak jistě ocení vystoupení Thoma Artwaye a na závěr odpoledního programu se můžete těšit na vystoupení Janka Ledeckého. Od 20 hodin pak začíná taneční veselice s Hudbou Tanvald.

Nedělní 6. ročník Pivrncovy jízdy veteránů začne v 9.30 hodin. Od 13 hodin je pro děti připraveno interaktivní představení Marka Šolmese Srazila Frněk a přátelé. K poslechu i tanci bude v neděli hrát krkonošská country skupina Naboso.

Přehled některých účinkujících:

• Insania - astrální hardcore
Počátky Insanie jsou v roce 1987 a od devadesátých let je stálicí na hard´n´heavy scéně vymykající se snahám o zařazení. Slovo kult je klišé. Ale kdo jiný než Insania spojil texty, originální hudbu, zpěv, charisma a pódiovou prezentaci ve funkční celek?

• Už jsme doma - punková energie
Vznikli v Teplicích v roce 1985 na punkových FPB a vytvořili svébytný styl. Jsou jednou z nejznámějších českých kapel ve světě, zahráli v Americe, Japonsku, Mexiku, Rusku, Austrálii, Tasmánii...

• Zuby nehty - nová vlna
Představitel české nové vlny z počátku osmdesátých let. Tehdy její členky hrály v punkovém Plynu, později v novovlnném Dybbuku. Zuby Nehty se zformovaly počátkem 90. let a rozvinuly post-punkovou poetiku do svého vlastního, nezaměnitelného stylu s osobitou melodikou.

• Těla - liberecký pop-rock
Liberec se na českou hudební mapu nezapsal mnohokrát, v Tělech však ano. Po vydání alba Co to je? (1992 - letní reggae skladba Hej Báro se hrála všude) trvalo několikaleté období, kdy Těla objezdila, co se dalo. Po několikaleté odmlce se Těla vrátila v pozměněné sestavě.

• Abraxas - pop, funk, metal, rock´n´roll
Abraxas je pojem už se sedmdesátých a osmdesátých let (letos slaví čtyřicátiny). S kytaristou Slávkem Jandou mixují pop, funk, metal, rock´n´roll... Poslední deska KLID! vyšla v roce 2015.

• Rambling Wolves - big-beat-hard rock
Rok stará jablonecká parta, které zahájí letošní Eurion. 

Články a fotogalerie z předchozích ročníků Eurionu:

Obrazem: Pivrncova jízda veteránů 2015

V rámci smržovského Eurionu se konala i střelecká soutěž

Městské slavnosti Eurion pořádají na Smržovce počtyřiadvacáté

Obrazem: 4. ročník Pivrncovy jízdy veteránů

Obrazem: 3. ročník Pivrncovy jízdy veteránů

Obrazem: V rámci smržovského Eurionu se střílelo z malorážky i pistole

Na smržovském Eurionu zahraje i Jiří Schmitzer  

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prázdninové hudební léto na Jablonecku pokračuje i v srpnu

Diskutujte s námi

Ke stažení

Plakát Eurion 2016 s programem

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Víkend křišťálového údolí připravují v Muzeu skla a bižuterie
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
V Jablonci otevřou novou galerii Pouzar&ová
Derby dělilo body, ale první půle nenadchla

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
17.10.: Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn