Letní slavnost Eurion při 25. ročníku opět oživí Smržovku

04.08.2016 11:09:02 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Letní slavnost Eurion při 25. ročníku opět oživí Smržovku

Už 25. ročník Letní slavnosti Eurion začíná tradičně v pátek 19. srpna hudebním festivalem v lesoparku u Parkhotelu na Smržovce, pokračuje v sobotu pestrým hudebně-zábavným programem, který vyvrcholí večerní taneční veselicí a končí nedělní Pivrncovou jízdou veteránů.

Páteční hudební festival začíná v 18 hodin. Během večera vystoupí kapely Insania, Už jsme doma, Zuby nehty, Těla, Abraxas a Rambling Wolves.

Sobotní hudební program začíná v 10 hodin v areálu lesoparku vystoupením dechové kapely Jablonečanka. Vystřídá ji jablonecká folk-rocková kapela Nautica, která v polovině června zvítězila v republikovém finále talentové soutěže kapel Škola rocku. Následovat bude pohodové setkání s kapelou Depozit s frontmanem Pavlem Černým, která hraje nejenom country, bluegrass a folk. Mladší generace pak jistě ocení vystoupení Thoma Artwaye a na závěr odpoledního programu se můžete těšit na vystoupení Janka Ledeckého. Od 20 hodin pak začíná taneční veselice s Hudbou Tanvald.

Nedělní 6. ročník Pivrncovy jízdy veteránů začne v 9.30 hodin. Od 13 hodin je pro děti připraveno interaktivní představení Marka Šolmese Srazila Frněk a přátelé. K poslechu i tanci bude v neděli hrát krkonošská country skupina Naboso.

Přehled některých účinkujících:

• Insania - astrální hardcore
Počátky Insanie jsou v roce 1987 a od devadesátých let je stálicí na hard´n´heavy scéně vymykající se snahám o zařazení. Slovo kult je klišé. Ale kdo jiný než Insania spojil texty, originální hudbu, zpěv, charisma a pódiovou prezentaci ve funkční celek?

• Už jsme doma - punková energie
Vznikli v Teplicích v roce 1985 na punkových FPB a vytvořili svébytný styl. Jsou jednou z nejznámějších českých kapel ve světě, zahráli v Americe, Japonsku, Mexiku, Rusku, Austrálii, Tasmánii...

• Zuby nehty - nová vlna
Představitel české nové vlny z počátku osmdesátých let. Tehdy její členky hrály v punkovém Plynu, později v novovlnném Dybbuku. Zuby Nehty se zformovaly počátkem 90. let a rozvinuly post-punkovou poetiku do svého vlastního, nezaměnitelného stylu s osobitou melodikou.

• Těla - liberecký pop-rock
Liberec se na českou hudební mapu nezapsal mnohokrát, v Tělech však ano. Po vydání alba Co to je? (1992 - letní reggae skladba Hej Báro se hrála všude) trvalo několikaleté období, kdy Těla objezdila, co se dalo. Po několikaleté odmlce se Těla vrátila v pozměněné sestavě.

• Abraxas - pop, funk, metal, rock´n´roll
Abraxas je pojem už se sedmdesátých a osmdesátých let (letos slaví čtyřicátiny). S kytaristou Slávkem Jandou mixují pop, funk, metal, rock´n´roll... Poslední deska KLID! vyšla v roce 2015.

• Rambling Wolves - big-beat-hard rock
Rok stará jablonecká parta, které zahájí letošní Eurion. 

Články a fotogalerie z předchozích ročníků Eurionu:

Obrazem: Pivrncova jízda veteránů 2015

V rámci smržovského Eurionu se konala i střelecká soutěž

Městské slavnosti Eurion pořádají na Smržovce počtyřiadvacáté

Obrazem: 4. ročník Pivrncovy jízdy veteránů

Obrazem: 3. ročník Pivrncovy jízdy veteránů

Obrazem: V rámci smržovského Eurionu se střílelo z malorážky i pistole

Na smržovském Eurionu zahraje i Jiří Schmitzer  

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prázdninové hudební léto na Jablonecku pokračuje i v srpnu

Diskutujte s námi

Ke stažení

Plakát Eurion 2016 s programem

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.

Kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Zásadská Pralyže 2020
Velkou cenu Jablonce vyhrál kladenský Radek Novák
Letošní výstavu Brody v Brodě doplní historické fotoaparáty
Zahájení tanečních kurzů v Desné je plánováno na únor 2020
Cestovatelská diashow Pavly Bičíkové v Desné o Kyrgyzstánu

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
25.01.: David Mánek chce z Tyršova parku opět udělat příjemné místo k životu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn