Letní sezona v Jablonci přinesla rekordní návštěvnost radniční věže

12.09.2018 16:46:02 | Autor: Radana Schaeferová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Letní sezona v Jablonci přinesla rekordní návštěvnost radniční věže

Dlouhé a teplé léto turisty od návštěvy jabloneckých památek a rozhleden neodradilo. Rekordní návštěvnost zaznamenala radniční věž a rušno bylo i v nejstarším stojícím jabloneckém domě, kde v současnosti sídlí turistické infocentrum.

Radniční věž se letos otevřela druhý týden v červenci, a to po dvouleté pauze kvůli rekonstrukci. Zájem o výstup byl hned od prvního dne. „Mnoho lidí se na znovuotevření těšilo. V tuto chvíli je totiž věž radnice prakticky jedinou rozhlednou přímo v Jablonci. Vyhlídková věž na Petříně je už několik let pro veřejnost uzavřená," potvrzuje Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy na věž přes letní prázdniny zajišťuje.

Pohled z věže jablonecké radnice<br />Autor: Archiv JKIC Celkově se na věž během prázdnin vypravilo téměř třináct set lidí. Vzhledem k tomu, že není volně přístupná, skupinky doprovázela vždy průvodkyně. „Je to úplně jiný pohled na město, nedivím se, že výhled láká také místní. Někteří se znovu vraceli, aby si zážitek zopakovali. Bylo sice vedro, ale často pěkná viditelnost. Zpozorovali jsme třeba i stoupající dým z Ještědu v době požáru," líčí průvodkyně na věž Sandra Castaňedová.

Pokud vás také láká vidět Jablonec z ptačí perspektivy, v září můžete ochoz radniční věže navštívit ještě v rámci Dne evropského dědictví, v sobotu 15. 9., a to zdarma, stejně jako ostatní jablonecké památky.

Prázdniny u Scheybalů

Do jabloneckého infocentra v Domě národopisců Scheybalových zavítalo více turistů než kdy jindy. Svědčí o tom prázdninová statistika. V červenci a srpnu si pro informaci do Domu Scheybalových přišlo téměř 9 000 návštěvníků, což je o 2 500 návštěvníků více než prázdniny minulé. „Po třech letech se nám podařilo zapojit se do letní soutěže s ČT Déčkem Sežeňte ovečky. Malí návštěvníci u nás hledali ztracenou ovečku, kterou jsme ukryli do expozice Ze staré školy. Rodiny s dětmi tak odcházeli dvojnásobně spokojení... zhlédli jak výstavu a ještě získali tajný kód do soutěže. Někteří k nám dokonce zavítali díky soutěži poprvé a byli nadšeni," říká Hanka Herkommerová, vedoucí turistického infocentra.

„Celkově hodnotím sezónu jako vydařenou, jak co se týče návštěvnosti, tak i nabízených služeb. Opět jsme mohli díky spolupráci s Rybářským svazem prodávat rybářské povolenky, což vítají především zahraniční turisté. Velký zájem byl i o nové propagační materiály Jablonce a letáky s informacemi o sklářských exkurzích," dodává Herkommerová. Dobrou zprávou pro turistické infocentrum v Jablonci nad Nisou i jeho návštěvníky bylo obhájení "Q" certifikátu Českého systému kvality služeb. „Snažíme se zákazníkům maximálně vyhovět, aby z Jablonce odjížděli spokojení. Jsme si vědomi toho, že je stále co zlepšovat, takže na další sezónu určitě nějaké novinky opět přichystáme," uzavírá Herkommerová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Den evropského dědictví otevře v Jablonci 17 zajímavých míst
Po třech letech je možné vidět Jablonec z radniční věže
Ovečky z České televize se zatoulaly do Jablonce!
Jablonecko láká sklářskými expedicemi

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
Obrazem: Pašeráckej vejkend v Rokytnici 2019
Přístroje AED jsou nově na Knajpě a na Hřebínku
Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
Nadějný vstup házenkářů do jarní části

Nejčtenější články

20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné
18.02.: Na jablonecké křižovatce přehlédl, že ho předjíždí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT