Letní sezona v Jablonci přinesla rekordní návštěvnost radniční věže

12.09.2018 16:46:02 | Autor: Radana Schaeferová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Letní sezona v Jablonci přinesla rekordní návštěvnost radniční věže

Dlouhé a teplé léto turisty od návštěvy jabloneckých památek a rozhleden neodradilo. Rekordní návštěvnost zaznamenala radniční věž a rušno bylo i v nejstarším stojícím jabloneckém domě, kde v současnosti sídlí turistické infocentrum.

Radniční věž se letos otevřela druhý týden v červenci, a to po dvouleté pauze kvůli rekonstrukci. Zájem o výstup byl hned od prvního dne. „Mnoho lidí se na znovuotevření těšilo. V tuto chvíli je totiž věž radnice prakticky jedinou rozhlednou přímo v Jablonci. Vyhlídková věž na Petříně je už několik let pro veřejnost uzavřená," potvrzuje Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy na věž přes letní prázdniny zajišťuje.

Pohled z věže jablonecké radnice<br />Autor: Archiv JKIC Celkově se na věž během prázdnin vypravilo téměř třináct set lidí. Vzhledem k tomu, že není volně přístupná, skupinky doprovázela vždy průvodkyně. „Je to úplně jiný pohled na město, nedivím se, že výhled láká také místní. Někteří se znovu vraceli, aby si zážitek zopakovali. Bylo sice vedro, ale často pěkná viditelnost. Zpozorovali jsme třeba i stoupající dým z Ještědu v době požáru," líčí průvodkyně na věž Sandra Castaňedová.

Pokud vás také láká vidět Jablonec z ptačí perspektivy, v září můžete ochoz radniční věže navštívit ještě v rámci Dne evropského dědictví, v sobotu 15. 9., a to zdarma, stejně jako ostatní jablonecké památky.

Prázdniny u Scheybalů

Do jabloneckého infocentra v Domě národopisců Scheybalových zavítalo více turistů než kdy jindy. Svědčí o tom prázdninová statistika. V červenci a srpnu si pro informaci do Domu Scheybalových přišlo téměř 9 000 návštěvníků, což je o 2 500 návštěvníků více než prázdniny minulé. „Po třech letech se nám podařilo zapojit se do letní soutěže s ČT Déčkem Sežeňte ovečky. Malí návštěvníci u nás hledali ztracenou ovečku, kterou jsme ukryli do expozice Ze staré školy. Rodiny s dětmi tak odcházeli dvojnásobně spokojení... zhlédli jak výstavu a ještě získali tajný kód do soutěže. Někteří k nám dokonce zavítali díky soutěži poprvé a byli nadšeni," říká Hanka Herkommerová, vedoucí turistického infocentra.

„Celkově hodnotím sezónu jako vydařenou, jak co se týče návštěvnosti, tak i nabízených služeb. Opět jsme mohli díky spolupráci s Rybářským svazem prodávat rybářské povolenky, což vítají především zahraniční turisté. Velký zájem byl i o nové propagační materiály Jablonce a letáky s informacemi o sklářských exkurzích," dodává Herkommerová. Dobrou zprávou pro turistické infocentrum v Jablonci nad Nisou i jeho návštěvníky bylo obhájení "Q" certifikátu Českého systému kvality služeb. „Snažíme se zákazníkům maximálně vyhovět, aby z Jablonce odjížděli spokojení. Jsme si vědomi toho, že je stále co zlepšovat, takže na další sezónu určitě nějaké novinky opět přichystáme," uzavírá Herkommerová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Den evropského dědictví otevře v Jablonci 17 zajímavých míst
Po třech letech je možné vidět Jablonec z radniční věže
Ovečky z České televize se zatoulaly do Jablonce!
Jablonecko láká sklářskými expedicemi

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V České Lípě a Liberci se konají Dny duševního zdraví

Jak spolupracovat při řešení problematiky osob s duševním zdravím bude hlavním tématem workshopu v rámci Dnů duševního zdraví. Akci pořádá Krajská koordinační skupina pro implementaci reformy psychiatrické péče v Libereckém kraji. Setkání proběhne při příležitosti 25. výročí činnosti FOKUSu Liberec o. p. s. dne 19. září v České Lípě a 10. října 2018 v Liberci.

110 let tradiční české hračky aneb Pojďme si hrát

Ve dnech 16. září až 21. října proběhne v městském muzeu Lomnice nad Popelkou výstava nazvaná 110 let tradiční české hračky aneb Pojďme si hrát, která zmapuje historii firem Schowanek, Tofa a Detoa z Albrechtic. Kompletní pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Městské divadlo Železný Brod uvede Shoes Jana Krause
Jablonecký magistrát může lépe komunikovat s neslyšícími
Jak se chovat při setkání s cizím člověkem poradila dětem policistka
Všemodelářská výstava proběhne na výstavišti
Nový územní plán v Janově se týká i kapličky v Hraběticích

Nejčtenější články

16.09.: Tanvaldský kynolog se stal mistrem ČR v závodě záchranných psů
16.09.: Desenští dobrovolní muzikanti zahráli a zazpívali seniorům v Tanvaldě
17.09.: Při Běhu naděje v Jiřetíně vybrali pro nemocné děti 79 tisíc

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT