Letní sezona v Jablonci přinesla rekordní návštěvnost radniční věže

12.09.2018 16:46:02 | Autor: Radana Schaeferová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Letní sezona v Jablonci přinesla rekordní návštěvnost radniční věže

Dlouhé a teplé léto turisty od návštěvy jabloneckých památek a rozhleden neodradilo. Rekordní návštěvnost zaznamenala radniční věž a rušno bylo i v nejstarším stojícím jabloneckém domě, kde v současnosti sídlí turistické infocentrum.

Radniční věž se letos otevřela druhý týden v červenci, a to po dvouleté pauze kvůli rekonstrukci. Zájem o výstup byl hned od prvního dne. „Mnoho lidí se na znovuotevření těšilo. V tuto chvíli je totiž věž radnice prakticky jedinou rozhlednou přímo v Jablonci. Vyhlídková věž na Petříně je už několik let pro veřejnost uzavřená," potvrzuje Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy na věž přes letní prázdniny zajišťuje.

Pohled z věže jablonecké radnice<br />Autor: Archiv JKIC Celkově se na věž během prázdnin vypravilo téměř třináct set lidí. Vzhledem k tomu, že není volně přístupná, skupinky doprovázela vždy průvodkyně. „Je to úplně jiný pohled na město, nedivím se, že výhled láká také místní. Někteří se znovu vraceli, aby si zážitek zopakovali. Bylo sice vedro, ale často pěkná viditelnost. Zpozorovali jsme třeba i stoupající dým z Ještědu v době požáru," líčí průvodkyně na věž Sandra Castaňedová.

Pokud vás také láká vidět Jablonec z ptačí perspektivy, v září můžete ochoz radniční věže navštívit ještě v rámci Dne evropského dědictví, v sobotu 15. 9., a to zdarma, stejně jako ostatní jablonecké památky.

Prázdniny u Scheybalů

Do jabloneckého infocentra v Domě národopisců Scheybalových zavítalo více turistů než kdy jindy. Svědčí o tom prázdninová statistika. V červenci a srpnu si pro informaci do Domu Scheybalových přišlo téměř 9 000 návštěvníků, což je o 2 500 návštěvníků více než prázdniny minulé. „Po třech letech se nám podařilo zapojit se do letní soutěže s ČT Déčkem Sežeňte ovečky. Malí návštěvníci u nás hledali ztracenou ovečku, kterou jsme ukryli do expozice Ze staré školy. Rodiny s dětmi tak odcházeli dvojnásobně spokojení... zhlédli jak výstavu a ještě získali tajný kód do soutěže. Někteří k nám dokonce zavítali díky soutěži poprvé a byli nadšeni," říká Hanka Herkommerová, vedoucí turistického infocentra.

„Celkově hodnotím sezónu jako vydařenou, jak co se týče návštěvnosti, tak i nabízených služeb. Opět jsme mohli díky spolupráci s Rybářským svazem prodávat rybářské povolenky, což vítají především zahraniční turisté. Velký zájem byl i o nové propagační materiály Jablonce a letáky s informacemi o sklářských exkurzích," dodává Herkommerová. Dobrou zprávou pro turistické infocentrum v Jablonci nad Nisou i jeho návštěvníky bylo obhájení "Q" certifikátu Českého systému kvality služeb. „Snažíme se zákazníkům maximálně vyhovět, aby z Jablonce odjížděli spokojení. Jsme si vědomi toho, že je stále co zlepšovat, takže na další sezónu určitě nějaké novinky opět přichystáme," uzavírá Herkommerová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Den evropského dědictví otevře v Jablonci 17 zajímavých míst
Po třech letech je možné vidět Jablonec z radniční věže
Ovečky z České televize se zatoulaly do Jablonce!
Jablonecko láká sklářskými expedicemi

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V jablonecké nemocnici se sejdou špičkoví gastroenterologové

V úterý 20. listopadu přijedou do jablonecké nemocnice nejzkušenější lékaři z České republiky. Kolem dvaceti endoskopistů a endosonografistů se sejde již na desátém EUS workshopu. Hostem bude MUDr. Rastislav Kunda z dánského Aarhusu, který je světově uznávaným odborníkem. MUDr. Rastislav Kunda provedl nejvíce EUS navigovaných anastomóz (spojek mezi zažívacím traktem a žlučovými cestami). Tyto výkony se provádějí u nevyléčitelně nemocných pacientů a nahrazují chirurgické operace. Endoskopické výkony mají méně komplikací a rychleji vrací pacienty do domácí péče.

Nejlepší infocentrum Libereckého kraje je v Turnově

V anketě Informační centrum roku 2018 získalo Regionální turistické informační centrum v Turnově prestižní ocenění. Dosáhlo prvního místa v Libereckém kraji a obhájilo si svoje prvenství z loňského roku. Vyhlašovatelem ankety byla Asociace turistických informačních center ČR a vydavatelství KAM po Česku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Desné připravují 28. Společenský ples města
Jiskra Mšeno po podzimu lídrem divize C
Zdařilý 25. ročník Jabloneckého poháru
Policie dopadla muže, který měl přepadnout prodejnu v Libštátě
Ve Schneiderově vile v Jablonci pořádají výstavu Jaroslava Švihly

Nejčtenější články

17.11.: V Lučanech skončilo auto ve zdi domu
16.11.: Nákladním přívěsem narazil v Albrechticích do protijedoucího vozidla
17.11.: V Belgické ulici v Jablonci narazila řidička do odbočujícího auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT