Ledovka zkomplikovala dopravu, kvůli nehodě uzavřeli silnici u Loužnice

18.02.2021 09:43:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Držkov,Loužnice

Ledovka zkomplikovala dopravu, kvůli nehodě uzavřeli silnici u Loužnice

Aktualizace - doplněny fotografie! V Libereckém kraji vyjížděli policisté i hasiči k nehodám již v průběhu noci, nad ránem pak došlo k devíti dalším nehodám, které se naštěstí obešly bez zranění. Aktuálně je omezen jeden jízdní pruh na silnici I/10 mezi obcemi Loužnice a Držkov. Došlo zde po čtvrté hodině k nehodě kamionu a tří aut osobních.

Hasiči zasahují na místě s několika jednotkami. Od 7.43 je již komunikace v Loužnici průjezdná kyvadlově jedním pruhem. Dopravu na místě řídí jednotka SDH obce Železný Brod. Odtah nákladního vozu je plánován na dopoledne. Aktuálně v 9.55 hasiči místo události předali Policii ČR a ukončili zde svoji činnost, silnice je stále průjezdná jedním pruhem.

„Příčinou se nyní zabývají dopravní policisté. Řidiči velmi pravděpodobně nepřizpůsobili rychlost jízdy stavu a povaze vozovky. V následujících hodinách dojde k vyprošťování uvíznutého kamionu, proto dojde k opětovné uzavírce daného úseku komunikace, a to na dobu nezbytně nutnou k odstranění následků dopravní nehody," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Nehoda kamionu a dalších tří aut u Loužnice<br />Autor: HZS Libereckého kraje V obci Těpeře na Železnobrodsku došlo krátce po páté hodině k havárii osobního automobilu. Řidič vozidla v malé rychlosti sjel do příkopu. Na místě zasahují policisté. „Havarované vozidlo zasahuje do profilu vozovky, dbejte proto opatrnosti při průjezdu tímto úsekem. Dopravní nehoda je bez zranění," dodal Robovský.

V Liberci zasahují dopravní policisté u nehody v ulicích Truhlářská a Puchmajerova, kde došlo ke srážce dvou automobilů. Dalších pět zaparkovaných vozidel je poškozeno. I v tomto případu je na vině pravděpodobně ledovka a nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky.

„Apelujeme na řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti, neboť takřka po celém Libereckém kraji se tvoří ledovka. Sundejte nohu z plynu, buďte obezřetní a řiďte se pokyny policistů," doplnil policejní mluvčí.

K větší nehodě došlo i ve středu po 16. hodině odpoledne, když hasiči zasahovali v Turnově na komunikaci I/10 u dopravní nehody čtyř osobních a jednoho nákladního automobilu. V místě se proto tvořily kolony.

Pozdější doplnění k nehodě kamionu a dalších tří aut u Loužnice:

Nehoda kamionu a dalších tří aut u Loužnice<br />Autor: Archiv Policie ČR „Řidič s vozidlem Škoda Octavia jel po silnici první třídy směrem od Držkova do Loužnice, kde v klesání v táhlé pravotočivé zatáčce zjistil, že vozovka je zledovatělá a z tohoto důvodu se rozhodl dále v jízdě nepokračovat. Zastavil tedy při pravém okraji vozovky. Za ním jedoucí další řidič také s vozem Škoda Octavia za ním ze stejného důvodu zastavil. Oba řidiči na svých vozidlech rozsvítili výstražná světla a z vozů vystoupili. Vzápětí za nimi ve stejném směru jízdy jel řidič s nákladním vozidlem MAN a návěsem, který začal na zledovatělé vozovce brzdit, přičemž dostal smyk. Návěs se mu stočil do levého jízdního pruh, narazil do směrových sloupů na levé straně a dále do dopravní značky. Následně se ještě snažil smyk vyrovnat, což se mu nepodařilo a narazil do obou odstavených osobních motorových vozidel. Poté sjel vpravo mimo vozovku. Oběma řidičům odstavených vozidel se podařilo z místa nehody před samotným nárazem utéct. Ke zranění osob naštěstí nedošlo a předběžná výše způsobené činí částku 225 000 Kč. Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou věc vyřídili na místě jako dopravní nehodu s projednáním a řidiči nákladního vozidla udělili blokovou pokutu," popsala podrobně nehodu tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Bez řidičáku, ale s velkým množstvím amfetaminu v krvi za volantem
Vyjížděl z parkoviště v Tanvaldě a nedal přednost
Po nehodě dvou aut u Železného Brodu jsou čtyři zranění
Na jablonecké křižovatce řidič nedal přednost v jízdě
Leden hlásí přes 400 nehod. Vážných kolizí ale dlouhodobě ubývá
Hasiči zasahovali u požáru autobusu v Jirkově

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 14 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena Město Turnov informuje občany, že z důvodu hrozícího pádu kamení je zavřena stezka pod zámkem Hrubý Rohozec. „Uzavření je kvůli možnému pádu kamení po odtávání sněhu a ledu. Děkujeme za pochopení," dodala tisková mluvčí města Turnov Klára Preislerová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
Sportovci požádali město Jablonec o peníze
Jablonec se dohodl s Bytovým družstvem Horní Proseč
Do Německa i Polska s negativním testem, odběry spustí i v Harrachově
Rozhledna Černá Studnice, skvost architekta Hemmricha

Nejčtenější články

26.02.: V Jablonci dojde ke změnám v MHD od začátku března
28.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
26.02.: Jablonečtí strážníci zadrželi celostátně hledaného muže

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn