Kvůli úniku plynu evakuovali jabloneckou radnici

12.04.2019 11:27:28 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Kvůli úniku plynu evakuovali jabloneckou radnici

Aktualizováno 13. 4.: Kvůli nahlášenému úniku plynu byla v pátek 12. dubna před 10. hodinou evakuována budova jabloneckého magistrátu. Hasiči procházeli s detekčními přístroji objekt a prováděli měření i v přilehlých budovách, ale žádný silný zdroj nebyl nalezen. Z preventivních důvodů došlo k evakuaci radnice a provozoven, které jsou její součástí. Odhadem šlo o 200 lidí.

„Krátce před desátou hodinou policisté na lince 158 přijali od hasičů oznámení o úniku plynu v Jablonci nad Nisou v prostoru křižovatky ulic Hasičská, Smetanova a Mírové náměstí. Uvedené ulice byly policisty a městskými strážníky ihned pro veškerý provoz uzavřeny. Hasiči z budovy Radnice evakuovali přibližně 200 osob. Nikdo nebyl na místě události zraněn. V současné době na místě v prostoru v ulici před hlavním vchodem do kina Radnice probíhají výkopové práce směřující k přesnému zjištění místa úniku plynu. Po dobu trvání těchto výkopových prací budou uvedené ulice uzavřeny," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.


Na místo hasiči přivolali také svůj evakuační autobus. Ten nakonec lidé nevyužili, neboť bylo domluveno, že se zaměstnanci úřadu již nebudou vracet zpět do práce.

Zásah složek IZS u budovy jabloneckého magistrátu a v přilehlých ulicích<br />Autor: Archiv Policie ČR„Společně s plynárenskými techniky byl nalezen pravděpodobný zdroj úniku venku pod komunikací v těsné blízkosti radnice. Na místo byla přivolána technika a v době vydání tiskové zprávy dochází k výkopovým pracím. Jednotka již provádí jen asistenci," dodala za HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Důvodem evakuace je podle magistrátu únik plynu pod Kamennou ulicí. Všichni zaměstnanci museli opustit radniční budovu, proběhla i evakuace kina, kde zrovna probíhalo promítání pro děti. „Pobočka magistrátu v Komenského ulici prozatím funguje. Pokud bude třeba na radnici vypnout proud, budova v Komenského ulici bude rovněž uzavřena," doplnila jablonecká radnice na své facebookové stránce.

Dočasně nejsou obslouženy autobusové zastávky ve směru ze Mšena, a to zastávka Obchodní akademie (linky 101, 107, 110, 112), Kino Radnice (106, 112) a Divadlo (112). Ve směru do Mšena se omezení týká zastávky Obchodní akademie (101, 107, 110 a 112).

Ke kompletní evakuaci jablonecké radnice došlo například v červnu 2016, poté, co anonym vyhrožoval uloženou bombou. Podrobnosti k tomuto případu zde

Zásah složek IZS u budovy jabloneckého magistrátu<br />Autor: Archiv HZS Libereckého kraje. Ilustrační fotografieAktuální doplnění 12. 4. 16.20:

Výkopové práce v daném místě pokračují a v souvislosti s tím i nadále trvá i uvedená dopravní uzavírka ve směru z ulic Hasičská, Smetanova a Mírové náměstí. Možný únik plynu stále nebyl odstraněn, takže radnice a přilehlé ulice Hasičská a Smetanova zůstanou uzavřeny až do soboty 13. dubna.

Aktuální doplnění 13. 4. 10.00:

V sobotu 13. 4. bude v 9 hodin probíhalo kontrolní měření plynu. Vítání občánků se dnes na radnici koná! Kino Radnice dnes už také promítá.

„Plyn unikal z díry o velikosti pětikoruny. Hodnoty, které byly naměřeny, mají klesající tendenci. Přesto plynaři budou i nadále provádět kontrolní měření. V místě mohou být stále cítit stopy po plynné látce - důvodem je nasáknuté pískové podloží,"uvedlo město Jablonec nad Nisou na své oficiální facebookové stránce.

V 11.30 již budou autobusové spoje jezdit své běžné trasy. „Místo výkopu je označeno. Stavební a technické práce budou pokračovat v pondělí 15. dubna. Prosíme řidiče i chodce, aby dbali zvýšené opatrnosti v okolí výkopu," zní doporučení z jablonecké radnice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie žádá o pomoc při pátrání po bombovém vyděrači v OC Forum
Kvůli nahlášení bomby evakuovali OC Forum v Liberci
Kvůli oxidu uhelnatému byl evakuován rodinný dům v Jablonci
Policie bombu nenašla, provoz jablonecké radnice už je obnoven
Kriminalisté objasnili případ tikající tašky. Tři mladí lidé už jsou obviněni

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Velikonoční prodej výrobků pacientů v jablonecké nemocnici

Ve středu 17. dubna od 11 hodin zve personál z oddělení Centra doléčování a rehabilitace na prodej výrobků od pacientů tohoto oddělení. „Výrobky tvořili pacienti z Jablonce i z našeho detašovaného pracoviště v Tanvaldu a lidé, kteří si je zakoupí, tím přispějí na nákup materiálu pro další aktivity," zve na akci Tereza Niederlová, která prodejní akci se svými kolegyněmi na oddělení CEDR připravuje. „Jedná se již o čtvrtý ročník této akce, podobné organizujeme také v době vánoc," doplnila Petra Hybnerová, tisková mluvčí nemocnice. Akce s velikonoční tématikou se v nemocnici koná vedle lékárny v prostorách před kaplí a potrvá zhruba do 13 hodin.

Jablonecká Rampa přivítá Marco Mendozu a Doctora Victora

Marco Mendoza, americký hardrockový hudebník (Whitesnake, Thin Lizzy, Ted Nugent, The Dead Daisies), se při svém evropském turné zastaví i v České republice, kde odehraje pět koncertů. Jednou ze zastávek je i jablonecký Klub Na Rampě v sobotu 20. dubna. Marco je neuvěřitelný šoumen, který je stejně doma na obrovském stadionu, jako v malém klubu. Dokáže pokrýt jakýkoliv hudební styl od jazzu, Fussion, world music, latino groove až po hard rock. Kromě toho je skvělým zpěvákem, který napsal a vydal uznávaná sólová alba. Za bicí soupravou se opět představí skvělý Kyle Hughes, člen skupiny kytaristy Bumblefoota (Guns n Roses). Celou tour s Marco Mendozou absolvuje kapela Doctor Victor, která se v roce 2012 umístila na druhém místě v celosvětové soutěži kapel GBOB, v roce 2016 předskakovala australským velikánům AC/DC na jejich megakoncertu v pražských Letňanech. Kompletní dubnový program klubu na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mšeno nad Nisou má nový osadní výbor
Krajská přehlídka dětských pěveckých sborů letos podevatenácté
Kraj znovu ocení mistry tradičních řemesel
Odborná konference Dny IZS 2019 probíhá v Jablonečku
Restaurováním projdou sbírkové předměty Oblastní galerie Liberec

Nejčtenější články

16.04.: Při požáru domu na Smržovce hasiči zachraňovali muže po žebříku
15.04.: Z hořícího bytu v Jablonci zachránili hasiči kočku a králíka
15.04.: Policisté zajistili v Jablonci nepovolené preparáty živočichů i drogy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT