Kvůli úniku plynu evakuovali jabloneckou radnici

12.04.2019 11:27:28 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Kvůli úniku plynu evakuovali jabloneckou radnici

Aktualizováno 13. 4.: Kvůli nahlášenému úniku plynu byla v pátek 12. dubna před 10. hodinou evakuována budova jabloneckého magistrátu. Hasiči procházeli s detekčními přístroji objekt a prováděli měření i v přilehlých budovách, ale žádný silný zdroj nebyl nalezen. Z preventivních důvodů došlo k evakuaci radnice a provozoven, které jsou její součástí. Odhadem šlo o 200 lidí.

„Krátce před desátou hodinou policisté na lince 158 přijali od hasičů oznámení o úniku plynu v Jablonci nad Nisou v prostoru křižovatky ulic Hasičská, Smetanova a Mírové náměstí. Uvedené ulice byly policisty a městskými strážníky ihned pro veškerý provoz uzavřeny. Hasiči z budovy Radnice evakuovali přibližně 200 osob. Nikdo nebyl na místě události zraněn. V současné době na místě v prostoru v ulici před hlavním vchodem do kina Radnice probíhají výkopové práce směřující k přesnému zjištění místa úniku plynu. Po dobu trvání těchto výkopových prací budou uvedené ulice uzavřeny," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.


Na místo hasiči přivolali také svůj evakuační autobus. Ten nakonec lidé nevyužili, neboť bylo domluveno, že se zaměstnanci úřadu již nebudou vracet zpět do práce.

Zásah složek IZS u budovy jabloneckého magistrátu a v přilehlých ulicích<br />Autor: Archiv Policie ČR„Společně s plynárenskými techniky byl nalezen pravděpodobný zdroj úniku venku pod komunikací v těsné blízkosti radnice. Na místo byla přivolána technika a v době vydání tiskové zprávy dochází k výkopovým pracím. Jednotka již provádí jen asistenci," dodala za HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Důvodem evakuace je podle magistrátu únik plynu pod Kamennou ulicí. Všichni zaměstnanci museli opustit radniční budovu, proběhla i evakuace kina, kde zrovna probíhalo promítání pro děti. „Pobočka magistrátu v Komenského ulici prozatím funguje. Pokud bude třeba na radnici vypnout proud, budova v Komenského ulici bude rovněž uzavřena," doplnila jablonecká radnice na své facebookové stránce.

Dočasně nejsou obslouženy autobusové zastávky ve směru ze Mšena, a to zastávka Obchodní akademie (linky 101, 107, 110, 112), Kino Radnice (106, 112) a Divadlo (112). Ve směru do Mšena se omezení týká zastávky Obchodní akademie (101, 107, 110 a 112).

Ke kompletní evakuaci jablonecké radnice došlo například v červnu 2016, poté, co anonym vyhrožoval uloženou bombou. Podrobnosti k tomuto případu zde

Zásah složek IZS u budovy jabloneckého magistrátu<br />Autor: Archiv HZS Libereckého kraje. Ilustrační fotografieAktuální doplnění 12. 4. 16.20:

Výkopové práce v daném místě pokračují a v souvislosti s tím i nadále trvá i uvedená dopravní uzavírka ve směru z ulic Hasičská, Smetanova a Mírové náměstí. Možný únik plynu stále nebyl odstraněn, takže radnice a přilehlé ulice Hasičská a Smetanova zůstanou uzavřeny až do soboty 13. dubna.

Aktuální doplnění 13. 4. 10.00:

V sobotu 13. 4. bude v 9 hodin probíhalo kontrolní měření plynu. Vítání občánků se dnes na radnici koná! Kino Radnice dnes už také promítá.

„Plyn unikal z díry o velikosti pětikoruny. Hodnoty, které byly naměřeny, mají klesající tendenci. Přesto plynaři budou i nadále provádět kontrolní měření. V místě mohou být stále cítit stopy po plynné látce - důvodem je nasáknuté pískové podloží,"uvedlo město Jablonec nad Nisou na své oficiální facebookové stránce.

V 11.30 již budou autobusové spoje jezdit své běžné trasy. „Místo výkopu je označeno. Stavební a technické práce budou pokračovat v pondělí 15. dubna. Prosíme řidiče i chodce, aby dbali zvýšené opatrnosti v okolí výkopu," zní doporučení z jablonecké radnice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie žádá o pomoc při pátrání po bombovém vyděrači v OC Forum
Kvůli nahlášení bomby evakuovali OC Forum v Liberci
Kvůli oxidu uhelnatému byl evakuován rodinný dům v Jablonci
Policie bombu nenašla, provoz jablonecké radnice už je obnoven
Kriminalisté objasnili případ tikající tašky. Tři mladí lidé už jsou obviněni

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na JBC Street Fest zahrají Krucipüsk, Gaia Mesiah i Jiří Schmitzer
Výstavu Vize pro Ještěd představí studenti ČVUT
Ve finále dopravní soutěže nejlepší Krnov, bronzová domácí Lomnice
Železniční doprava na Frýdlantsku se vrací do normálu
Smart akcelerátor Libereckého kraje II podpoří vznik inovací

Nejčtenější články

24.06.: Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
23.06.: Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
25.06.: Slavnostně otevřeli opravenou silnici mezi Tanvaldem a Albrechticemi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn