Květnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

04.05.2019 21:22:38 | Autor: Lenka Röhrichová | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Květnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

Přinášíme vám přehled akcí kulturního střediska a dalších organizací a spolků ve Smržovce v květnu 2019.

Obrazy Ferdy Táslera a bižuterie Bižu-Nova na smržovském zámečku

středa 1. 5. - pátek 10. 5.

Obrazy Ferdy Táslera a bižuterie firmy Bižu-Nova s. r. o.
Výstava obrazů výtvarníka Ferdy Táslera k jeho nedožitým sto letům a bižuterie firmy Bižu-Nova s. r. o. ve výstavní síni Zámečku. Výstavu můžete zhlédnout během týdne od 8 hodin, v pondělí a středu do 16 hodin, v úterý a čtvrtek do 15 hodin, v pátek do 11.30 hodin (polední přestávka: po-pá 11.30-12.30 hodin). Před plánovanou návštěvou vám doporučujeme si telefonicky ověřit, zda je Zámeček otevřený (tel.: 483 369 325, 727 806 195), o víkendu pak od 13 do 16 hodin. Samostatná pozvánka

pátek 3. 5.

Ve smržovském kostele bude znít bakalářský koncert Anežky Gráttové

Dirait-on
Od 17 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela bakalářský koncert dirigentky Anežky Gráttové. V rámci koncertu zazní skladby Lea Delibese, Francise Poulence, Miroslava Raichla, Petra Ebena a dalších. Účinkují: koncertní sbor Iuventus, gaude! a sborová přípravná oddělení - Amici, gaudete!, Liberi, gaudete! a Domini, gaudete! Klavírní doprovod: Mgr. Jana Lišková Kvochová a MgA. Tomáš Pospíšil. Hudební doprovod: kytara a flétny. Dobrovolné vstupné bude věnováno na další opravy kostela. Samostatná pozvánka

středa 8. 5.

Pokládání věnců u pomníku obětem pochodu smrti
Sraz v 10 hodin před budovou radnice.

úterý 14. 5.

Hovory nad otevřenou biblí
Od 17 hodin ve výstavní síni smržovského Zámečku. Pravidelná setkání s kazatelem Patrikem Horváthem.

Kytičkový Den proti rakovině bude probíhat i na Smržovce středa 15. 5.

Den proti rakovině - Kytičkový den
Po celý den si v městské knihovně budete moct v rámci veřejné sbírky Český den proti rakovině, který pořádá Liga proti rakovině Praha, zakoupit žluté kytičky. Tématem letošního dne jsou nádorová onemocnění plic. Více na www.cdpr.cz. Samostatná pozvánka

Veřejné jednání zastupitelstva města
- Od 16 hodin v zasedací místnosti radnice.

sobota 18. 5.

Prolínání - Sen o Jizerských horách 2019 aneb Smržovský jarmark

Prolínání - Sen o Jizerských horách 2019 aneb Smržovský jarmark
Od 9 hodin u Parkhotelu 13. ročník tradiční květnové akce, při níž se můžete těšit na ukázky řemesel, výstavu domácích zvířat, orientační běh pro děti, bosoviště, setkání s vílou Izerínou, na dravce a sovy v letu, ukázku pasení ovcí s border kolií, ukázku výcviku psů, stánek smržovské knihovny, sladký stánek Spolku Michael a mnoho dalšího. Novinkou letošního Prolínání je stánek Druhá šance aneb Dejme starým věcem nový smysl zaměřený na 3R - Reduce (omezení), Recycle (recyklace), Re-Use (znovupoužití). V rámci Prolínání také vystoupí taneční kroužek při ZŠ Smržovka a myslivci ze Smržovky pro vás připravili v myslivecké chalupě mysliveckou kuchyni. Samostatná pozvánka

pondělí 20. 5.

Dílna s Květou
Od 15 do 17 hodin v knihovně. Pracovníci dílen Domova Maxov pod vedením Květy Merklové a Kateřiny Hladíkové naučí v květnu účastníky dílny zdobit dřevěný výřez - domek s ptáčkem. Dílny ve spolupráci s Domovem Maxov v Horním Maxově finančně podporuje město Smržovka a Liberecký kraj.

středa 22. 5.

Májový koncert Smržováčku
Od 17 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela. Přijďte si poslechnout děti ze smržovské základní školy, které přijdou zazpívat nové písničky pod vedením Barbory Lankašové a Petra Kučery. Dobrovolné vstupné bude věnováno na další opravy kostela.

pátek 24. 5.

Noc kostelů
Od 19 hodin do 22.30 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela. Motto: Dáte se do zpěvu jako v tu noc, kdy se zasvěcuje svátek. Pozvánka k netradiční návštěvě kostela a možnosti prohlídky některých jinak nepřístupných prostor.
Program: 19.15-19.25 hodin - se rozezní zvon kostela, pak bude následovat vystoupení dívčího pěveckého sboru Harmonia, komentovaná prohlídka všech prostor kostela spojená s výkladem o jeho historii, hudební vystoupení - recitál, výstava biblí z různých let vydání, výstava fotografií malovaných desek - ostění a stropu z původního dřevěného kostelíka z roku 1649 a na závěr meditace s modlitbou a přímluvy. Více o kostele a akcích na www.kostel-smrzovka.webnode.cz.

pondělí 27. 5.

Důchodový dýchánek
Od 14 hodin ve smržovském Zámečku. Pravidelné taneční odpoledne pro seniory s živou muzikou.

čtvrtek 30. 5.

Dětský den s devítkou
Od 14.30 hodin v atletickém areálu u spodní budovy základní školy ve Školní ulici. Soutěže pro děti připraví žáci deváté třídy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prolínání 2019 - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark
Kytičkový Den proti rakovině bude probíhat i na Smržovce
Obrazy Ferdy Táslera a bižuterie Bižu-Nova na smržovském zámečku
Ve smržovském kostele bude znít bakalářský koncert Anežky Gráttové

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
Derby v Liberci pro jablonecké házenkáře

Nejčtenější články

22.05.: ZŠ Pasířská Jablonec shání finance na účast v celostátním finále štafet
22.05.: Obrazem: In line závody v rámci seriálu PBT 2019 v Tanvaldě
23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn