Křižovatka u jablonecké pošty se opět otevře

09.09.2021 17:17:03 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Křižovatka u jablonecké pošty se opět otevře

V týdnu od 13. do 17. září se znovu otevře křižovatka u pošty v Jablonci nad Nisou. Zprovozní se tak důležitý dopravní uzel v samém centru města a režim dopravy se vrátí do původní podoby. Křižovatka ulic Liberecká - Komenského - Gen. Mrázka byla zcela uzavřená kvůli stavbě dešťové kanalizace, rekonstrukcím kanalizace splaškové a sítí dalších správců od letošního května.

Otevřením křižovatky u hlavní jablonecké pošty se uvolní průjezd městem. „Opět bude možné odbočit z ulice Poštovní vpravo do ulice Gen. Mrázka a dále do ulice Komenského a z ní zajíždět do parkoviště OC Centrál nebo pokračovat dále do ulice Kostelní, která bude znovu pouze jednosměrná dolů k Anenskému náměstí," popsal změny náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček. Zároveň dodal, že ulice Gen. Mrázka od křižovatky s ulicí Komenského (od rohu OC Centrál) vzhůru ke křižovatce s ulicí Máchova zůstane i nadále uzavřená. „Zde bude stavba pokračovat, proto i nadále bude možné vjet z křižovatky ulic Kamenná - Smetanova - Hasičská - Mírové náměstí kolem kina Radnice jen do části ulice Gen. Mrázka, výjezd z ní je dál možný ulicí Kubálkovou na Horní náměstí."

„S otevřením křižovatky u pošty se stavba posune do ulice Liberecká, a to do části od městského divadla po křižovatku s ulicí Průmyslovou," doplnil Pavel Sluka vedoucí oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu. Také zde se bude pracovat na dešťové a splaškové kanalizaci, veřejném osvětlení, rekonstrukci vody a plynu, a to zhruba do konce stavební sezony.

Původně měla být křižovatka u pošty znovu otevřená v polovině prázdnin. Stavba se však komplikovala, dělníci nacházeli velké množství starých sítí nezanesených do plánů, které neodhalila ani diagnostika. Další zpoždění způsobilo množství obtížně těžitelných hornin v podloží. Nečinnost je jen zdánlivá, stavba potřebuje i technologické přestávky

Průběh stavby ztížila také blesková povodeň v červenci, při níž se ucpala nová kanalizace těsně před dokončením, a projevily se také důsledky pandemie, která sevřela vše na rok a půl. „Stouply ceny materiálu ve stavebnictví a začaly chybět pracovní síly," připomněl složitou situaci, s níž se potýkají všechny stavby nejen v Jablonci, náměstek Roubíček.

Nově otevřená křižovatka má buď nové nebo zrekonstruované všechny sítě pod povrchem a kvalitně dokončený povrch včetně nově vydlážděných chodníků a veřejného osvětlení.

Další uzavírky v Jablonci nad Nisou

• Stavba v ulici Palackého
Od středy 8. září jsou demontované semafory v ulici Palackého, a to na křižovatkách s ulicemi U Přehrady a Riegrova. Světla zde nebudou po celou dobu stavebních úprav, které jsou plánované do konce stavební sezóny. Poté zde budou instalované nové inteligentní semafory. Opatření se projevilo hned po demontáží - průjezd křižovatkami se stalo daleko plynulejší. Více podrobností v článku: Při průjezdu jabloneckou ulicí Palackého sledujte dopravní značení

• Most ve Vodní se otevře od října
Od května se rekonstruuje most v ulici Vodní, která byla kvůli stavbě úplně zavřená. Otevře se znovu od 1. října. Most byl v havarijním stavu, nyní má zcela novou nosnou konstrukci včetně mostního svršku, stavbaři vyměnili úložné železobetonové prahy. Spáry v kamenných opěrách jsou přespárované, opravené jsou i jejich rozvolněné části.

• Komunikace Pod Vodárnou
Částečně uzavřená bude ve dnech 13. - 15. září část ulice Pod Vodárnou od křižovatky s ulicí Zemědělská po křižovatku s ulicí Stará Osada. V těchto dnech se zde budou kopat výkopy pro instalaci nového veřejného osvětlení.

• Uzavírka v ulici Kokonínská
Od 20. září se na šest dnů úplně uzavře část ulice Kokonínská před číslem popisným 1716/15. Budou zde probíhat výkopové práce pro stavbu kanalizační přípojky.

• Kanalizace v ulici Jasanová
Úplně uzavřená bude část ulice Jasanová od křižovatky s ulicí Rychnovská po č.p.140 a ulice Srnčí stezka od křižovatky s ulicí Jasanová po křižovatku s ulicí Na Svahu. Uzavírka potrvá do 15. října a jejím důvodem je rekonstrukce kanalizace.

• Oprava lávky v ulici Za říčkou
Do poloviny listopadu se bude pracovat na opravách lávky pro pěší v ulici Za Říčkou v Proseči nad Nisou, která je v havarijním stavu. Nová nosná konstrukce bude ze čtyř ocelových válcovaných nosníků spojených příčníky. Mostovku bude tvořit rošt z kompozitu s protiskluzovou úpravou, lávku doplní ocelové zábradlí se svislou výplní. Přemostění je dlouhé necelých devět metrů, opěry lávky se pouze opraví. Náklady jsou vyčíslené na 1,6 mil. korun do dokončení oprav je průjezd uzavřený.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Havárie plynu částečně uzavře na 14 dní jabloneckou ulici Podhorská
Při průjezdu jabloneckou ulicí Palackého sledujte dopravní značení
Jungmanovu ulici v Jablonci ještě v září čekají uzavírky
Stavba v Palackého ulici se překlopí do druhé etapy
Téměř čtyři stovky dětí usednou v Jablonci poprvé do lavic
Jablonecká ulice Hřbitovní bude uzavřená do konce října
Zastávka Jablonex směr centrum bude v srpnu zrušena
Jablonecká ulice Palackého bude v budoucnu i pro cyklisty
Jablonecká ulice V Aleji se otevřela o tři měsíce dříve
Dům v Lipanské ulici v Jablonci půjde k zemi
Přestávka na stavbě u Centrálu v Jablonci je nutná kvůli technologiím
Jablonecká dopravní tepna bude opět průjezdná
Jak řešit dopravu v Jablonci? Napoví studie klíčových bodů
Havárie vodovodu uzavřela Arbesovu ulici v Jablonci
Oprava plynovodu si vyžádá razantní omezení dopravy v Jablonci
Jablonecké komunikace je třeba udržovat a opravovat
Dočasně budou v Jablonci zrušené zastávky Pražská a U Gymnázia
Cesty u Domu zvláštního určení v Jablonci dostaly dlážděný kabát
Jablonecká Hřbitovní ulice dostane nový chodník
Aktuální květnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
V Jablonci se od 19. května razantně změní průjezdnost centra
Opatření na lince č. 101 platná v sobotu 15. a v neděli 16. května
Most v jablonecké ulici Vodní se bude do konce září opravovat

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči na Semilsku absolvovali cvičení zásahu u nehody se zraněnými

Dvě prověřovací cvičení zaměřená na zásah u dopravní nehody s velkým počtem zraněných osob absolvovali profesionální a dobrovolní hasiči na Semilsku. Zasahující jednotky měly za úkol po příjezdu na místo události zajištění autobusu, zabezpečení protipožárních opatření a za využití metody START (Snadná Terapie a Rychlé Třídění) vyřešit situaci, při které je na místě výrazně více zraněných osob než záchranářů. Další informace na Našem Pojizeří

Školy v regionu se dočkají nového vybavení, pomůcky již mají v Turnově

Liberecký kraj za evropské peníze vybaví několik desítek základních škol v regionu polytechnickými pomůckami. Naplňuje tak tzv. krajský akční plán rozvoje vzdělávání Libereckého kraje II (NAKAP LK II). Cílem projektu je zvýšit kompetencí vyučujících na základních školách v oblasti polytechnického vzdělávání a zkvalitnit výuku. Prvním školským zařízením, jež převzalo pomůcky pro zlepšení polytechnické výuky, je Základní škola Skálova Turnov, jejímž ředitelem je Michal Loukota. Další vybrané školy jsou například ZŠ Cvikov a ZŠ Školní Česká Lípa, které se nového vybavení dočkají do konce letošního října. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Klenoty kousek za hranicemi: ZOO, skvělé koupání i staleté památky
Aktuální opatření na linkách MHD od 1. listopadu
V jablonecké ulici Liberecká se srazilo osobní a nákladní auto
Seniorská Akademie zdraví má další absolventy
Za dívkou z hájovny a lukem z tisového dřeva na Dračí vrch

Nejčtenější články

18.10.: Odešel Jaroslav Dočkal…
18.10.: Hvězdy nad Ještědem září stále víc, ročník 2021 vyrazil dech i porotcům
18.10.: Ohlédnutí za MČR ve skoku na lyžích v Desné

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn