Křehká krása 2016 se letos ponese netradičně v duchu vánočním

06.08.2016 18:31:18 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Křehká krása 2016 se letos ponese netradičně v duchu vánočním

Takřka padesát výrobců skla a bižuterie se představí na největší výstavě českého skla a bižuterie - Křehká krása 2016. V areálu jabloneckého Eurocentra předvedou návštěvníků své poslední kolekce v termínu od 11. do 14. srpna.

Připraven je i rozsáhlý program předvádění vybraných technik zpracování skla a bižuterie, který se letos netradičně ponese v duchu českých Vánoc. Program doprovodí i ukázky vybraných technik zpracování skla a bižuterie, tvůrčí dílny, program pro děti, módní přehlídky a kulturní program.

Také doprovodný program nabídne několik novinek. Preciosa Group představí kromě soutěže „Mistr křišťálu" atraktivní šaty z populární televizní show Stardance. Obvyklý program na letní scéně je letos obohacen o večerní koncert v pátek 12. srpna, kdy vystoupí od 18 hodin elektrické smyčcové trio Inflagranti s doprovodnou kapelou. Každý den bude samozřejmě k vidění módní přehlídka Made in Jablonec 2016. Pořadatelé nezapomněli ani na děti, pro které je připraven dětský koutek s krásnou princeznou a kreativní dílna. Postaráno bude i o občerstvení.

Pro návštěvníky chystá bohatý program i Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Vedle stálých expozic „Nekonečný příběh bižuterie" a Čarovná zahrada - české sklo sedmi století budou moci navštívit aktuální výstavy Femme Fatale a Jedním dechem nebo se zapojit do soutěže „Najděte sklo z doby Karla IV". Ve vestibulu je pak čeká tvůrčí dílna, kde si vyrobí tradiční české papírové vánoční ozdoby zdobené balotinou.

Vstupné na Křehkou krásu je 50 Kč, děti do 15 let mohou přijít v doprovodu rodičů zdarma. Vstupenka platí po celou dobu výstavy včetně vstupu do Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Doprovodný program

čtvrtek 11. 8.
10:45 Old Boys - dixieland
13:00 Módní přehlídka Made in Jablonec 2016 / 1. část
14:00 Swing Grass Revival - swing, bluegrass
15:30 Nonstop - country
17:00 Módní přehlídka Made in Jablonec 2016 / 2. část

pátek 12. 8.
12:30 Namoll - bluegrass
14:00 Módní přehlídka Made in Jablonec 2016 / 1. část
15:00 Big Band Železný Brod
16:30 Módní přehlídka Made in Jablonec 2016 / 2. část (pův. 17:00-17:30)
18:00 Inflagranti s doprovodnou skupinou

sobota 13. 8.
12:30 Old Stars Dixieland
14:00 Módní přehlídka Made in Jablonec 2016 / 1. část
15:00 Big´O´Band - taneční orchestr
17:00 Módní přehlídka Made in Jablonec 2016 / 2. část

neděle 14. 8.
11:00 Volupsyje - country
12:30 Módní přehlídka Made in Jablonec 2016 / 1. část
13:30 Yellow Cap (Německo) - ska
15:00 Módní přehlídka Made in Jablonec 2016 / 2. část

Akci pořádá Svaz výrobců skla a bižuterie ve spolupráci s Eurocentrem, za finanční podpory statutárního města Jablonce nad Nisou. Otevírací doba výstavy Křehká krása: čtvrtek - sobota 10:00 - 18:00, neděle 10:00 - 16:00.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie o prázdninách
Prázdninový program akcí v jabloneckém Eurocentru
Program oslav 150 let města Jablonec nad Nisou
Obrazem: Křehká krása 2015
Jablonecké Eurocentrum zaplnila křehká krása
Obrazem: Křehká krása 2014
Obrazem: Křehká krása 2013

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj opět podpořil hospodaření v lesích a myslivost

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích a od roku 2023 také myslivost. Letos rozdělí dohromady 3.107.197 korun. Celkem 18 dotací míří k zájemcům v rámci dotačního programu Podpora hospodaření v lesích (2.795.972 korun) a 11 dotací z programu Podpora myslivosti (311 225 korun). Rozhodli o tom na svém květnovém jednání krajští radní. „Lesnický fond Libereckého kraje patří k nejstarším peněžním fondům Libereckého kraje vůbec. Dlouhodobě vyhlašujeme program Podpora hospodaření v lesích, díky němuž chceme zejména podpořit opatření ke zlepšování stavu lesních porostů, ochránit lesy proti škůdcům pokládáním a asanací lapáků a ochranou porostů nátěrem repelenty. Chceme také podpořit rekonstrukce lesních cest a zabezpečit mladé lesní porosty, podporujeme také výstavbu nového oplocení," uvedl Jiří Klápště, náměstek pro životní prostředí a zemědělství.

Částečná uzavírka v jablonecké ulici Průmyslová

Do konce září potrvá částečná uzavírka v ulici Průmyslová (pozemek p. č. 2382/3), v místě výstavby nové výjezdové základny rychlé záchranné služby (naproti domům čp. 2768/59 a 2767/61). Uzavírka v ulici bude probíhat přibližně 5-6krát do měsíce, vždy dle aktuální potřeby stavebních prací. Jejím důvodem je manipulace jeřábu a provádění jeřábnických prací v rámci výstavby.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hromadné očkování psů bude v Jablonci 27. a 28. května
Projekt Spojeno sklem! získal oprestižní ocenění Gloria Musaealis 2024
Podle měření hluku v okolí Turów limity loni překročeny jen několikrát
Dočasné dopravní omezení na jabloneckých komunikacích
Jablonec nad Nisou ožije čtyřnásobnou dávkou kultury a zážitků

Nejčtenější články

20.05.: FOTO: Velké Hamry vybojovaly důležitou domácí výhru
19.05.: Jablonečtí hasiči Zdeněk Vrána a Vojtěch Prášil opět zlatí v Německu
19.05.: Maryša bude vařit kávu v Jiřetíně

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace