Královnou mistrovství byla Adéla Novotná

06.03.2018 15:18:15 | Autor: ms, Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Královnou mistrovství byla Adéla Novotná

O víkendu proběhlo v Ostravě poslední letošní mistrovství České republiky žáků a žákyň v halové atletice. Téměř 400 závodníků z 98 oddílů celé republiky bojovalo o získání 23 sad medailí. Velkým úspěchem skončilo mistrovství pro minivýpravu jabloneckých závodníků, kteří získali celkem 12 medailí, z toho pět zlatých pět stříbrných a dvě bronzové medaile.

Nejúspěšnější závodnicí byla Adéla Novotná z LIAZU Jablonec, která vybojovala tři zlaté medaile. V běhu na 60 metrů vyhrála rozběh časem 7.61 a ve finále potvrdila výbornou formu vítězstvím časem 7.58, kterým zaostala za českým rekordem Anny Kerbachové o čtyři setiny. Ve své druhé disciplíně běhu na 150 metrů také vyhrála rozběh za 18.54 a ve finále dosáhla času 18.23, čímž překonala český rekord Anny Kerbachové o čtyři setiny. Třetí zlatou vybojovala ve štafetě 4x 200 metrů, která běžela ve složení Štanclová, Rappová, Čihulová a Novotná. Štafeta LIAZU zvítězila rozdílem třídy a vytvořila základní český rekord časem 1:45.01.

Družstvo Liazu Jablonec na halovém šampionátu žactva<br />Autor: Celou sadu medailí se podařilo vybojovat Františce Rappové byla členkou vítězné štafety na 4x 200 metrů, stříbrnou medaili vybojovala výkonem 543 ve skoku dalekém, když za vítězkou zaostala o čtyři centimetry. Bronz získala v běhu na 60m v osobním rekordu 7.71.

Pozadu nezůstali ani tyčkaři LIAZU Jablonec. Jáchym Štancl potvrdil svou suverenitu a zvítězil výkonem 370 cm, jeho oddílový kolega Karel Velička skončil druhý ve vyrovnaném osobním rekordu 350 cm.

Celkový úspěch atletů LIAZU Jablonec dovršila ziskem osmé medaile největší překvapení mistrovství Sára Dočekalová ve vrhu koulí, když v posledním pokusu se zlepšila téměř o celý metr a získala nečekaně stříbrnou medaili výkonem 12,86. Na nepopulárním čtvrtém místě skončila Vendula Štanclová v běhu na 60m překážek výkonem 8.91, v běhu na 150 metrů si vytvořila osobní rekord časem 19.36, kterým skončila na 8. místě.

Druhým úspěšným jabloneckým oddílem byl AC Jablonec jeho minivýprava tří účastníků vybojovala čtyři medaile z toho jednu zlatou dvě stříbrné a jednu bronzovou. Zlato vybojovala Kateřina Kadavá, ve skoku dalekém výkonem 547 cm. Druhou a to stříbrnou medaili získala v běhu na 60 metrů překážek, když zaběhla tuto trať v osobním rekordu 8.79.

Její oddílový kolega Štěpán Schubert skončil druhý ve skvělém osobním rekordu v běhu na 300 metrů 36,43 a své překážkářské umění potvrdil ve finále běhu na 60 metrů překážek ziskem bronzové medaile v čase 8.29 (v rozběhu běžel 8.27). Ve skoku o tyči Dušan Vodička skončil na pátém místě výkonem 305 cm.

O jedinou medaili z mimo jabloneckých oddílů se zasloužila Jana Janáková z Desné v běhu na 150 metrů, když zaběhla ve finále čas 19.01, což znamenalo získání bronzové medaile. V běhu na 60 metrů ji unikla třetí příčka o několik setin a skončila na čtvrtém místě v čase 7.97 (v rozběhu 7.95). Její sestra Michaela skončila ve finále běhu na 60 metrů na osmém místě, když dosáhla času 8.02 (v rozběhu 7.92). Velkou nadějí na zisk medaile byla ve vrhu koulí Barbora Štejfová, která se však potýkala s nemocí a výkonem 12.62 skončila na čtvrtém místě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Projekt Fauna Krkonoš můžete podpořit v celoevropském finále!

Česko-polský projekt Fauna Krkonoš, který v letech 2011-2015 mapoval na české i polské straně hor krkonošské motýly, ptáky, netopýry a jeleny, se dostal mezi 25 nejlepších projektů na ochranu lokalit soustavy Natura 2000 v celé Evropě. Podpořit tento projekt teď můžete i vy. Veřejné hlasování končí v neděli 22. dubna. Více podrobností

Trofeje ze zimního turnaje v Lomnici získali Přepeře a střelec Řeháček

Posledními dohrávanými zápasy byl v minulém týdnu zakončen zimní fotbalový turnaj na umělé trávě v Lomnici nad Popelkou. Jasno už bylo o celkovém vítězství Přepeř, které navíc rozstřílely 11:0 Železný Brod, druhá skončila domácí Lomnice, která zvládla vítězně zápas se Sedmihorkami. Železný Brod skončil bez bodu na posledním šestém místě. Podrobnosti o turnaji


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Talich s Jiříkovským nabídli přítomným schody do nebe
Úspěchy žáků jablonecké ZUŠ v krajských kolech
Kvůli kácení dojde k výluce na vlakové trati Železný Brod – Malá Skála
Páté ligové vítězství Jabloneckých v řadě
Město Jablonec vyhlásilo výzvu k registraci subjektů pro letní tábory

Nejčtenější články

17.03.: Jablonec už má svůj vítězný návrh na terminál
16.03.: V Tanvaldě započali s demolicí domu hrůzy
17.03.: Z místa nehody v Tanvaldě řidička ujela, policisté ji brzy vypátrali

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT