Královnou mistrovství byla Adéla Novotná

06.03.2018 15:18:15 | Autor: ms, Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Královnou mistrovství byla Adéla Novotná

O víkendu proběhlo v Ostravě poslední letošní mistrovství České republiky žáků a žákyň v halové atletice. Téměř 400 závodníků z 98 oddílů celé republiky bojovalo o získání 23 sad medailí. Velkým úspěchem skončilo mistrovství pro minivýpravu jabloneckých závodníků, kteří získali celkem 12 medailí, z toho pět zlatých pět stříbrných a dvě bronzové medaile.

Nejúspěšnější závodnicí byla Adéla Novotná z LIAZU Jablonec, která vybojovala tři zlaté medaile. V běhu na 60 metrů vyhrála rozběh časem 7.61 a ve finále potvrdila výbornou formu vítězstvím časem 7.58, kterým zaostala za českým rekordem Anny Kerbachové o čtyři setiny. Ve své druhé disciplíně běhu na 150 metrů také vyhrála rozběh za 18.54 a ve finále dosáhla času 18.23, čímž překonala český rekord Anny Kerbachové o čtyři setiny. Třetí zlatou vybojovala ve štafetě 4x 200 metrů, která běžela ve složení Štanclová, Rappová, Čihulová a Novotná. Štafeta LIAZU zvítězila rozdílem třídy a vytvořila základní český rekord časem 1:45.01.

Družstvo Liazu Jablonec na halovém šampionátu žactva<br />Autor: Celou sadu medailí se podařilo vybojovat Františce Rappové byla členkou vítězné štafety na 4x 200 metrů, stříbrnou medaili vybojovala výkonem 543 ve skoku dalekém, když za vítězkou zaostala o čtyři centimetry. Bronz získala v běhu na 60m v osobním rekordu 7.71.

Pozadu nezůstali ani tyčkaři LIAZU Jablonec. Jáchym Štancl potvrdil svou suverenitu a zvítězil výkonem 370 cm, jeho oddílový kolega Karel Velička skončil druhý ve vyrovnaném osobním rekordu 350 cm.

Celkový úspěch atletů LIAZU Jablonec dovršila ziskem osmé medaile největší překvapení mistrovství Sára Dočekalová ve vrhu koulí, když v posledním pokusu se zlepšila téměř o celý metr a získala nečekaně stříbrnou medaili výkonem 12,86. Na nepopulárním čtvrtém místě skončila Vendula Štanclová v běhu na 60m překážek výkonem 8.91, v běhu na 150 metrů si vytvořila osobní rekord časem 19.36, kterým skončila na 8. místě.

Druhým úspěšným jabloneckým oddílem byl AC Jablonec jeho minivýprava tří účastníků vybojovala čtyři medaile z toho jednu zlatou dvě stříbrné a jednu bronzovou. Zlato vybojovala Kateřina Kadavá, ve skoku dalekém výkonem 547 cm. Druhou a to stříbrnou medaili získala v běhu na 60 metrů překážek, když zaběhla tuto trať v osobním rekordu 8.79.

Její oddílový kolega Štěpán Schubert skončil druhý ve skvělém osobním rekordu v běhu na 300 metrů 36,43 a své překážkářské umění potvrdil ve finále běhu na 60 metrů překážek ziskem bronzové medaile v čase 8.29 (v rozběhu běžel 8.27). Ve skoku o tyči Dušan Vodička skončil na pátém místě výkonem 305 cm.

O jedinou medaili z mimo jabloneckých oddílů se zasloužila Jana Janáková z Desné v běhu na 150 metrů, když zaběhla ve finále čas 19.01, což znamenalo získání bronzové medaile. V běhu na 60 metrů ji unikla třetí příčka o několik setin a skončila na čtvrtém místě v čase 7.97 (v rozběhu 7.95). Její sestra Michaela skončila ve finále běhu na 60 metrů na osmém místě, když dosáhla času 8.02 (v rozběhu 7.92). Velkou nadějí na zisk medaile byla ve vrhu koulí Barbora Štejfová, která se však potýkala s nemocí a výkonem 12.62 skončila na čtvrtém místě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Setkání Rokytnic České republiky 2018 se koná v Rokytnici nad Jizerou

Již 45. ročník Setkání Rokytnic České republiky proběhne ve dnech 22. až 24. června 2018 a po pěti letech se znovu vrací do Rokytnice nad Jizerou. Těšit se můžete na přátelská utkání ve fotbale, stolním tenise a hasičském sportu. Slavnostní zahájení se koná v pátek 22. června ve 20 hodin na fotbalovém hřišti v Rokytnici nad Jizerou. Další informace

Nemocnice Turnov vymění nemocniční lůžka za 8,5 milionu

Nová moderní elektricky polohovatelná nemocniční lůžka v hodnotě 8,5 milionu korun přivezla v úterý 19. června dodavatelská firma do Nemocnice Turnov. Celkem v Turnově KNL vymění 128 nemocničních lůžek. Všechna nová lůžka jsou elektricky polohovatelná a plní přísné standardy nemocniční péče. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Aby Jablonec vyhověl referendu, tak vypoví smlouvy s kasiny
Nejlepší mladí plavci jsou z Jablonce
Liberecký kraj vybral dodavatele na ošetření významných alejí
Kluci z Mozartovky zvítězili v soutěži 1:0 für Deutsch a jedou do Berlína
Fotbalisté jabloneckého FK zahájili přípravu

Nejčtenější články

22.06.: Řidička narazila v Jablonci do jiného řidiče, ten jel pod vlivem alkoholu
23.06.: Jiřina Bohdalová dohlédla na ražbu mincí Křemílka a Vochomůrky
22.06.: Posily by přijít měly, říká nový kouč Mšena Vodička

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT