Králem Podještědí na skóre Jablonec

29.05.2017 07:25:57 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Králem Podještědí na skóre Jablonec

Slovan Liberec rozdrtil U Nisy Mladou Boleslav, ale FK Jablonec dokázal vyhrát v Karviné takže: 8. místo Jablonec a 9. místo Liberec! Oba 39 bodů, Jablonec lepší na skóre. Zhasněte, může začít léto a už aby tu byl podzim! Ten fotbalový, pochopitelně.

Trenér Zdeněk Klucký bez Jankoviče, Beneše a potrestaných (žluté) Kubisty a Trávníka řídil v Karviné tým s ještě neoschlým podpisem nové smlouvy pro další období, stejně jako jeho kolegové Jirka Vágner a Michal Špit. Oslavit to vítězstvím a udržet pozici pro Krále Podještědí? Ano, povedlo se!

Byl to bláznivý zápas. Doslova. Bránit? Ale kdeže! Nudit se v obraně? Ale kdeže ! Dopředu, dopředu, to byl styl obou týmů. Šance přicházely a bylo štěstím, že z těch mnoha se ujala po Mihálikově přihrávce na Doležala ta jablonecká. „Doli" to provedl s Laštůvkou zkušeně, sakra on to umí! Marek Kysela se na beku s Kalabiškou pěkně potil, ta penalta byla jasná. Šok ! Šel na ni Tomáš Wágner, jemuž jablonecký klub hru na rozdíl od jiných opatrníků povolil, byť v Karviné hostuje právě ze Střelnice. Šok? Ano, Wagi si určitě moc věřil, protože s Hrubým určitě v tréninku něco zažil. Nakonec to byl nikoli poslední moment, při kterém jinak naprosto skvělý Vlasta Hrubý zasahovat nemusel. Wágner poslal míč nad břevno a jelo se dál.

Obě obrany byly průchozí, moc podpory od spoluhráčů nedostávaly, o to víc se diváci museli v ochozech bavit. Byla to nevídaná kanonáda, nevídané zahazování jasných příležitostí, kdy míče létaly kolem tyčí - a to hlavně z domácí strany.

Kdyby ten zápas skončil 8:6, nikdo by se nedivil. Domácí gólman Laštůvka je nějaký borec a Doli si určitě do památníčku zapíše, že mu dal góly dva. Ten druhý hned po půli, to byla ukázka Zeleného chytrosti a Doležalova důrazu.

Víc gólů nepadlo a to nejen nepřesnostmi střelců, ale i výborného výkonu gólmanů. Vlasta Hrubý si zachytal víc než na tréninku, jeho zákroky byly skvělé, domácí přiváděl k naprostému zoufalství a přes vítězství 2:0 tvrdím, že jablonecký gólman byl hlavním strůjcem vítězství svého mužstva. Pokud neuvidím ve Sportu jeho ohodnocení známkou 10, pak asi autor ten zápas neviděl. Vzpomínal jsem, jak před mnoha lety podobné kousky v bráně předváděl elastický Jirka Zemler. Tu vyrazil bombu k tyči, tu vytlačil míč ze šibenice, prostě parádní odpoledne jabloneckého brankáře Vlasty Hrubého.

Ze zpočátku zpackané sezony trenér Klucký s týmem nakonec vybruslil úspěšně. Sestava se konsolidovala, také to bylo vidět na zlepšující se souhře a v některých zápasech i velmi kvalitními výkony. Byť ta druhá půle proti Plzni ke třem bodům nevedla, ale řadu dalších zápasů jablonecký tým po kvalitní hře zbytečně ztratil remízami.

Na Slávii měl Jablonec vyhrát, nevyhrál. Teplice měl porazit, neporazil. S Karvinou to začalo, s Karvinou skončilo. Trenér Jožka Weber, někdejší miláček jabloneckých ochozů nováčka v klidu přivedl do středu tabulky. Další jablonecký trenér Roman Skuhravý dělá divy s Opavou. Zdeněk Klucký v Jablonci odvedl kus poctivé práce a určitě ještě odvede. A pak že nerostou! Jen těm odchovancům by slušel výraznější „postrk" mezi vyvolené, tak snad se dočkáme na podzim.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jsme šťastní, že jsme vyhráli
Fantastický Vlasta Hrubý
Realizační tým A mužstva FK Jablonec beze změny
Fotbalovou Spartu bude trénovat Ital

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
Spartak Rychnov je stále na čele východní skupiny I.B třídy
Noční linka autobusu v Jablonci dočasně jezdit nebude
Rodiče ignorovali v ulici Arbesova zákaz stání, teď nemohou ani zastavit
V derby Desná vs. Mšeno padlo osm gólů

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
23.09.: VIDEO: Hasiči museli vyzvednout ve Smržovce převrácenou Tatru
23.09.: Fotbalisté Velkých Hamrů potvrdili druhé místo v divizi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn