Krajští záchranáři mají nové moderní sanitky a lékařské vozy

27.11.2015 18:10:41 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Krajští záchranáři mají nové moderní sanitky a lékařské vozy

Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje představila veřejnosti nová sanitní vozidla Rychlé zdravotnické pomoci (RZP) a lékařská vozidla Rendez-Vous (RV). Využívat je začne v nejbližší době.

Dvacet nových sanitních vozidel Rychlé zdravotnické pomoci (RZP) pořídil Liberecký kraj Zdravotnické záchranné službě LK. Pořizovací cena vozidel Mercedes Benz Sprinter, včetně zástavby, technologického a přístrojového vybavení, činí 79 mil. 600 tis. Kč. „Liberecký kraj z této částky zaplatil 12 milionů korun a 67 milionů 600 tisíc jsou dotace ze strukturálních fondů EU. Aby záchranka byla schopna vzhledem k objemu celý projekt financovat, poskytl jí Liberecký kraj částku 68 milionů korun formou bezúročné peněžité půjčky," vysvětlil hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Nové sanitky pro Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje Pořízení nových sanitek bylo podle krajského radního pro zdravotnictví Petra Tulpy nutné. „Za posledních pět se do obměny vozového parku téměř neinvestovalo. Nové sanitky jsou bezpečnější a lépe zvládnou jízdu v náročném terénu. Díky projektu je krajská záchranka vybavena nejmodernějšími vozy v České republice," dodal radní.

Předností nových sanitních vozidel je například vybavení nejmodernějšími přístroji (defibrilátor LIFEPAK 15), v příčné ose posuvným stolem nosítek (umožňujícím přístup k ležícímu pacientovi ze všech stran nosítek), nově koncipovaného uložení fixačního materiálu či kyslíkových láhví z vnější strany vozidla s možností jednoduché obsluhy. Díky vysoké úrovni technického provedení a výborným jízdním vlastnostem, zajišťují záchranářům lepší a bezpečnější pracovní prostředí a pacientovi vyšší komfort při přepravě do nemocničního zařízení. Čtyři sanity jsou vybaveny speciálními nosítky pro převoz těžších a rozměrnějších pacientů.

Prezentovaná vozidla jsou dle normy definována jako mobilní jednotky intenzivní péče. „Do provozu budou uvedena v nejbližší době a nahradí stávající sanitky v celém Libereckém kraji," řekl ředitel zdravotnické záchranné služby Vladimír Hadač.

Další čtyři lékařská vozidla pro systém Rendez-Vous (RV) pořídila Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje z vlastních prostředků cestou realizace veřejné zakázky. Jedná se o vozy typu Toyota Hilux v celkové hodnotě 8,5 mil. Kč. Jsou určeny pro zásahy v horských oblastech. Svými parametry, mimo jiné, splňují podmínky bezpečného provozu vozidla, kdy je veškeré vybavení umístěno mimo prostor určený pro posádku.

Nová vozidla budou vybavena moderními informačními technologiemi - tablet vozidla (určený např. pro spojení se zdravotnickým operačním střediskem, zobrazení navigace, mapových podkladů, kontinuálního snímání z přední a zadní kamery), tablet pro výjezdovou skupinu (určený pro příjem tísňové výzvy, komunikaci s operačním střediskem, zpracování zdravotnické dokumentace, odeslání avíza nebo dokumentace pacienta do zdravotnického zařízení, vyvolání údajů o pacientovi v rámci konceptu eHealth) a tiskárna pro tisk zdravotnické dokumentace.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zdravotnická záchranná služba představí nové sanitky
Rada schválila Plán pokrytí záchrankou, i s přesunem do Velkých Hamrů
Rada kraje schválila přeshraniční spolupráci záchranných služeb
Liberecký kraj pomůže záchrance s nákupem nových vozů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výzkum okáčů pokračuje v Krkonoších i letos

Návštěvníci východní části Krkonoš si možná v hřebenových partiích mezi chalupou Na Rozcestí a Luční boudou všimli modrých či oranžových plastových praporků, mávajících na ně z vysokohorských luk. Nezapomněli je tam neukáznění turisté, ani nejde o bojovou hru. Označují takzvané příčné transekty, které výzkumníci používají ke sledování okáčů. Více informací

V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020

Druhý srpnový víkend (od 7. do 9. srpna) bude v Turnově i letos patřit všem filmovým nadšencům! Tradiční dvounoční filmový maraton tak dá konečně zapomenout událostem předchozích měsíců a ačkoliv Hollywood letos vypustil letní sezonu, víkend nabídne pestrý výběr nejlepších letošních filmů obohacený o filmy z let minulých. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tři vítězství atletů LIAZ na mítinku v Innsbrucku.
Jablonecká hudební noc zve posedmé především rockové fanoušky
FOTO: Eva Urbanová zazpívala v Sedmihorkách rockové hity
Trénujeme a ladíme …
V Harrachově se koná již 25. ročník festivalu Keltská noc

Nejčtenější články

03.08.: Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech
04.08.: Žena v Tanvaldě oslnila policejní auto laserem, má pokutu a ujel jí vlak
04.08.: V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn