Krajští silničáři dokončují opravy, zaměřují se na vodorovné značení

05.09.2015 20:48:04 | Autor: TZ KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Krajští silničáři dokončují opravy, zaměřují se na vodorovné značení

Pracovníci společnosti Silnice LK a.s. finišují před zimou s opravami silnic II. a III. tříd na území Libereckého kraje. V letošním roce se zaměřili na zvýšení bezpečnosti na silnicích. Do obnovy vodorovného dopravního značení v rámci běžné údržby Liberecký kraj investuje více než 11 milionů Kč.

Opravy komunikací v rámci běžné údržby, to znamená lokální opravy výtluků a poruch asfaltového krytu, budou letos stát krajskou pokladnu 43 milionů Kč. „Mimo tuto částku samozřejmě také Liberecký kraj dokončuje opravy v rámci investiční výstavby a dotačních titulů v řádech stovek milionů korun," upřesnil radní pro dopravu Vladimír Mastník a zároveň dodal, že prioritou je i zvýšení bezpečnosti na silnicích, zejména pak obnova vodorovného dopravního značení. Na to kraj vyčlení v letošním roce více než 11 milionů Kč, za které bude obnoveno jak liniového značení (středové a vodicí čáry), tak plošné značení (značení křižovatek a přechodů pro chodce). Nové vodorovné dopravní značení ocení řidiči již s příchodem podzimního počasí.

„V letošním roce jsme se rozhodli pořídit vlastní technologii, stroj, na obnovu vodorovného dopravního značení a provádět tak obnovu vedle dodavatele i vlastními kapacitami. K tomu kroku jsme se rozhodli na základě dlouhodobého požadavku vedení kraje a Krajské správy silnic Libereckého kraje, který byl podpořen účelově vázanými prostředky na obnovu vodorovného značení," vysvětlil Petr Šén, předseda představenstva Silnice LK a.s.

Obnova vodorovného dopravního značení novým strojem Jde o profesionální značkovací stroj Hofmann, využívající technologie vysokotlakého nástřiku barvy. Plynulost jízdy stroje zajišťuje hydrostatický pohon. Provozní rychlost stroje umožňuje provádět liniové značení o délce čar až 5 km s šířkou 12,5 nebo 25 cm za hodinu. Pro rychlou volbu typu čáry je stroj vybaven elektronickým systémem dělení čar podle předem zvolených kadencí. Obsluha stroje tak jednoduchou změnou na ovládacím panelu stroje plynule mění jednotlivé kadence čar. Reflexní perly, takzvané balotina, aplikované pod tlakem lépe ulpívají na nástřiku barvy a zvyšují tak viditelnost čáry. V letošním roce je plánována obnova vodorovného značení na téměř 135 km krajských silnic. Ideální stav by byl, kdyby se každý rok povedlo obnovit značení minimálně na 500 km krajské silniční sítě.

Společnost Silnic LK a.s. chce do budoucna pořídit i stroj s vyšším výkonem a komfortem obsluhy, což by se jednoznačně pozitivně projevilo na bezpečnosti krajských silnic.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nová silnice uleví centru Chrastavy od nákladní dopravy
Jak probíhají aktuálně stavební práce v jabloneckých ulicích?
Kraj dokončil opravy silnic v Pasekách, Lučanech a Peřimově
Zrekonstruovaný most v Návarově již naplno slouží
Z Desné až nad lyžařský areál Černá Říčka vede opravená silnice

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Paraglidista spadl u sjezdovky pod Ještědem na elektrické vedení
Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v červnu

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
27.05.: VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn