Krajští radní společně jednali s jabloneckými protějšky

22.01.2020 10:28:02 | Autor: Filip Trdla ve spolupráci se statutárním městem Jablonec | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Krajští radní společně jednali s jabloneckými protějšky

Členové Rady Libereckého kraje a statutárního města Jablonec nad Nisou se v úterý 21. ledna sešli na společné schůzi v budově jablonecké radnice. Kromě nového terminálu a prodloužení tramvajového spojení mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou se projednával například případný vstup Libereckého kraje do majetkové struktury jablonecké nemocnice či záměr vybudování nové výjezdové základny záchranné služby v jejím areálu.

Na řadu přišly i řešení uzavírky křižovatky Rádelský mlýn a varianty objízdných tras. Z kulturních okruhů se diskuze stáčela k projektu Křišťálové údolí.

„Jsem rád za každé podobné setkání, kde se hledá řešení společných problémů. Tím hlavním je například spojení města Liberec a Jablonec nad Nisou tramvajovou linkou. Ročně přispíváme na její provoz 25 milionů a do budoucna bychom se nebránili, kdybychom se stali jejím objednatelem. Hovořili jsme také o křižovatce Rádelský mlýn, kde se chystá rozsáhlá rekonstrukce. Základní myšlenkou je zvýšit bezpečnost a odbourat zde křížení, které způsobovalo dopravní nehody. Plánovaná délka omezení dopravy na tři stavební sezony a objízdné trasy, které navrhuje Ředitelství silnic a dálnic České republiky, jsou jen těžko akceptovatelné. Je jasné, že řidiči kamionů budou mít tendenci zkrátit si cestu a některé komunikace nejsou pro takovou zátěž připravené. Chci se proto sejít s generálním ředitelem Radkem Mátlem a pozvat i starosty a primátory dotčených obcí a měst," uvedl hejtman Martin Půta. Rekonstrukce křižovatky Rádelský mlýn by měla začít letos v březnu a trvat zhruba do léta roku 2022.

Stranou jednání nezůstala ani letos plánovaná výstavba dopravního terminálu v Jablonci, na kterou bude město čerpat dotaci z IPRÚ Liberec - Jablonec nad Nisou. „Je to pro nás zásadní a finančně velmi náročná stavba, kterou bychom nebyli schopní bez dotace zrealizovat. Proto vítáme podporu kraje," vysvětlil primátor statutárního města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský.

Dalším bodem společné schůze byl případný majetkový vstup Libereckého kraje do jablonecké nemocnice a nová výjezdová základna záchranné služby. Současné prostory jsou nevyhovující, a proto se nabízí varianty vybudovat je tzv. na zelené louce či vhodně přestavět stávající komplikovaný výjezd v ulici Nemocniční u bowlingu.

Minulý rok se dobře ujal projekt Křišťálové údolí, proto radní Květa Vinklátová na závěr předložila jabloneckým radním návrh na spolupráci v této oblasti. Jablonec nad Nisou tím může jakožto město skla a bižuterie navázat na dlouholetou tradici sklářství. Bižuterie zde má silnou pozici a mohl by zde vzniknout významný a stálý turistický produkt.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru Covid-19.

Základní informace

Překážky na jabloneckých ulicích

Tři dny, od 3. do 6. dubna, bude v jablonecké ulici Křížová stát lešení, které zabere zhruba metr široký a 12 metrů dlouhý pás. Od 6. do 9. dubna se budou v ulici Zlatá stavebníci provádět čtyři metry dlouhý výkop pro položení kabelu nízkého napětí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Počet nakažených koronavirem v kraji stoupl na 140, tři lidé se uzdravili
Ministerstvo průmyslu podpoří výrobu i technologie proti Covid-19
Jablonečtí chtějí prodloužit interval tramvajových spojů
Krajský úřad vyčlenil pro potřeby karantény prostory ve dvou zařízeních
Koronavir má v Libereckém kraji už 136 lidí, z toho na Smržovce 15

Nejčtenější články

03.04.: Koronavir má v Libereckém kraji už 136 lidí, z toho na Smržovce 15
02.04.: Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry
03.04.: Parkoviště pod Valdštejnem, na Jizerce a Malá Skále uzavřena

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn