Krajští policisté dopadli internetového podvodníka

11.12.2012 16:44:40 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Krajští policisté dopadli internetového podvodníka

Policisté služby kriminální policie dopadli pachatele z Chrastavy, který prostřednictvím internetového portálu okradl v posledním půl roce několik poctivých občanů nejen z Libereckého kraje, ale i celé České republiky.

„Muž z Chrastavy ve věku 28 let podvedl tři zájemce, kterým nabízel k prodeji zboží, které vůbec nevlastnil, a vše činil s úmyslem předmět prodeje neodeslat a zaslanou částku si ponechat pro sebe," potvrdila tisková mluvčí Policie ČR Ludmila Knopová.

Muž vyinkasoval nejenom peníze za údajné zboží, ale požadoval i peníze na poštovné. Kamenem úrazu celého případu zůstala vždy důvěra lidí, kteří poslali peníze dopředu prostřednictví bankovního účtu. „V této souvislosti opětovně upozorňujeme občany, aby upřednostňovali zasílání zboží dobírkou. Pokud to nejde, je lepší se obchodu vyhnout, než později řešit vzniklé problémy," vyzývá policejní mluvčí.

Obviněný muž má na svém kontě ještě jeden prohřešek. Kromě podvodů na internetovém portálu se dopustil úvěrového podvodu, kdy si vzal úvěr na koupi notebooku. Při sjednávání smlouvy uvedl údaje svého bratra, který o obchodu nevěděl. Žádné splátky neuskutečnil a dluh tak byl následně požadován po bratrovi. Celková způsobená škoda za úvěrový podvod a podvody na internetovém portálu představuje částku 76 000 Kč.

„Muž byl obviněn z přečinu podvodu podle § 209/1,3 trestního zákoníku a přečinu úvěrového podvodu podle § 211/1 trestního zákoníku, za což mu může hrozit až pětiletý trest odnětí svobody. Další jeho vyšetřování je vedeno na svobodě," dodala Knopová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově

Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově Hasiči zasahovali od dnešního odpoledne u nákladního automobilu, který hrozil pádem na koleje v Jilemnici - Hrabačově. Automobil byl v 18.11 vyproštěn zpět na komunikaci a mohl být obnoven i provoz na trati. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Jablonecká tržnice se otevře 20. dubna

V neděli 11. dubna končí nouzový stav a v pondělí 12. dubna se mírně rozvolní některá opatření. Mezi ně patří také obnovení provozu farmářských trhů. Ty se začnou znovu pravidelně konat také v Jablonci nad Nisou, a to v městské tržnici u autobusového nádraží. Trhy začnou od 20. dubna, provozní doba je v úterý a v pátek od 6 do 14 hodin, v sobotu pak od 6 do 13 hodin. Více o provozu na www.tsj.cz/sluzby/provoz-trziste


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Uvolnění opatření přináší možnost návštěvy sychrovského areálu
Velkoobjemový odpad bude možné v Jablonci odložit 15. dubna
Sedmý ročník Odpadového Oskara zahájen
Řidič autobusu najel v Liberci do šesti zaparkovaných aut
Návrat dětí do škol byl v Jablonci bez problémů

Nejčtenější články

12.04.: Opilý řidič naboural jabloneckou zastávku U Balvanu
11.04.: Na Smržovce ujel řidič z místa nehody. Naboural přitom hned tři auta
11.04.: Policie hledá svědky nehody v jablonecké ulici Jateční

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn