Krajský přebor: V souboji o čelo tabulky Velké Hamry zdolaly Přepeře

15.11.2017 10:56:45 | Autor: Ladislav Janata, Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Železný Brod,Jablonecko

Předposlední domácí zápas krajského přeboru museli hráči Velkých Hamrů odehrát na hřišti v Lomnici. Pro domácí fanoušky určitě škoda, ale v Hamrech se hrát nedalo, a tak v boji o první místo vedoucí tým ztratil výhodu domácího prostředí. Nakonec to ale nevadilo, protože Hamry dokázaly vyhrát 3:2 a odskočit svému soupeři i v tabulce. Vyhrál i Železný Brod na těžkém terénu v Rovensku pod Troskami.

V krajském přeboru se odehrálo poslední regulérní podzimní kolo, ještě jsou na programu některé dohrávky.

Velké Hamry - Přepeře 3:2 (1:1)

Pro Hamerské se utkání vyvíjelo velmi dobře, když Žitky vsítil první gól. Byla to chyba hostujícího brankáře Koudelky, kterého u koncové čáry obral o míč Žitka a vzápětí ho přehodil do branky. Velké Hamry se dostávaly ještě do mnoha dalších akcí, které ale nedovedly využít. Ve 40. minutě se naopak Přepeřím podařilo vstřelit vyrovnávací gól. S míčem mezi obránci si tělem poradil Ježek a překonal Štětkáře.

Utkání krajského přeboru TJ Velké Hamry - FK Přepeře<br />Autor: Zdeněk MaturaAtmosféra houstla, oba týmy chtěly strnout vedení na svou stranu. Začátek druhého poločasu vyšel lépe Přepeřím. Kopaly několik rohových kopů a ani střely Vlacha a Horáčka ke vstřelení branky nevedly. Naopak v 60. minutě se hosté dostali k centru z pravé strany, Kováčik našel hlavu Žitka, a ten poslal Hamry do vedení 2:1. V dalším průběhu se Přepeře snažily o vyrovnání, scházela jim však finální přihrávka, neboť Hamry výborně bránily a vykrývaly prostory. Naopak v 86. minutě z rychlého protiútoku vstřelil Rudolf třetí branku a zvýšil na 3:1. Poté vrhly Přepeře vše do útoku a v 90. minutě po centru Bíny Řeháček hlavou snížil na 3:2

Hamry tak Přepeřím v tabulce odskočily a usadily se na špici soutěže ve vedoucí trojici Velké Hamry, Skalice u České Lípy a Přepeře, ve které se rozhodne o vítězi podzimní části soutěže.

Branky: 4., 60. Žitka, 86. Rudolf - 39. Ježek, 90. Řeháček. Rozhodčí: Horák. Diváků: 40.  Velké Hamry: Štětkář - Hlubuček, Šidlo, Macháček, Dorničák - Linka, Šedý, Kováčik, Soukup - Rudolf (89. Bistiak), Žitka (79. Vencbauer). Fotogalerie z utkání na Našem Pojizeří

Sokol Rovensko - FK Železný Brod 1:2 (0:1)

Brod řešil sestavu, a to hlavně směrem do útoku, protože onemocněli K. Makula a M. Šefr. A tak dostal šanci se ukázat překvapivě Kučera, který nastoupil poprvé v základu. Hrálo se na dobře připravené trávě, ale postupem času se vzhledem k listopadovému času stalo ze hřiště spíše oraniště. A tak to byl spíše boj než pohledný zápas. Po úvodním oťukávání převzal režii zápasu Brod a měl ve 20. minutě obrovskou šanci. Kučera přesně nacentroval před branku, kde zcela volný Kysela ze dvou metrů nedokázal hlavou trefit odkrytou polovinu domácí branky. Brodský tým se do zaslouženého vedení dostal o chvíli později, když se ve 22.minutě parádně „angličanem" trefil T. Kotlár 0:1. Zhruba po půlhodině domácí přidali a snažili se o vyrovnání. Brod se dostal pod tlak a dva momenty zaváněly vyrovnáním. Hosté je ale přežili a do kabin šli s jednogólovým náskokem.

Druhý poločas začal nepochopitelným kolapsem. Nejprve na rohu velkého vápna zahráli nedůrazně Maryško s Králem, kdy jednoduše neodkopli míč do bezpečí. Ale kámen úrazu byl v následném selhání Kysely. Míč se totiž dostal úplně na druhou stranu hřiště, kde cca 10m před velkým vápnem zcela volný Kysela naprosto bezmyšlenkovitě napálil míč zpět k brodské brance a to nemohlo dopadnout dobře. Míč se dostal znovu do velkého vápna Brodu, kde se po následné mele odrazil k Malému, který neuvěřitelnou šmudlou, která se sotva dokutálela k brance, o tyč vyrovnal 1:1. A tak Brod o pracně vybojovaný náskok naprosto neuvěřitelně přišel.

Poté ale byl již Brod fotbalovější a nebezpečnější. Do tutovky se dostal opět Kysela, který trefil vyběhnutého brankáře. Šanci prováhal na velkém vápně osamocený střídající Š. Makula. Brod byl v tlaku a domácím dovolil jen nebezpečný přímý kop z hranice vápna, který rovenský střelec poslal naštěstí jen do zdi. V 76. minutě přišla brodská radost, když Aubrecht krásným centrem našel ve velkém vápně hlavu Kotlára, který přesnou hlavičkou k tyči nedal domácímu brankáři žádnou šanci 1:2. Pak běžel sám na branku Rovenska znovu aktivní Kysela, ale branku opět minul. Brod domácím nic nedovolil, a když v poslední minutě nastavení skončil přímý kop nad brankou Brodu, mohli se hostující hráči po dvou měsících radovat se zaslouženého vítězství.

Branky: 46. Malý - 22. a 76. T. Kotlár. Rozhodčí: Šmíd, ŽK: 2:2 diváků: 60. Železný Brod: Kopal - Šilhán, Maryško, Novotný, Král (61. Makula ) - Aubrecht, T. Kotlár , Vanc, Kysela (87. Kovář) - Kučera (80. Musílek), Šimek.