Krajské složky IZS ve Vesci cvičně likvidovaly ebolu

06.11.2015 18:28:05 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj

Krajské složky IZS ve Vesci cvičně likvidovaly ebolu

Ve čtvrtek 5. listopadu zaplnily Sportovní areál Vesec složky IZS, které cvičily zásah na mimořádnou událost s podezřením na výskyt vysoce nakažlivé nemoci. Jelikož šlo o prověřovací cvičení, bylo utajeno a všichni reagovali jako na „ostrou událost". Na cvičení se podíleli pracovníci Krajské hygienické stanice Libereckého kraje, Zdravotního ústavu se sídlem v Ústí nad Labem, hasiči, zdravotníci i policisté.

„Ohlášení šlo dle námětu cvičení jako první na Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje, kam volal člověk, který pociťoval nevolnost, zvracel, měl druhý den zvýšenou teplotu. Po dalším vytěžení bylo zjištěno, že byl na třítýdenní stáži v Kongu a měl úzký kontakt s jednou z místních žen. První den příchodu do práce potkal pouze svého kolegu," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Přivolaná posádka ZZS pojala podezření na nákazu nebezpečným virem a aktivovala prostřednictvím operačního střediska svůj Biohazard team, hasiče a postupně byla událost oznámena dalším subjektům. Simulovaný zásah probíhal pod vedením Krajské hygienické stanice Liberec.

„K zásahu vyjeli profesionální hasiči z Liberce, Jablonce nad Nisou a České Lípy. Všichni dorazili se speciální technikou jakou je například stanoviště dekontaminace osob, velitelský automobil či kontejnerové systémy. Hasiči po příjezdu vytyčili nebezpečnou zónu, připravili dekontaminační stanoviště a zajistili dekontaminací bivaku s nakaženou osobou uvnitř i lidí, kteří přišli s muži uvnitř objektu do styku. Do nebezpečné zóny zasahující vstupovali ve speciálních jednorázových ochranných oblecích. Ty hasiči půjčili dalším zasahujícím osobám a pomohli se správným postupem při oblékání a svlékání," upřesnila Štrauchová.

Do prověřovacího cvičení bylo samozřejmě zapojeno Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, které komunikovalo mezi složkami, zřízeným štábem a také ověřovalo informace na firmy, které se zabývají převozem infekčního materiálu do spalovny a likvidací.

„Dle rozhodčích se cvičení velmi povedlo a nikdo nezaznamenal větší problém. Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje děkuje Sportovnímu areálu Ještěd, a. s. za možnost uspořádat cvičení ve veseckém areálu. Tato lokalita byla ideální zvláště pro ustavení speciální techniky hasičů," dodala na závěr mluvčí hasičů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči cvičili záchranu zraněné osoby z anténního stožáru
Hasiči z Libereckého kraje absolvovali výcvik v ohňovém trenažéru
Hasiči z Liberce mají jako první v Česku záchrannou síť pro koně

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pět lékáren v našem kraji bude mít opět otevřeno i v neděli

Vláda České republiky zakázala nedělní prodej v maloobchodech. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno 5 lékařských pohotovostí. Jedna provozovna v Liberci, dvě v České Lípě a po jedné v Turnově i Jablonci nad Nisou. V sousedních krajích budou otevřeny lékárny ve městech Mladá Boleslav, Jičín a Vrchlabí. Tento přehled platí pro neděli 29. listopadu 2020.

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ Téměř 12 milionů návštěvníků se ročně vystřídá v Krkonošském národním parku, a letos to bude ještě více. Na strážce přírody jsou tak kladeny stále vyšší nároky, protože ne všichni návštěvníci se chovají tak, jak by měli. Nadace ČEZ Správě KRNAP přispěla částkou 455 500 korun na zajištění mobility strážní služby a částkou 302 500 korun na vybavení informační a strážní služby. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Advent, Vánoce a Silvestr, jak předejdeme nebezpečí
Krkonošský výlet nabídne výhledy, lezení ve stromech i závody motokár
Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení
V Jablonci se komunitně plánuje jedenáct let
Zasněžené Benecko objektivem Zdeňka Horáka

Nejčtenější články

27.11.: Provoz v dolním centru Jablonce je už obnovený
25.11.: Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
26.11.: Řidička nedala v Jablonci U Přehrady přednost v jízdě a došlo ke střetu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn