Kraj vyhlašuje soutěž Kniha roku Libereckého kraje

17.01.2018 12:00:50 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Kraj vyhlašuje soutěž Kniha roku Libereckého kraje

Kniha roku Libereckého kraje je první ročník soutěže, která přinese ocenění autorům nebo nakladatelům za mimořádné literární dílo vydané v příslušném kalendářním roce se vztahem k Libereckému kraji. Vyhlášení soutěže schválila na svém lednovém zasedání Rada Libereckého kraje. Od 1. února do 15. března 2018 mohou autoři nebo nakladatelé nominovat knihy do čtyř různých kategorií.

„Záměrem udílení ceny Kniha roku Libereckého kraje je podpořit autory a nakladatele k vydávání a šíření regionální literatury a také její propagace" uvedla Květa Vinklátová, radní pověřená řízením resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Do soutěže se mohou přihlásit autoři nebo vydavatelé, jejichž kniha se svým obsahem významně týká Libereckého kraje, jeho občanů a jejich díla, území nebo jeho dílčí částí, tradic, příběhů, historie, výrobků apod. „Podmínkou tedy není, že by sídlo nakladatele nebo trvalé bydliště autora muselo být v Libereckém kraji. Podstatný je právě a jen obsah," upozornila radní Vinklátová.

Knižní tituly vydané v roce 2017 bude moci do soutěže přihlásit autor nebo nakladatel od 1. února 2018 do 15. března 2018. Zaslané přihlášky následně zhodnotí sedmičlenná odborná komise, v níž zasednou zástupci odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu Libereckého kraje, ředitelka Krajské vědecké knihovny v Liberci, odborník v oblasti nakladatelské činnosti, v oblasti knižního obchodu i v oblasti grafického zpracování knih. „Jsem ráda, že za odbornou veřejnost přislíbil účast v komisi Jiří Padevět, známý autor a ředitel nakladatelství Academia Praha, Radek Sidun, významný typograf a vedoucí katedry grafiky VŠUP v Praze a liberecký knihkupec Martin Fryč," řekla Květa Vinklátová.

Vítěz každé kategorie získá finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun a také cenu, kterou speciálně pro tuto soutěž vyrobí Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově. Cenu vítězům předá hejtman Libereckého kraje Martin Půta a radní Květa Vinklátová u příležitosti Světového dne knihy a autorských práv, tj. 23. dubna v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

„Výherci v jednotlivých kategoriích tj. beletrie a poezie, populárně naučná literatura, dále pak literatura pro děti a mládež, učebnice a také monografie, výtvarná publikace získají finanční odměnu ve výši 10 000 Kč a dále pak cenu vyrobenou Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou v Kamenickém Šenově. Kraj také udělí zvláštní Cenu Libereckého kraje za mimořádný přínos v oblasti literatury. Tato cena bude spojena se stejnou finanční odměnou," vysvětlila Květa Vinklátová.

„Liberecký kraj chce samozřejmě znát i názor občanů, proto ve spolupráci s Libereckým deníkem vyhlásíme i cenu veřejnosti. Bude na rozhodnutí hlasujících čtenářů, která kniha vyhraje," prozradila záměr kraje Vinklátová. Věcné ceny dostane nejen vítěz, ale i tři vylosovaní čtenáři. Hlasovat bude možné jak na internetu, tak prostřednictvím hlasovacích lístků zaslaných na Krajský úřad Libereckého kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Setkání Rokytnic České republiky 2018 se koná v Rokytnici nad Jizerou

Již 45. ročník Setkání Rokytnic České republiky proběhne ve dnech 22. až 24. června 2018 a po pěti letech se znovu vrací do Rokytnice nad Jizerou. Těšit se můžete na přátelská utkání ve fotbale, stolním tenise a hasičském sportu. Slavnostní zahájení se koná v pátek 22. června ve 20 hodin na fotbalovém hřišti v Rokytnici nad Jizerou. Další informace

Nemocnice Turnov vymění nemocniční lůžka za 8,5 milionu

Nová moderní elektricky polohovatelná nemocniční lůžka v hodnotě 8,5 milionu korun přivezla v úterý 19. června dodavatelská firma do Nemocnice Turnov. Celkem v Turnově KNL vymění 128 nemocničních lůžek. Všechna nová lůžka jsou elektricky polohovatelná a plní přísné standardy nemocniční péče. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Aby Jablonec vyhověl referendu, tak vypoví smlouvy s kasiny
Nejlepší mladí plavci jsou z Jablonce
Liberecký kraj vybral dodavatele na ošetření významných alejí
Kluci z Mozartovky zvítězili v soutěži 1:0 für Deutsch a jedou do Berlína
Fotbalisté jabloneckého FK zahájili přípravu

Nejčtenější články

22.06.: Řidička narazila v Jablonci do jiného řidiče, ten jel pod vlivem alkoholu
23.06.: Jiřina Bohdalová dohlédla na ražbu mincí Křemílka a Vochomůrky
22.06.: Posily by přijít měly, říká nový kouč Mšena Vodička

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Jitka Abrahamová - KOMUNIKACE na základě Emoční inteligence

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT