Kraj vyhlásí architektonickou soutěž na proměnu okolí svého sídla

19.04.2017 20:52:26 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Kraj vyhlásí architektonickou soutěž na proměnu okolí svého sídla

Rada Libereckého kraje na svém úterním jednání schválila zahájení zadávacího řízení veřejné zakázky soutěž o návrh Parkovací dům, lávka a kultivace okolí sídla Libereckého kraje.

Česká komora architektů 13. dubna vydala soutěžním podmínkám regulérnost. Liberecký kraj architektonickou soutěž vyhlásí ve čtvrtek 20. dubna, odesláním do věstníku veřejných zakázek. Soutěž bude k dispozici na profilu zadavatele do 24. dubna. Přepokládané investiční náklady na realizaci záměru činí 64 milionů Kč bez DPH.

Termín pro podávání soutěžních návrhů je stanoven do 11. září 2017. Následně ve dnech 20.  až 22. září 2017 proběhne zasedání poroty. Do pěti kalendářních dní po ukončení zasedání poroty musí zadavatel, Liberecký kraj, rozhodnout o výběru soutěžního návrhu.

„Předmětem soutěže je zpracování architektonicko-krajinářského návrhu úprav veřejného prostranství v okolí sídla Krajského úřadu Libereckého kraje. Očekáváme zapojení sídla kraje do struktury města, zpřístupnění řeky a její aktivní včlenění do veřejného prostoru, kultivaci okolí sídla kraje s důrazem na kvalitní krajinářské řešení, dále analýzu současného stavu propojení obou břehů a návrh nového řešení. Důležitou částí je zapojení dopravy včetně řešení parkování v parteru a v parkovacím domě," uvedl Marek Pieter, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Kompletní soutěžní podmínky budou zveřejněny na stránkách www.libereckykraj-soutez.cz. Web bude spuštěn v den zahájení soutěže o návrh. Finanční prostředky na zpracování projektové dokumentace jsou předpokládány ve výši 7 581 000 Kč bez DPH.

Rada kraje současně z poroty odvolala náměstkyni primátora Ing. Karolínu Hrbkovou, která zastupovala statutární město Liberec, a rovněž jejího náhradníka Ondřeje Petrovského. „Do podmínek jsme zapracovali veškeré požadavky města Liberec na zachování zeleně. Její uplatnění a další rozšíření v podmínkám uvedené máme. Uvádíme v nich mimo jiné, že vrostlá zeleň je pro město důležitou hodnotou v území, že existující vzrostlé stromy by se měly stát přirozenou součástí nového konceptu řešení," řekl hejtman Martin Půta.

„Soutěžním podmínkám jsme se věnovali opravdu dlouhou dobu. Minulý týden jsem proto požádal zastupitele města, aby se jimi a zadáním celé soutěže na úpravu veřejného prostranství kolem úřadu zabývali na svém jednání. Upřesnění podmínek navrhl pan náměstek Korytář, následně nám byly zaslány a paní náměstkyně Hrbková stále nesouhlasí. Bohužel nebyla jiná varianta, jak se domluvit," dodal hejtman. Její místo v porotě obsadí krajská radní Květa Vinklátová, náhradnice bude krajská radní Radka Loučková Kotasová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Chtějí proměnit okolí krajského úřadu, na jaře vyhlásí soutěž o návrh
Liberecký kraj a město Liberec společně promění parčík U Jezu

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pro náš kraj chci pracovat se stejným nasazením, jako pro Harrachov
Hasiči zasahovali po překopnutí plynového potrubí v Jablonci
V Tyršově parku má jablonecká městská policie nové stanoviště
Autobusy se na Ostrém rohu vrátí na své trasy
V Jablonci nad Nisou hlasovalo na stanovišti drive-in 34 voličů

Nejčtenější články

28.09.: VIDEO: Retro rádia vystavují na Městském úřadě v Rychnově
30.09.: Pro náš kraj chci pracovat se stejným nasazením, jako pro Harrachov
28.09.: Měsíc bude uzavřená část ulice Pod Skalkou v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn