Kraj vyhlásí architektonickou soutěž na proměnu okolí svého sídla

19.04.2017 20:52:26 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Kraj vyhlásí architektonickou soutěž na proměnu okolí svého sídla

Rada Libereckého kraje na svém úterním jednání schválila zahájení zadávacího řízení veřejné zakázky soutěž o návrh Parkovací dům, lávka a kultivace okolí sídla Libereckého kraje.

Česká komora architektů 13. dubna vydala soutěžním podmínkám regulérnost. Liberecký kraj architektonickou soutěž vyhlásí ve čtvrtek 20. dubna, odesláním do věstníku veřejných zakázek. Soutěž bude k dispozici na profilu zadavatele do 24. dubna. Přepokládané investiční náklady na realizaci záměru činí 64 milionů Kč bez DPH.

Termín pro podávání soutěžních návrhů je stanoven do 11. září 2017. Následně ve dnech 20.  až 22. září 2017 proběhne zasedání poroty. Do pěti kalendářních dní po ukončení zasedání poroty musí zadavatel, Liberecký kraj, rozhodnout o výběru soutěžního návrhu.

„Předmětem soutěže je zpracování architektonicko-krajinářského návrhu úprav veřejného prostranství v okolí sídla Krajského úřadu Libereckého kraje. Očekáváme zapojení sídla kraje do struktury města, zpřístupnění řeky a její aktivní včlenění do veřejného prostoru, kultivaci okolí sídla kraje s důrazem na kvalitní krajinářské řešení, dále analýzu současného stavu propojení obou břehů a návrh nového řešení. Důležitou částí je zapojení dopravy včetně řešení parkování v parteru a v parkovacím domě," uvedl Marek Pieter, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Kompletní soutěžní podmínky budou zveřejněny na stránkách www.libereckykraj-soutez.cz. Web bude spuštěn v den zahájení soutěže o návrh. Finanční prostředky na zpracování projektové dokumentace jsou předpokládány ve výši 7 581 000 Kč bez DPH.

Rada kraje současně z poroty odvolala náměstkyni primátora Ing. Karolínu Hrbkovou, která zastupovala statutární město Liberec, a rovněž jejího náhradníka Ondřeje Petrovského. „Do podmínek jsme zapracovali veškeré požadavky města Liberec na zachování zeleně. Její uplatnění a další rozšíření v podmínkám uvedené máme. Uvádíme v nich mimo jiné, že vrostlá zeleň je pro město důležitou hodnotou v území, že existující vzrostlé stromy by se měly stát přirozenou součástí nového konceptu řešení," řekl hejtman Martin Půta.

„Soutěžním podmínkám jsme se věnovali opravdu dlouhou dobu. Minulý týden jsem proto požádal zastupitele města, aby se jimi a zadáním celé soutěže na úpravu veřejného prostranství kolem úřadu zabývali na svém jednání. Upřesnění podmínek navrhl pan náměstek Korytář, následně nám byly zaslány a paní náměstkyně Hrbková stále nesouhlasí. Bohužel nebyla jiná varianta, jak se domluvit," dodal hejtman. Její místo v porotě obsadí krajská radní Květa Vinklátová, náhradnice bude krajská radní Radka Loučková Kotasová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Chtějí proměnit okolí krajského úřadu, na jaře vyhlásí soutěž o návrh
Liberecký kraj a město Liberec společně promění parčík U Jezu

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zahájili rekonstrukci Komenského ulice v Turnově

Kvůli kompletní rekonstrukci byla v pondělí 17. února uzavřena ulice Komenského. Stavební práce budou probíhat až do 9. září 2020. Hned v první den uzavření přišly dopravní komplikace. Řidiči své vozy totiž odstavili do zálivů autobusových zastávek v Husově ulici, kam autobusy nemohly zajet a vyložit ráno děti do školy. Více podrobností na Našem Pojizeří

Vrchol Sněžky z Polska je opět otevřen

Práce na opravě polské meteorologické stanice na Sněžce byly dokončeny. Ředitel polského Krkonošského národního parku proto s okamžitou platností otevřel trasy vedoucí na vrchol. Výstupové trasy z Polska na vrchol Sněžky bylo v pondělí nutné uzavřít s ohledem na možné riziko uvolnění plechových částí střechy meteorologické stanice. Předchozí článek k tématu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 20. února do 4. března
Basketbalistky Bižuterie s pražskými celky nerozhodně
Slavnostně otevřeli pavilon intenzivní medicíny v jablonecké nemocnici
Obrazem: Memoriál Karla Líbala 2020
Atleti LIAZu byli na Gigantu neúspěšnějším oddílem v republice

Nejčtenější články

19.02.: Střet nákladního a osobního auta u Bílého Kostela si vyžádal lidský život
19.02.: Atleti LIAZu byli na Gigantu neúspěšnějším oddílem v republice
19.02.: V Železném Brodě slavnostně otevřou novou městskou knihovnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn